Klaaspind on Gorilla 5. Peaks olema samuti ülimalt tugev, aga testitelefonil oli klaasil kriim. Ei tea, kas eelmine testija oli proovinud teemantsõrmusega klaasi tugevust või oli see muu tugevatoimeline olmekokkupõrge, aga vaikida ei saa - kriim oli olemas. Mina toimisin sama testtelefoniga oma tavapärasel moel – telefon oli taskus, käekotis (ka tihti mitme muu asja vahel ja need ei olnud sugugi mitte ainult pehmed mänguloomad vaid tavapärane nurklik olmestaff, mida naised ikka käekotis kannavad); korra kukkus telefon ka põrandale. Neist tegevustest ei jäänud klaasile mingit märki. Seega, minu poolt tugevustele plusspunktid.
Aga tugevus võib olla samaaegselt ka nõrkus. Imelised klaaspinnad ja kaarduvad nurgad on kaunid, aga tavakasutuses liiga libedad. Kuigi ma olen selline telefonikasutaja, kes vihkab kõikvõimalikke ümbriseid, siis sellele isendile panin telefoniga kaasas olnud läbipaistva ümbrise teisel kasutustunnil ümber. Ümbrisel omakorda olid plussid ja miinused. Plussideks saab lugeda selle, et käes püsis nüüd telefon korralikumalt, sõrmejäljelugejale liikus sõrm veelgi täpsemalt. Miinus oli aga üks ainus ja suur (ok, ma tean, et ilu on vaataja silmades) – see ümbris nullis kauni disaineritöö ning piltlikult öeldes muutis galantse kaunitari ...Ma parem ei hakka piltlikustama, kõik võrdlused, mis meenuvad, on liiga ebakorrektsed. Samas peab tunnustama siiski ka seda ümbrise loojat. Ümbris on äärmiselt täpselt telefonile loodud. Ümbrise telefoni ümbert ära saamine võttis jupi aega ja tegelemist.
Kuigi raamatut ei peaks hindama kaane ja telefoni ilmselgelt mitte karbi järgi, pean siiski mainima, et pakend on meeldiv. Sama läbi joon on ka näiteks Nokia 6.1 pakendil. Väga sümpaatne.
Milleks telefone kõige rohkem kasutatakse: ilmselt ikka pildistamiseks. Kuigi selliste lipulaevade puhul võib kõne alla tulla ka niisama pisut suurustlev telefoni „näitamine“. Näitamisel saab Nokia 8 Sirocco kõvad plusspunktid. Telefon näeb kaunis ja kallis välja (ok, seda viimast on ta niikuinii). Kaardus servad, klaaspind, säravad värvid, 5,5“ ekraan. Kaunis kallisasi, mida võib uhkusega lauale asetada või elegantse liigutusega kalli ülikonna rinnataskusse libistada. Töntsakate sõrmedega väikekäelistele persoonidele nagu mina, on seda telefoni isegi natuke palju. (Mõõdud: 140.93 x 72.97 x 7.5 mm). Palju selles mõttes, et telefoni on palju ja kätt on vähe. Kaardus servad kipuvad ekraani aktiviseerima ka siis kui kasutajal seda mõttes polnud ja töntsakas käsi vastu puutub. Pildistamisrežimis juhtus mõned korrad.
Pildistamisest. Tagakaameraid on kaks: üks tagakaamera on lainurgaga, teine tele. 12 MP/12MP. ZEISS. Kaameral on ka Pro funktsioon. Esikaamera on 5 MP . Video 4K ka olemas.
Aku pidas hästi. Tõsi, eks need lipulaevade akud teevad seda kõik. Ehk peaaegu päevakese kannatavad kasutada turmtuld andva eriti hullu raskekasutaja käes. Laeb kiiresti.
Muud märksõnad: Android, Snapdragon 835, IP67. Vaata ka tehniliste andmete tabelit.
Kokkuvõtvalt: lipulaev, kaunis, kiire ja korralik, kadedaid pilke tõotav, toimekas ja tubli. Paar pisikest tehnilist eripära, mis nõuavad harjumist. Ainuke miinus, oleme ausad, on hind.
Piret („Hoogne“) Tamm
Nokia 8 Sirocco:
- Niiskus- ja tolmukindlus: tolmu- ja pritsmekindel (IP67)
- Sisemälu kuni 128 GB
- Muutmälu: 6 GB
- Operatsioonisüsteem: Android 8.1 Oreo
- Protsessor Qualcomm Snapdragon 835, 4x 2,5 GHz Kryo & 4x 1,8 GHz Kryo (Octa-Core)
- Ekraan: 5,5-tolline, 2560 x 1440 pikslit, P-OLED, Corning Gorilla Glass 5 ehk kriimustuskindel
- 4G: jah
- WiFi: 802.11 a/b/g/n/ac (MIMO)
- Bluetooth: v5.0
- NFC: jah
- Tagumised kaamerad: 12 MP (+12MP)
- Eesmine kaamera: 5 MP
- Tagumise kaamera video kvaliteet: 4K
- Eesmise kaamera video kvaliteet: Full HD, 1080p
- Aku: 3250 mAh, kiirlaadimine
- Hind: 750+ eurot