MÕTTED JA JUTUD EHK AUSALT ELUST SEKKA HOOGSALT UUDISEID
  • AVALEHELE
  • Köök
  • Ilu
  • Film. Raamatud. Elu
  • Tehnika
  • Blogi
  • KIRJASTUS TAMM PUBLISHING

TEHNIKA IMELINE MAAILM

Nutiajastu haigus – text neck ehk nuti-kael

7/29/2015

0 Comments

 
Picture
Eestlased on muutumas üha nutikamaks – turu-uuringufirma GfK Retail and Technology analüüsi kohaselt müüdi Eesti jaeturul tänavu esimese kuue kuuga 24 200 tahvelarvutit ja 179 200 uut mobiiltelefoni ehk iga päev enam kui 1300 nutiseadet. Aina rohkem inimesi veedab nutiseadme kohal mitmeid tunde kas töötades või meelelahutust nautides. Kuid pikaajaline ühes asendis viibimine võib koormata selgroogu ja kaela.
USA tunnustatud seljaaju kirurgi Kenneth Hansraj’i sõnul võib liigne nutiseadme kasutamine kahjustada selgroogu, kuna sel ajal ei ole pea oma tavapärases asendis, vaid ettepoole kallutatud. „Täiskasvanud inimese pea kaalub umbes 4-5 kg. Kui pea on kallutatud umbes 15 kraadi ettepoole, siis surve lülisamba kaelaosale on juba umbes 12 kg, 30 kraadi - umbes 18 kg, 45 kraadi - umbes 22 kg ja 60 kraadi kuni 27 kg,“ kirjeldas Hansraj.
 
Text neck ehk nuti-kael
Samsung Eesti tooteekspert Henry Tiitus soovitab nutiseadme kasutamisel jälgida oma keha asendit, et selgroogu mitte asjatult koormata. “Pidevast nutiseadme kohal kummardamisest võib tekkida inimese kaelale kühm, mida on hakatud kutsuma text neck-iks ehk nuti-kaelaks. Selle vältimiseks tasub muuta nutiseadmete kasutamise harjumusi ning meelde tuletada ja kasutusele võtta mõned lihtsad venitusharjutused,” rääkis Tiitus.

Soovitused nuti-kaela vältimiseks:
Hoia oma nutiseade silmade kõrgusel! Pidev pea ette kallutamine avaldab survet lülisamba kaelaosale ning on peamine põhjus, miks kaela- ja seljavalud tekivad. Surve vähendamiseks tuleb nutiseade tõsta silmade kõrgusele. “Nutiseadme õiges asendis hoidmiseks on loodud mitmeid rakendusi, mis annavad märku, kui keha on vales asendis. Proovida tasub rakendusi Text Neck Indicator ja HeadUp - Protect your neck!,” sõnas Tiitus.

Vähenda nutiseadme kasutamise aega! Nutiseadme kasutamise aega peaksid piirama kõik, eriti lapsed. Ajaliste piirangute seadmiseks soovitab Tiitus lastevanematele DinnerTime rakendust. „DinnerTime rakendus võimaldab vanemal määrata, millal laps enda nutiseadet kasutada ei saa. Enda telefoni kaudu saab lapsevanem kontrollida lapse telefoni kolmel erineval viisil: Dinner Time (söögiaeg), Bed Time (uneaeg) ja Take a Break (puhkepaus). Rakenduse kasutamiseks tuleb see alla laadida nii lapsevanema kui ka lapse seadmetesse ja need sünkroniseerida. Kui laps ei ilmu näiteks söögilauda, saab lapsevanem nupuvajutusega kuvada lapse nutiseadme ekraanile sõnumi, et seadet saab taas kasutada 30 minuti pärast,“ tutvustas Tiitus.

Kasuta nutiseadme asemel arvutit! Pea kõik suhtlemisprogrammid on saadaval ka sülearvutites. Pikemate sõnumite või e-kirjade kirjutamiseks soovitab Tiitus kasutada sülearvutit, mitte nutiseadmeid. “Pidevalt sõnumeid trükkivad nutitelefoni omanikud võiksid meeles pidada, et telefoni saab kasutada ka helistamiseks,” lisab Tiitus.

Tee pausi ja võimle! Nii arvuti kui ka nutiseadmete kasutajatele on soovitav teha iga 30-45 minuti tagant pause. “Pane nutiseade käest, anna silmadele puhkust, tee kaelale ja kätele venitusharjutusi. 5-7 minutit võimlemiseks on juba piisav aeg. Inspiratsiooni harjutusteks leiab erinevatest rakendustest nagu Cervical/Neck exercises,  Relieve Neck Pain ja Upper Back Pain Neck Shoulders. Rakenduste juures on harjutuste kirjeldused koos pildimaterjaliga,” selgitas Tiitus.
Allikas: Samsung


0 Comments

Eestis loodud veebikeskkond abistab spetsiifiliste erisoovidega reisi- ja söögikoha otsingul

7/24/2015

0 Comments

 
Picture
Eestis loodud ja äsja lansseeritud veebikeskkond TripTripHurray (www.triptriphurray.com) võimaldab leida lihtsalt ja kiiresti erisoovidele ja -vajadustele vastava sobivaima söögi- või peatumiskoha Euroopa piires. Eelkõige on tähelepanu pööratud lastega peredele, lemmikloomaomanikele ning erivajaduste või -toitumisega inimestele.

Otsingumootor TripTripHurray on kahe Eestis elava ungarlase Vera Erdosi ja Gabor Kothenci ning arenduspartnerina kaasatud Opus Online’i (eesotsas Andre Lalli) loodud teenus, mille abil saab kodulinnas või välisriigis viibides leida sobivaima koha einestamiseks või pikemaks peatumiseks. TripTripHurray peamine idee seisneb selles, et kõik teenusekasutajad leiaksid ühest veebikeskkonnast endale vastavalt erisoovidele ja -vajadustele sobivaima koha kas õhtustamiseks või ööbimiseks, vältimaks ootamatusi ning ebameeldivaid olukordi. Praegu keskendutakse enam väikelastega emadele, kuna infonõudlus just lastesõbralike kohtade järele on suurim. Samuti on populaarsed näiteks otsingud taimetoitu pakkuvate ning lemmikloomi tervitavate söögikohtade leidmiseks.

TripTripHurray loojate sõnul oli puudu keskkond, kust oleks võimalik leida restoranide, hotellide, ostukeskuste, spordiklubide või mõne muu koha kohta nii põhjalikku informatsiooni, et see rahuldaks täielikult spetsiifiliste vajadustega klienti. Portaali loojad rõhutavad, et taoline informatsioon, mida nende veebikeskkond nüüd pakub, on enamasti näiteks restoranide või ööbimiskohtade kodulehtedel peaaegu et olematu. Siinkohal soovitaksegi motiveerida ka toitlustus- ja majutusasutusi olema avatumad, tolerantsemad ning toetavamad. Pikemas perspektiivis loodetakse jõuda teenuste paremaks muutmiseni, mis tegelikult ei olegi TripTripHurray loojate sõnul midagi keerulist. Enamasti piisab vaid mõnest lisalastetoolist või menüü täiendamisest paari uue laste/eritoiduga.

Hetkel pakutakse TripTripHurray teenust 19 Euroopa riigis ning valida on võimalik ligi 2000 söögi- ja peatumiskoha vahel. 2015. aasta lõpuks loodetakse teenust pakkuda juba sajas riigis, mille hulka kuuluvad kindlasti ka populaarsemad sihtkohad soojamaareisideks nagu Kreeta, Rhodos, Korfu ja Sharm el Sheikh. Areneva portaali peamine eesmärk on jõuda võimalikult laia kasutajaskonnani, kuid selle saavutamiseks on oluline pidevalt täienev andmebaas koos kohtade arvustustega. Praegu tegelevad arvustuste kogumise ja kirjutamisega veebikeskkonna loojad ise, mis on küllaltki aeganõudev tegevus, kuid tulevikus loodetakse suurem hulk arvustustest saada ikkagi teenusekasutajatelt. Küll aga tehakse juba strateegilist koostööd lastekaupade firma Mothercare’iga ning juuli lõpust on TripTripHurray veebikeskkond osa Estonian Airi parda-WiFi teenusest AirFi.

Allikas: TripTripHurray 




0 Comments

Mida teha vihmasel suvepäeval: viis soovitust nutitelefonide kasutajatele 

7/22/2015

0 Comments

 
Picture
Vihmased suvepäevad võivad rikkuda tuju kõigil, kuid eriti neil, kes sel ajal puhkavad. Hiljuti Samsungi poolt Euroopas läbi viidud uuring Technomic Index näitas, et iga neljas eurooplane kasutab vähemalt korra nädalas tehnoloogiat uute teadmiste ammutamiseks. Seega soovitab Samsungi tooteekspert Henry Tiitus kasutada vihmaseid suvepäevi uute asjade, näiteks keelte, retseptide või spordiharjuste, õppimiseks.

Võta osa 30-päevasest väljakutsest
Vihmane päev on hea ajend populaarsete väljakutsetega alustamiseks. Sotsiaalmeedias levivad väljakutsed on suureks abiks nii erinevate lihasgruppide ja vastupidavuse kui ka tahtejõu ning järjepidevuse arendamisel. Eestlaste seas on levinud 30-päevased kükkimise ja kõhulihaste väljakutsed, kuid kasutades Google Play-s märksõna 30 days challenge, leiab igaüks endale sobiva väljakutse, millega vihmasel päeval algust teha.

Leia endale sobiv raamat
Maailma suurimas raamatusõprade sotsiaalvõrgustikus Goodreads on saadaval 1,1 miljardi raamatu arvustused. Rakenduse kaudu saab tutvuda oma sõprade raamaturiiulitega, vaadata teiste kasutajate hinnanguid ja jagada soovitusi, milliseid raamatuid lugeda. Tahad vihmasel päeval lugeda midagi põnevat? Laadi alla Goodreads rakendus ja vii end kurssi parimate raamatutega.

Üllata oma lähedasi uue retseptiga
Maitsev toit teeb tuju heaks ka vihmasel päeval. Üllata oma elukaaslast, sõpru või perekonda eksootiliste ja erksavärviliste roogadega. Tõmba alla eestikeelne rakendus Toidutare, kus saad otsida inspiratsiooni üle 14 000 toidu- ja joogiretsepti hulgast. Kui arvad, et Toidutare retseptidest jääb väheseks, soovitab Samsungi tootekoolitaja Henry Tiitus rakendust Big Oven, kus on saadaval üle 35 000 erineva retsepti.

Tee plaane päikselisteks päevadeks
Sel ajal, kui väljas kallab vihma, on hea teha plaane eesolevateks päikselisteks päevadeks. Vaata parimatest ilmaennustus rakendustest, millal päike uuesti paistma hakkab. Yahoo! Weather on lihtne ja visuaalselt atraktiivne rakendus, kuid populaarsed on ka Weather.com ja hiljuti üheks maailma parimaks rakenduseks valitud 1Weather.

Õpi võõrkeeli
Ühes suurimas keeleõppe rakenduses Duoling saab tasuta õppida hispaania, prantsuse, portugali, saksa, itaalia, rootsi, hollandi ja inglise keelt. Õppeprotsess on muudetud huvitaks, mänguliseks ja efektiivseks. Planeerid vihma eest põgeneda soojale maale? Laadi alla Douling, et vahetada kohalikega paar lauset nende emakeeles.
Allikas: Samsung

0 Comments

LG G4: kogu tõde nahast korpuse loomise kohta

7/21/2015

0 Comments

 
Tehnoloogiaettevõtte LG Electronics (LG) arenduse- ja disainitiimi liige jagas infot LG G4 loomisprotsessi kohta ning paljastas, miks valmistati G4 nutitelefonile nahast korpus.
LG viimane lipulaev G4 nutitelefon on mugavalt elegantne, näeb hea välja ning on kasutajasõbralik. Alates disainist kuni kaamera ja kasutajaliideseni on see kõige ambitsioonikam telefon, mille LG on eales loonud.

„Tahtsime valmistada nutitelefoni, mis teeks kliendid telefoni kasutades üha õnnelikumaks,“ ütlesid G4 arendust juhtinud tooteplaneerimise tiimi liikmed Jong-seo Choi ja Yun-jin Shin. „Panime end täielikult oma klientide kingadesse.“

Mõte on muuta telefon käes hoides mugavamaks
„Kuigi kanname nutitelefone kaasas kogu aeg ja iga päev, on enamus neist käes hoides külmad ja kõvad. Kui mõtlesime, kuidas telefoni võiks inimsõbralikumaks muuta, meenus meile nahk,“ rääkis disainitiimi ekspert ja juht Youngho Kim. LG G4 nahast tagumine korpus on nutitelefoni kõige erilisem osa ning see on üks esimesi katseid kasutada elektroonika valmistamisel päris nahka. Selle mõte on muuta telefon käes hoides mugavamaks, lisades sellele inimlikuma mõõtme. „Inimesed ei unusta, kui mugav on G4 käes hoida,“ ütles Kim. „Nad saavad siis aru, kui võõras tundub hoida käes metallist või klaasist nutitelefoni.“
Kui esialgu tundub nahast korpus inimestele lihtsalt mugav, siis hiljem avaldab neile muljet naha unikaalne karakter ja see, kuidas nahk aja jooksul ja kasutades muutub. „Nahk muutub ajas ja sellele tekib märke vastavalt sellele, millised on kasutaja harjumused.“ Lisaks annab nahk telefonile ka iseäraliku meeldiva lõhna, mis on hämmastanud telefoni testijaid üle maailma. Seega stimuleerib telefon lisaks muudele meeltele ka lõhnameelt.
Õige naha leidmine võttis aega rohkem kui 3 aastat uuringuid, kümneid miljoneid nahast testmaterjale kogu maailmast ning kurikuulsat testimisprotsessi, et leida nahk, mis peaks vastu niiskusele ja vee mõjule, samal ajal aga saavutades unikaalse karakteri. Et leida parimat nahka, külastas telefoni arenduse eest vastutav juht paljusid nahatöötlustehaseid ning Apgujeong-dong ja Cheongdam-dong kauplusi Gangnamis, otsides nahast tooteid.

Kaamera 
Nutitelefonidel haruldane F1.8 avaga objektiiv koos 16MP kaameraga on veel üks G4 eriline omadus. Kaamerat arendades kasutas tootearenduse meeskond pidevalt kasutajapoolset lähenemist, tehes iga päev arenduses oleva kaameraga pilte. Nad kogusid kokku kõik turul saadaval olevad kaamerad ning võrdlesid nuppude ja menüüde seadistusi, et luua kõige lihtsam kasutajaliides. Selle tulemusena on G4 nutitelefonil 8MP eesmine kaamera suurepäraste selfie-de tegemiseks ja vähendatud ava F1.8-ni, et luua heledaid fotosid ka hämaras, sest inimesed teevad enamasti pilti siseruumides. „Saime arendajate hulgas kuulsaks, sest tegime uuendusi viimase nädalani enne tooteesitlust,“ naeris Choi.

LG G4 põhiomadused:
·         Kiibistik: Qualcomm® Snapdragon™ 808 protsessor ja X10 LTE
·         Ekraan: 5.5-tolli Quad HD IPS Quantum Display (2560 x 1440, 538ppi)
·         Mälu: 32GB eMMC ROM, 3GB LPDDR3 RAM / microSD slot
·         Kaamera: tagumine 16MP koos F1.8 avaga / OIS 2.0 / eesmine 8MP koos F2.0 avaga
·         Aku: 3,000mAh (eemaldatav)
·         Operatsioonisüsteem: Android 5.1 Lollipop
·         Mõõtmed: 148.9 x 76.1 x 6.3 - 9.8 mm
·         Kaal: 155g
·         Võrk: 4G / LTE / HSPA+ 21 Mbps (3G)
·         Ühenduvus: Wi-Fi 802.11 a, b, g, n, ac / Bluetooth 4.1LE / NFC / USB 2.0
·         Värvid: [keraamiline] Hall metallik / keraamiline valge / läikiv kuld /
·         [nahk] Must / pruun / punane
·        
Muu: Manual Mode / Gesture Interval Shot / Quick

Allikas: LG

0 Comments

Samsung tutvustas uut tahvelarvutit Galaxy Tab S2

7/20/2015

0 Comments

 
Picture
Tehnoloogialiider Samsung tutvustas uut tahvelarvutit Galaxy Tab S2, mis on kõige õhem ja kergem metallraamiga tahvelarvuti, mis hetkel saadaval. Stiilne tahvelarvuti Galaxy Tab S2 on varustatud Super AMOLED ekraanitehnoloogiga ja seadmesse on eelsalvestatud Microsoft Office lahendused.
Samsung Electronics Baltics telekommunikatsioonijuht Maris Kikansi sõnul on Galaxy Tab S2 omasuuruste tahvelarvutite seas kõige õhem ja kergem tahvelarvuti ning varustatud kõikide vajalike funktsioonidega. „Veelgi kergem Galaxy Tab S2 on loodud inimestele, kes soovivad oma tahvelarvutit kõikjal kaasas kanda –  näiteks neile, kes töötavad tihti distantsilt,“ rääkis Kikans.

Super AMOLED ekraan kuvab 94 protsenti toonidest realistlikena
Vaid 5,6 millimeetrit õhuke ja 389 grammi (9.7-tolline) või 265 grammi (8-tolline) kaaluv Galaxy Tab S2 on varustatud Super AMOLED ekraanitehnoloogiaga, pakkudes kasutajatele võimalust tarbida täiuslikku sisu. Tab S2 loob traditsioonilise trükimeediaga sarnast vaatajakogemust, mistõttu on seadmest mugav lugeda näiteks e-raamatuid, veebiajalehti ja -ajakirju või surfata netis. Super AMOLED ekraan kuvab 94 protsenti toonidest realistlikena ning pakub eredamat ja naturaalsemat sisu. Ekraan reguleerib ise värvigammat, kontrastsust ja teravust, lähtudes valgusest ja tahvelarvutis kasutusel olevatest rakendustest, seetõttu saab seadet kasutada pikema aja vältel silmi koormamata.

Seade on varustatud eelsalvestatud Microsoft Office lahendustega
Galaxy Tab S2 pakub erakordset mobiilsust kasutajatele, kes otsivad võimalusi oma produktiivsuse tõstmiseks. Seade on varustatud eelsalvestatud Microsoft Office lahendustega, mistõttu saab dokumente luua ja muuta kasvõi teel olles. Failide mugavamaks hoiustamiseks saavad Tab S2-e omanikud 100 GB ruumi pilveteenuses OneDrive kaheks aastaks tasuta.

Eestis müügil septembri lõpust alates
Uues tahvelarvutis Galaxy Tab S2 saab kasutada ja vaadata kaht rakendust korraga ning navigeerida mugavalt erinevate rakenduste vahel. Seadme täiustatud salvestamise struktuur muudab failide hoiustamise varasemast lihtsamaks.
Samsung Galaxy Tab S2 põhimäluks on 32 GB või 64 GB, mida saab MicroSD mälukaardi abil suurendada kuni 128 GB-ni. Samuti on tahvelarvuti saadaval erinevate ühenduvuse võimalustega: Wi-Fi või Wi-Fi ja LTE. Kasutajad saavad valid 9,7-tollise ja 8-tollise versiooni vahel.
Eestis tuleb esialgu müügile 9,7-tolline 32 GB põhimäluga Samsung Galaxy Tab S2, mille hind on 499 kuni 599 eurot, olenevalt ühenduvuse võimalustest. Seade tuleb müügile septembri lõpus juhtivate mobiilioperaatorite esindustes ja suuremates elektroonikapoodides.     
Allikas: Samsung


Picture
0 Comments

Mälu treenimiseks võta appi rakendused

7/17/2015

0 Comments

 
IT-turvalisusega tegeleva ettevõtte Kaspersky Lab poolt Ühendkuningriigis tehtud uuringu kohaselt halvendab liigne nutitelefoni kasutamine mälu – inimesed harjuvad salvestama informatsiooni nutitelefoni ning seetõttu ei teata peast isegi telefoninumbreid. Samas on saadaval mitmeid rakendusi, mis mõeldud mälu treenimiseks ja arendamiseks ning mis aitavad meelde jätta telefoninumbreid, fakte, tsitaate ja muud olulist informatsiooni, räägib Samsungi tooteekspert Henry Tiitus.
Kaspersky Lab poolt läbi viidud uuring näitas, et natuke vähem kui pooled täiskasvanutest ei oska peast öelda oma abikaasa või elukaaslase telefoninumbrit ning 71 protsenti ei tea peast oma lapse telefoninumbrit. „Tänapäeval peetakse telefoninumbrite ja faktide pähe õppimist väheoluliseks, sest selle jaoks on olemas nutitelefonid. Samas võib nutitelefoni aku tühjaks saada just sellisel hetkel, kui on vaja meenutada mõnd olulist fakti või helistada lapsele, elukaaslasele või abikaasale. Seepärast on paljud inimesed nii meil kui mujal hakanud nutitelefone kasutama mälu parandamise eesmärgil,“ rääkis Tiitus.

Hiljuti Samsungi poolt Euroopas läbiviidud uuringu Techonomic Index andmetel kulutasid 2014. aastal inimesed harivatele rakendustele rohkem raha kui meelelahutuslikele. „Teadmiste omandamine erinevate rakenduste kaudu on paljude jaoks tunduvalt huvitavam kui vastava õpiku või raamatu lugemine. Lisaks võib mõni interaktiivne rakenduses sisaldada isegi rohkem informatsiooni kui paks raamat. Mälu treenimiseks, olemasolevate teadmiste värskendamiseks ning uute ammutamiseks on palju nii tasuta kui tasulisi rakendusi, mille seast leiab igaüks endale sobiva,“ lisas Tiitus.

Valik rakendusi, mis on abiks nii mälu treenimise kui ka uute faktiteadmiste omandamisel.

·         Lumosity – ajutreeningu rakendus, mis arendab kiirust, mälu, tähelepanuvõimet, paindlikkust ja probleemilahendusoskust. Lumosity tasuta rakendus esitab iga päev nutitelefoni kasutajale kolmest lühikesest mängust koosneva väljakutse. Mängud treenivad erinevaid omadusi – näiteks arvutamismäng Chalkboard Challenge (kriiditahvli väljakutse) arendab probleemilahendamisoskust, Ebb and Flow (tõus ja mõõn) oskust  kohaneda muutuvate oludega ning Lost in Migration (rändes kaduma läinud) oskust selekteerida olulist infot ebaolulisest.

·         Eidetic – rakendus on ülesehitatud kordamistehnikale, mis aitab meelde jätta vajalikku informatsiooni: olulisi telefoninumbreid, huvitavaid sõnu või põnevaid tsitaate. See töötab teistest ajutreeningu rakendustest erinevalt, kasutades sõnu, numbreid või fakte, millel on ka tegelik tähendus. Eidetic on ideaalne rakendus õpilastele, kes tahavad meelde jätta olulisi fakte ning kõigile, kes peavad tähtsaks oma sõbra, elukaaslase või lapse telefoninumbri pähe õppimist. Lisaks faktidele ja telefoninumbritele võimaldab Eidetic omandada uusi sõnu ning tähelepanuväärseid tsitaate. Rakendus on kasulik neile, kes soovivad arendada oma pikaajalist mälu.

·         Learn World History – rakendus võimaldab õppida maailma ajalugu mängulisel viisil, pakkudes informatsiooni rohkem kui 2300 ajaloolise sündmuse ja isiku kohta. Learn World History on kasulik nii algajatele kui ka ajaloohuvilisetele, kes saavad oma teadmised proovile panna ja meenutada koolis õpitut või raamatutest loetut.

·         Flags of All World Countries – rakendus aitab meenutada ja õppida kõigi 197 iseseisva riigi lippe. Rakendus on väga kasutajasõbralik, andes märku, kui oled arvanud õigesti või valesti. Esimene tase koosneb 50 lihtsamast küsimusest, kuid juba teine tase on eksootiliste riikide lippude tõttu raskem.

·         Sudoku – loogikal põhinev numbrimäng, mis ei vaja pikemat tutvustamist, arendab vaimu ja loogilist mõtlemist. Kui veel kümme aastat tagasi avaldati sudokusid peamiselt ajakirjandusväljaannetes, siis tänaseks on need kolinud nutitelefonidesse. Sisestades Google Play poodi märksõna Sudoku, leiab igaüks endale sobiva numbrimängu.

·         Trivia Crack – rakendus paneb proovile kasutaja teadmised kuues eri valdkonnas: spordis, ajaloos, kultuuris, meelahutuses, geograafias ja loodusteadustes. Mängu muudab kaasahaaravaks võimalus kutsuda vastaseks oma sõpru. Läbi võistlusliku rakenduse õpib kasutaja uusi fakte ja tuletab meelde vanu.

Lisaks mälutreeningu rakendustele on olemas ka spetsiaalne rakendus Alzheimeri tõve põdevatele inimestele. Samsung koostöös Tuneesia Alzheimeri Ühinguga on loonud mobiilirakenduse Backup Memory, mille eesmärk on aeglustada Alzheimeri tõve arengut seda põdevatel inimestel. Backup Memory tuvastab Bluetoothi abil 10 meetri raadiuses teised seadmed, kus on rakendus kasutusel. Kui raadiusesse on jõudnud patsiendi lähedane või tuttav, saadab Backup Memory patsiendi ekraanile infot lähenevast inimesest koos fotode või videotega, mis meenutavad nende ühiseid mälestusi. Kogu vajamineva informatsiooni ja sisu fotode ja videotena laevad rakendusse üles patsiendi lähedased.
Allikas: Samsung

0 Comments

Kuidas võtta viimast LG G4 kaamerast: nipid fotograaf Colby Brownilt

7/16/2015

0 Comments

 
Maailmas on hetkel kasutusel üle 5,2 miljardi mobiiltelefoni ning umbes 83 protsenti neist on varustatud kaameraga. Tööstuse analüütikud usuvad, et 2015. aastal tehakse telefonidega rohkem kui triljon pilti. Suurenenud kättesaadavus ning järjest paremaks muutuv tehnika annab miljonitele nutitelefonide omanikele vabaduse jäädvustada pilte igal pool ja igal ajal.
Üks LG G4 kõige erilisemaid omadusi on kaamera. Et näidata selle 16 megapikslise kaamera ja F1.8 objektiivi suutlikkust, tegi LG koostööd maastikufotograaf Colby Browniga, kes oli G4 võimekusest nii vaimustuses, et võrdles seda koguni oma profivarustusega. Ta tõi välja G4 põhiomadused, mis eristavad seda teistest nutitelefonide kaameratest:


1.       F 1.8 objektiiv
Alles hiljuti jäid nutitelefonide kaamerad kaugele maha edasijõudnud peegelkaameratest, eriti kui oli vaja pildistada väheses valguses. Öösel või hämaras tehtud pildid ei suutnud täpselt objekte jäädvustada isegi välguga. Profifotograafid kasutavad aga nutikaid objektiive, mis suurendavad ava, et teha heledamaid fotosid. G4 kaamera objektiivi ava suurus on F1.8, mis on hetkel kõige rohkem valgust läbi laskev nutitelefoni objektiiv maailmas ning mis astub veidi isegi professionaalide kasutatavate objektiivide kannale.

Naturaalset valgust püüdes ei sulata G4 F1.8 objektiiv valgusallikaid ühte, see tähendab, et valgusallikad on selgelt defineeritavad isegi hämaras. Suure avaga G4 objektiiv vähendab ka fotograafide vajadust kunstvälgu järele, eemaldades kunstliku heleduse ja jättes fotodele naturaalsema välimuse. Oma heledama objektiiviga aitab G4 ka amatöörfotograafidel jäädvustada profitasemel pilte.

2.       Manuaalrežiim
LG G4 kaamera ei ole ainult kvaliteetne vaid annab piisavalt vabadust ka kasutajatele. Selle manuaalrežiimis saab seadistada valge tasakaalu, ISO, säriaega, manuaalfookust ning särikompensatsiooni. Eksperdi käes saab G4 kaameraga teha tõeliselt erilisi fotosid. Manuaalrežiim annab fotograafidele ka võimaluse valida oma piltidele RAW või JPEG formaadi.

Erinevalt teistest manuaalrežiimiga kaamerarakendustest aitab G4 kasutajatel paremini seadistada ka särisimulatsiooni tasemeid. Kui seadistatakse ISO või säriaega, muutub ka pilt ekraanil heledamaks või tumedamaks, et kasutaja näeks, milline pilt tuleb. Lisaks on LG oma kaamerarakenduse üles vasakusse nurka lisanud ka histogrammi ja valgusemõõtja, mis aitab kasutajat manuaalrežiimis piltide seadistamisel.

3.       Color Spectrum Sensor
Paljud nutitelefoni kaamerad ei võimalda seadistamist hämarates valgusoludes ning seega ei tee ka pimedas väga häid fotosid. LG G4 lahendas selle probleemi täiustades värvispektri sensorit Color Spectrum Sensor. Kui kasutaja teeb pilti öösiti või hämaras, ei suuda kaamera teha vahet õigetel värvidel ega objektidel. Kuid G4 sensor tagab, et fotod näevad alati head välja, olenemata valgusoludest.

4.       OIS 2.0
LG G4 hämaras valguses pildistamise võimekust täiendab ka LG optiline pildistabilisaator, mis aitab kasutajatel teha teravaid ja elvaid pilte. Tavaliselt, kui kaameraga pimedas pildistada, pikendab see säriaega, et lasta läbi rohkem valgust. Selle pikema säriaja jooksul aga võib ka kõige väiksema liigutuse puhul jääda udune pilt. OIS 2.0 aitab värisevat pilti stabiliseerida ning seeläbi selgemaid pilte saada.
Enamik fotograafe ei suuda oma kaamerat piisavalt paigal hoida, et häguvaba pilt saada, kui kaamera säriaeg on pikem kui 1/60s. Kuid OIS 2.0 abil teeb G4 selgeid pilte isegi 1/4s säriaja juures.

Colby Browni veebileht.
Videot vaata SIIT!

Allikas: LG
0 Comments

Juuli lõpus jõuab Eestis müügile uus keskklassi nutitelefon LG G4s

7/16/2015

0 Comments

 
Tehnoloogiaettevõtte LG Electronics (LG) tutvustas uusimat varianti oma paljukiidetud LG G4 nutitelefonist. LG G4s sisaldab LG G4 parimaid seadeid ja funktsioone, pakkudes väärtust ilma võimekuses ja kasutusmugavuses järeleandmisi tegemata. LG G4s teeb oma debüüdi sel kuul Euroopas ja Ladina-Ameerikas ning seejärel mujal maailmas. Eestisse jõuab G4s müügile juulikuu lõpus.
LG G4s nutitelefonil on 5,2-tolline Full HD IPS ekraan, mis on selgem, teravam ja tundlikum, kui ükski teine LG selle kategooria toode. Telefonil on võimas 8-tuumaline 1,5GHz Qualcomm Snapdragon 615 protsessor integreeritud 4G LTE võrguga, mis loob optimaalse tasakaalu võimekuse ja aku eluea vahel.
LG G4s nutitelefoni kaamera omadused on sama muljetavaldavad nagu riistvaragi. Tagumine kaamera on 8MP, mida toetavad LG eksklusiivne Color Spectrum Sensor ja laseriga autofookus. Lisaks on kaameral olemas LG G4 üks tunnustatuim funktsioon – manuaalrežiim, mis lubab käsitsi kontrollida pildi iga detaili. LG täiendas ka 5MP eesmist kaamerat Gesture Interval Shot käeviipega pildistamise funktsiooniga, lubades kasutajatel teha järjestikuseid selfie’sid ühe käeliigutusega  ning tõstes sellega ideaalse pildi saamise tõenäosust.

LG G4s erilisemad omadused on:
  • Kõrge multimeedia mängimise võimekus tänu võimsale 8-tuumalisele 1,5GHz Qualcomm Snapdragon 615 protsessorile, mis suudab mängida Full HD 1080p videot 60 kaadrit sekundis ning jäädvustada videot 30 kaadrit sekundis.
  • Color Spectrum Sensor, mis mõõdab täpset RGB’d ja ümbritseva valguse ja objektide infrapuna väärtust, luues värvid, mis on loomulikule lähedasemad.
  • Manuaalrežiim, mis annab kasutajatele kontrolli iga foto detaili üle, sealhulgas säriaeg, ISO ja valge tasakaal.
  • Gesture Interval Shot on täiendus oma käeviipega pildistamise funktsiooni eelkäijale Gesture Shot ning suurendab ideaalse pildi jäädvustamise tõenäosust igas olukorras.
Põhiomadused:
  • Kiibistik: Qualcomm® Snapdragon™ 615 Protsessor
  • Ekraan: 5.2-tolli Full HD IPS LCD (1920 x 1080, 423ppi)
  • Mälu: 8GB eMMC ROM / 1.5GB RAM
  • Kaamera: Tagumine 8MP LDAF / eesmine 5MP
  • Aku: 2,300mAh (eemaldatav)
  • Operatsioonisüsteem: Android 5.1.1 Lollipop
  • Mõõtmed: 142.7 x 72.6 x 9.85mm
  • Kaal: 139g
  • Võrk: 4G LTE / HSPA+ 42.2Mbps (3G)
  • Ühenduvus: Wi-Fi 802.11 b, g, n / Bluetooth 4.1 / NFC / A-GPS / Glonass / USB 2.0
  • Värvid: metallik hõbe / keraamiline valge / läikiv kuld
  • Muu: In-Cell Touch / Color Spectrum Sensor / Gesture Interval Shot / Full HD 1080p Video
Allikas: LG
0 Comments

Heli, mida saab näha 

7/16/2015

0 Comments

 
Picture
Sony paneb kõlari MHC-V7D helivõimsuse proovile Kiesza loo „Hideaway” kümaatilises esituses.
Sony on kümaatiliste katsetuste tulemusena loonud hämmastava video, mis ühendab valguse, värvi ja heli, et demonstreerida uue kõlari MHC-V7D hämmastavaid helirõhu ja valgustuse võimalusi. Videos kasutatakse kümaatikat (heli visuaalset taasesitust), et panna maa, vesi ja värv tantsima Kiesza megahiti „Hideaway” saatel, visualiseerimaks kõlari tõelist võimsust.

Vaata videot SIIN! 

Kümaatilise efekti avastas 1680. aastal Robert Hooke. Tegemist on uuringuga, kuidas muuta heli nähtavaks, tavaliselt vibreerivatel plaatidel või membraanidel olevate osakeste kontrollitud nihke kaudu. Selles katses loodi vibratsioonid Sony MHC-V7D võimsa heliga.

Sony Europe’i Vision and Sound direktor Alberto Ayala ütles: „MHC-V7D ühendab suurepärased helilised ja visuaalsed efektid, nagu viipejuhtimine ja LED-kõlarid, ning loob ainulaadse helielamuse. Kümaatika võlu seisneb selles, et see muudab MHC-V7D helirõhu nähtavaks ning ühendab heli ja visuaalse poole nii, et inimesed näevad meie võimsa helisüsteemi kaudu lugu „Hideaway” täiesti uue nurga alt.”

Sony video viib MHC-V7D sisemusse, kus manipuleeritakse võnkuvat liiva, tantsivat värvi, helilisi veeskulptuure ja ferrovedelikku visuaalselt kütkestavatel viisidel. Video liigub mööda põnevat rada kõlari MHC-V7D sisemuses alates selle sisselülitamisest ja viib vaataja heli salapärasele maailmale nii lähedale kui võimalik.
Videos tekitab bassikõlar erinevaid visuaalseid efekte, mis on loo „Hideaway” instrumentide, heliimpulsside ja vokaalidega kooskõlas ning jäljendavad seega loo teekonda süngest ja vaiksest algusest kõlarisse lõpliku visuaalse crescendo poole, mis äratab heli ellu.

Helilised veeskulptuurid, mis on loodud kõlari MHC-V7D bassikõlarile asetatud viinaga täidetud Petri tasside abil, tõlgivad nähtamatu loo kontsentrilisteks ringideks, mis liiguvad koos loo vokaaliga.

Järgmiseks visualiseeritakse heli võimsust paeluva Chladni plaadiga – õhukesemetall-lehega, mis kaetakse liivaga ja ühendatakse kõlari kohale –, kus „Hideaway” helisageduste mõju kaunis efekt moodustab liivast erinevad mustrid, mis visualiseerivad loo resonantsi.

Kõlari MHC-V7D hämmastavate viipejuhtimise võimaluste demonstreerimiseks kasutati ferrovedelikku. Ferrovedelik sisaldab kandvas vedelikus suspenseeritud üliväikeseid magnetiliste omadustega osakesi (läbimõõduga ligikaudu 10 nm), seetõttu on sellel nii vedela aine omadused kui ka tahke aine magnetilised omadused. „Hideaway” rütmiga sünkroonitud elektromagnetite abil muutub ferrovedelik rütmiliselt abstraktseteks ogadeks, mis reageerivad muusikale ja demonstreerivad loo suurepärast bassi ning samal ajal ka vabakäevõimalust kõlari MHC-V7D juhtimiseks viibetega. Seejärel valgustatakse ferrovedelikku tuledega, misühtivad kõlarite kohandatavate peotuledega, mis on samuti rütmiga sünkroonis.

Et demonstreerida kõlari tehnoloogiat Smart High Power Technology, mis võimaldab luua uskumatu helivõimsuse 1550 W ja võimsad bassihelid, lisati otse bassikõlarisse kolm tantsivat värvi. „Hideaway” esitamise ajal filmitakse loo rütmi järgi „hüppavat” värvi aegluubis. Värvid segunevad ja värvitilgad langevad tagasi alla ning joonistavad kõlari MHC-V7D võimsuse ja helirõhu abil visuaalse pildi.
Allikas: Sony 



0 Comments

TÄNA: Eestis jõuab müügile nutitelefonide turu uus tegija

7/16/2015

0 Comments

 
Picture
Maailmakuulus muusikaseadmete tootja Marshall tutvustas eile uut ja omanäolist muusikatelefoni Marshall London, mis jõuab EMT ja Elioni e-poe vahendusel ka eestimaalasteni.
Marshall on 1962. aastast tootnud kvaliteetseid muusikaseadmeid ja nüüd otsustas ettevõte siseneda ka nutitelefonide turule. Selle sammu tulemusena sündis maailmas ainulaadne muusikatelefon Marshall London, mis eristub selgelt kõigist teistest tänastest nutitelefonidest.

Rock’n’roll telefon
„Tegu on tõelise rock’n’roll telefoniga, mis kannab endas aastakümnete pikkust Marshalli DNA-d. Uus seade on suunatud eeskätt muusikasõpradele-melomaanidele, kes soovivad nautida ja kõikjal endaga kaasas kanda kvaliteetset stereoheli,“ ütles Eesti Telekomi tootejuht Taavi Ting.
Marshall London on hetkel ilmselt maailma kõige võimsama heliga telefon – selle eest kannavad hoolt seadme esiküljele paigutatud 2 stereokõlarit, mis tagavad kasutajale puhta ja kvaliteetse heli.
Eristuvaks muudab Marshalli nutitelefoni ka see, et seadmel on kaks kõrvaklappide pesa, mis võimaldab muusikat kuulata üheaegselt kahel inimesel. Samuti on uus nutitelefon varustatud unikaalse M-nupuga, mis tagab ühe nupuvajutusega ligipääsu telefonikasutaja muusikale sõltumata sellest, mis funktsioonid seadme ekraanil parasjagu jooksmas on. Kõigele lisaks paikneb telefoni küljel rulliknupp, mis muudab helitugevuse reguleerimise kiireks ja mugavaks. Seejuures on nupp stopperiga, et vältida näiteks taskus selle liiga hõlpsat aktiveerumist.
Marshall London on varustatud Android Lollipop operatsioonisüsteemiga, mida on täiendatud spetsiaalsete muusikarakendustega Global Equalizer, Loopstack ja DJApp. Seadmel on 4,7-tolline HD ekraan, 2 kaamerat (taga 8MP, ees 2MP) ning Qualcommi kiibistik, mida täiendab Wolfsoni audiokeskus. Seadme müügihind on 499 eurot. Telefoniga saab täpsemalt tutvuda järgneval lingil: www.telekom.ee/marshall

(Eel)müük algab täna
Eestis algab Marshall Londoni eelmüük reedel, 17. juulil ning seadet on võimalik eksklusiivselt tellida EMT ja Elioni e-poest. Kõik need, kes tellivad seadme eelmüügist, saavad kingitusena kaasa Marshall Monitor kõrvaklapid väärtusega 199 eurot. Reaalselt jõuab Marshalli muusikatelefon müügile septembri alguses ning selleks ajaks jõuab uus muusikatelefon ka kõigi nendeni, kes selle eelmüügist soetasid. 
Allikas: Eesti Telekom


0 Comments
<<Previous

    ​

    Archives

    December 2020
    November 2020
    October 2020
    September 2020
    August 2020
    July 2020
    June 2020
    May 2020
    April 2020
    March 2020
    February 2020
    January 2020
    December 2019
    November 2019
    October 2019
    September 2019
    August 2019
    July 2019
    June 2019
    May 2019
    April 2019
    March 2019
    February 2019
    January 2019
    December 2018
    November 2018
    October 2018
    September 2018
    August 2018
    July 2018
    June 2018
    May 2018
    April 2018
    March 2018
    February 2018
    January 2018
    December 2017
    November 2017
    October 2017
    September 2017
    August 2017
    July 2017
    June 2017
    May 2017
    April 2017
    March 2017
    February 2017
    January 2017
    December 2016
    November 2016
    October 2016
    September 2016
    August 2016
    July 2016
    June 2016
    May 2016
    April 2016
    March 2016
    February 2016
    January 2016
    December 2015
    November 2015
    October 2015
    September 2015
    August 2015
    July 2015
    June 2015
    May 2015
    April 2015
    March 2015
    February 2015
    January 2015
    December 2014
    November 2014
    October 2014
    September 2014
    August 2014
    July 2014
    June 2014
    May 2014
    April 2014
    March 2014
    February 2014

    Categories

    All
    100
    10Gbps
    10 Miljonit
    110 Miljonit
    12x36 IS III
    18:9
    1. Klassi
    2014
    2015 I Kvartal
    2016
    2017
    2017 I Poolaasta
    2018 Trendid
    21:9
    34UC89G
    3D
    3D Printimine
    4G
    4K
    4K OLED
    4k UHD
    5G
    5K
    77*
    77 OLED
    8K
    8KUltraHD
    A77 II
    Aamsung Digi Pass
    Aastakonverents
    Aasta Naine 2016
    Abi
    Abloy
    Acanavas
    Action Cam Mini
    AddWash
    Adidas
    Adidas Train
    ADM
    ADM Cloudtech
    ADM Hosting
    ADoc
    Aed
    AEG
    Agneta Dahlgren
    AI
    Aiatehnika
    AI OLED
    Airbus
    Ajalugu
    Ajujaht
    Aku
    Alexandre Carvalho
    Alicia T
    Amasung Galaxy A7
    Amazon
    Amazon Echo Alexa
    Amazone Prime Video
    Amazon Web Service
    Andmesalvestussüsteemid
    Andmesidetrass
    Android Central
    Android L
    Android Pie
    Anete Toming
    Annika Haas
    Annual Report
    äpid
    Apollo Kino
    App
    äpp
    äpp
    AppGallery
    Apple
    Apple AirPlay 2
    Apple Shop
    AppsUp
    Aps
    AR
    Arteon
    Arter
    Arvuti
    Arvutimaailm
    Ascend P7
    AS Datel
    AS Sertifitseerimiskeskus
    AS SK ID Solutions
    ASUS
    ASUS Respublic Of Gamers
    ASUS ROG
    Asus Zenfone 5
    ATBM
    Atea
    ATPL
    Auto
    Auto24 Rally Estonia
    Automaatkasaad
    AutomotiveINNOVATIONS
    Autospirit
    Autp
    Avamine
    Avarii
    Avatar
    Azure Data Box
    B2b OLED
    BAA Training
    Baltic Mobile Congress
    BARCELONA
    Bathroom
    Battle Of The Kings
    Beebi
    Bensiin
    Best Global Brands
    Best Of IFA 2016
    Best Smartphones Of IFA 2016
    Best Tablets Of IFA 2016
    Binge
    Binoklid
    Blackberry KeyOne
    Blackberry Priv
    Bossa Nova Robotics
    Bränd
    BRAVIA
    Buduaar
    Buster
    Camera
    Canon
    Canon M50
    Car
    CarFi
    CeBIT 2017
    Centum Süsteem
    CES
    CES 2015
    CES 2015 Innovatsiooniauhinnad
    CES 2016
    CES 2017
    CES 2018
    CES 2019
    CES 2020
    Cinemagraaf
    Circle
    CITIC Telecom
    CITIC Telecom International CPC
    Climate-KIC
    Climate Launchpad
    CLOi
    Codecademy
    Colby Brown
    ComfortLift
    Common Criteria
    Communiqué
    Computex 2018
    Connect Station CS100
    Corpore
    Creative Classroom
    Crossover
    Dark Custom
    Dasha Karpilovic
    Daydream
    Deezer
    #deliciouschange
    Designe
    Design Lab
    Design Lab 2014
    Desire 510
    Desire 620
    Desire 620g
    Dex
    Digi
    DigiDoc
    Digi-ID
    Digi Pass
    Digitaalne IQ
    Digitaalne Manifest
    Digitaalne Pagasilipik
    Digitaalse Tuleviku-Euroopa Manifest
    DigiTV
    Disain
    Disainiauhind
    Disainiauind
    Disaininädal
    Disian
    Dolby ATMOS
    Door-in-Door
    Doro
    Doro 8030
    Doro Mobile
    Droon
    Droonid
    Ducato Electric
    DxOMark
    EAS
    EcoBubble
    Editor`s Choice Of IFA 2016
    EDM Machinery
    EDoc
    Eelmüük
    Eesti
    Eesti Gaas
    Eesti Jalgpalli Liit
    Eesti Koolid
    Eesti Telekom
    Eestlased
    EF
    EF-M 28mm F/3.5 Macro IS STM
    E-Golf
    E-identiteet
    EISA
    EISA Award
    Ekraanikindlustus
    Electrolux
    Electrolux Design Lab 2014
    Electrolux Eesti
    Electrolux Ergorapido
    #electroluxideaslab
    Electrolux Ideas Lab
    Electrolux PerfectCare
    Electrolux Pure F9
    Elektrivormel
    Elektroonikamess
    Elion
    Elisa
    Elisa Elamus
    Emergency Assist 2.0
    Emoji
    EMT
    EMT Live
    EMUI
    EMUI 9
    EMUI 9.1
    Endlikepp
    Energiasäästlik
    Energiatarbimine
    EOS C100 Mark II
    EOS R
    EPO
    Erasmus
    E-residentsus
    Ergorapido Swarovski
    E-riigi Akadeemia
    ERR
    Esitlus
    ESTCube 1
    ESTCube-1
    Estina
    Estonia
    Euroforum 2015
    Euronics
    Euroopa
    Euroopa Foorum 2016
    Euroopa Noorte Pakt
    Euroopa Tarbijate Nutitelefon 2016-17
    European Image And Sound Association
    Fabrice Brégier
    Facebook
    Facing Emotions
    Family HUb
    Fashion
    Fast Company
    FEST14
    Fiat
    FIFA
    Fiiberoptika
    Finnair
    FIRST LEGO League
    Fiskars
    Fitbit
    Fitbit Ionic
    Fitbit Versa
    Flip
    Folderit
    Foodgraphy
    Forbes
    Formula Student Team
    Fornasetti
    Foto
    Fotod
    FotoFinder
    Fotograafia
    Fotokaamera
    Fototrippijad
    Frame
    FreshScent
    Fujitsu Estonia
    Future
    G6
    Galaxy
    Galaxy 10
    Galaxy A
    Galaxy A3
    Galaxy A5
    Galaxy A80
    Galaxy Alpha
    Galaxy Buds
    Galaxy Care
    Galaxy Fit
    Galaxy Fit E
    Galaxy Fold
    Galaxy Note 4
    Galaxy Note7
    Galaxy Note9
    Galaxy Note Edge
    Galaxy S10
    Galaxy S10+
    Galaxy S10 5G
    Galaxy S10e
    Galaxy S20 FE
    Galaxy S6
    Galaxy S6 Edge
    Galaxy S6 Edge+
    Galaxy S7
    Galaxy S7 Edge
    Galaxy Tab Active
    Galaxy Tab S2
    Galaxy Watch Active
    Garage48
    Gear 2
    Gear S
    Geberit
    Genfi Autonäitus
    Getty Images
    GfK
    GfK Retail And Technology
    G Flex2
    GlammCall
    Globaalsed Brändid
    Good Design Awards 2018
    Goodyear
    Goodyear Eagle-360
    Google
    Google Home
    Gram
    GT2e
    Guinnessi Rekord
    G Watch R
    Hamburg Ja Partnerid
    Hange
    Hansapost
    Hard Face
    Haridus
    Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus
    Harley-Davidson
    HARMAN
    Harman Kardon
    HbbTV
    HDR
    Heli
    Helmes
    Help
    Hendrik Osula
    HERE
    Hideaway
    Hilink
    Hilton Tallinn Park
    History
    HITSA
    HJ24ex7.5B
    HLG
    HMD Global
    HMD Global Eesti
    Holland
    Home
    HomeKit
    Homeyard
    Honor 7 Lite
    Honor 8
    Hoogne.weebly.com
    HTC
    HTC One M9
    Huawe
    Huawei
    Huawei AppGallery
    Huawei Ascend 910
    Huawei Ascend Mate 7
    Huawei Consumer Business Gro
    Huawei Consumer Business Group
    HUAWEI Developer Conference 2019
    HuaweiDevice
    Huawei Device
    Huawei Eesti
    Huawei FreeBuds Pro
    Huawei GIV
    Huawei Global Industry Vision
    Huawei Honor 7 Lite
    Huawei Honor 8
    Huawei Mate 20
    Huawei Mate 20 Lite
    Huawei Mate 20 Pro
    Huawei Mate 9
    Huawei Mate 9 Pro
    Huawei MateBook
    Huawei MateBook X Pro
    Huawei MatePad Pro
    Huawei MatePad Pro 5G
    Huawei Mate S
    Huawei Mate X
    Huawei Mate Xs
    Huawei Next-Image
    Huawei Nova
    Huawei Nova Plus
    Huawei P
    #HuaweiP10
    Huawei P10
    Huawei P10 Lite
    Huawei P10Plus
    Huawei P20
    Huawei P20 Pro
    Huawei P30
    Huawei P30 Lite
    Huawei P30 Pro
    Huawei P40
    Huawei P40 Pro
    Huawei P40 Pro+
    Huawei P8
    Huawei P8 Max
    Huawei P9
    Huawei P9 Lite
    Huawei P9 Plus
    Huawei Porsche Design Mate 9
    Huawei P Smart 2019
    Huawei Suvebaromeeter
    Huawei Technologies
    Huawei Watch
    Huawei Watch 2
    Huawei Watch Fit
    Huawei Watch GT2 Pro
    HübriidTV
    Husqvarna
    Husqvarna Automowe
    Husqvarna Automower® 435X AWD
    Hüvitis
    IBM
    ID.Buzz
    I.D. CROZZ II
    Idea
    Idea PR
    Ideas Lab
    I.D. Family
    I.D. R Pikes Peak
    Idufirma
    Idufirmad
    I.D. VIZZION
    IF
    IF 2017
    IFA
    IFA 2014
    IFA 2015
    IFA2016
    IFA 2016
    IFA 2017
    IFA 2018
    IIA
    Ikoonilised Fotod
    IKT õpilasleiutis
    Ilm
    Ilu
    IMac Retina 5K
    IM Arvutid
    Inbox.lv
    Infit & Company Inc.
    InnoEnergy
    InnoFest
    Innovation OÜ
    Innovatsioon
    Innovatsioonikeskus
    Innovatsioonilabor
    InstaViwe ThinQ
    Integrated Systems Europe
    Intelligentne Telefon
    Internet
    Inverter Linear Kompressor
    IOSA
    IoT
    IPad Air 2
    IPad Mini 3
    IPhone 6
    ISE
    ISE 2018
    IT
    ITL
    IT ÖÖ
    IT Pealinn
    ITU
    IXUS
    Jake Farra
    Jalgpall
    Järgi Proovitud
    Jeff Jiang
    Jekaterina Mishina
    Juhend
    Juhtmevaba Laadimine
    JUNG
    Justas Nekrošius
    Juubel
    Juuli 2015
    K10
    K8
    Kaamera
    Kaamerad
    Kadjar
    Kaitse
    Käive
    Kasum
    Katrin Aron
    Kaubandus
    Keel
    Kersti Niglas
    KidED
    Kindlustus
    Kinofilmikaamera
    Kirin
    Kitchen
    Kodumasinad
    Kodumasinas
    Koduseadmed
    Kodutehnika
    Kõlar
    Konkurss
    Köök
    Kool
    Koolilaps
    Kosmos
    Kosmosemääre
    KPMS
    Krsitjaana
    Küberturvalisus
    Küberturvalisus
    Küberturvalisuse Indeks
    Kuivati
    Külm
    Külmik
    Külmik
    Külmikud
    Külmikud
    Kwanon
    Laadimine
    Labor
    Lairiba
    Laiutajad
    Lapsed
    Läti
    Lattitude59
    Leedu
    LegalBooster
    LEGO
    LEGO Education
    LEGRIA
    Leica
    Leica Camera AG
    Lennuhüvitisefirma SKYCOP
    Lennujuht
    Levira
    LG
    LG 6 Motion Direct Drive
    LG AI DD
    LG CLOi SuitBot
    LG CordZero
    LG Electronics
    LG G3
    LG G4
    LG G4s
    LG G5
    LG G7 ThinQ
    LG G8 ThinQ
    LG Heavy DutyTM
    LG Home Appliance
    LG Home Entertainment
    LG K10
    LG K10 4G
    LG K4
    LG OLED65E7
    LG OLED E9
    LG OLED R
    LG OLED ThinQ
    LG Robot Lennujaamas
    LG Signature
    LG Signature OLED W
    LG SK10Y
    LG Smart ThinQ
    LG Sound Bar SJ8
    LG Styler
    LG Stylus 2
    LG SUPER UHD
    LG TWINWash
    LG V30
    LG V40 ThinQ
    LG V50 ThinQ 5G
    LG Vehicle Components
    LG Watch Urbane
    LG Watch Urbane LTE
    LG WebOS 3.5 Smart TV
    LG X-Boom
    LG α9 Gen 2
    LHV
    Lifestyle
    Liisa Lukin
    Limited Edition
    Linglong
    Linnamaastur
    Lionel Messi
    LK K4 4G
    LNG
    Logo
    London
    Look At Me
    LS ZERO
    LTE
    Lufthansa
    Lüliti
    Lülitid
    Lumebot
    Lumia
    Lumia 640
    Lumia 735
    Lumia 830
    LUMIX S1
    LUMIX S1R
    M2M
    Mac Pro
    Macro Lite
    Mail.ee
    Majandus- Ja Kommunikatsiooniministeerium
    Make It Possible
    Mälu
    Man
    Mängud
    Mängurimonitor
    Mark Melts
    Marshall London
    Martin Dremljuga
    Mate 20
    Mate 20 Pro
    Mate 40 Pro
    Mate 40 Pro+
    Mate 9
    MateBook
    MateBook X Pro
    MatePad Pro
    Mate X
    Mate X 5 G
    Max Berek Innovation Lab
    MediaPad M3
    MediaPad X2
    Mektory
    Meridian Audio
    Merikotkas
    Mess
    MHC-V7D
    Microsoft
    Microsoft Lumia 435
    Mikrolaineahi
    Milano
    MindSphere
    MindSpore
    MMD
    Mobiil
    Mobiil ID
    Mobiil-ID
    Mobiiliga Maksta
    Mobiilimakse
    Mobiilimess
    Mobiilirakendus
    Mobiilne Internet
    Mobiilne Rakendus
    Mobiilteleofn
    Mobile
    Mobile Geeks
    Mobile World Congress
    Mobile World Congress 2016
    Mobile World Congress 2017
    Mobile World Congress 2017 Barcelona
    Moller Auto
    Møller Auto
    Møller Auto Baltic
    Møller Auto Ülemiste Esindus
    Monaco
    Monitor
    Monitorid
    Moodne
    Moodulitest Nutitelefon
    Must Reede
    Müük
    MWC
    MWC 2016
    MWC2017
    Myspotit
    Naastrehv
    NanoCell
    Nanotehnoloogia
    Näotuvastus
    Neato Botvac 85
    Neste
    Neste äpp
    Netflix
    Net Group
    NETI
    Netikett
    Nexus 9
    Nimemuutus
    Nõgus
    Nokia
    Nokia 1
    Nokia 2
    Nokia 3
    Nokia 3.1
    Nokia 3310
    Nokia 5
    Nokia 5.1
    Nokia 5.1 Plus
    Nokia 6
    Nokia 6.1
    Nokia 7
    Nokia 7.1
    Nokia 7 Plus
    Nokia 8.1
    Nokia 8110
    Nokia 8 Sirocco
    Nokia Networks
    Note9
    Note 9
    Nõuanded
    Novaator
    Nubia M2
    Nuhvel
    Nuti-kael
    Nutikas Kodu
    Nutikell
    Nutikodu
    Nutikülmik
    Nutiseadmed
    Nutistu
    Nutitahvel
    Nutitelefon
    Nutitelefonid
    Nutitelefoni Kaamera
    Nutiteler
    Objektiiv
    Office
    OLED
    OLED R
    Oma Käega
    Omlet
    OneDrive
    OnePlus 7 PRO
    #OO
    Open Frame OLED-ekraan
    õpilased
    Õpilaste Digitaalne IQ
    Otseühendus
    Otsingumootor
    P10
    P10Plus
    P10 Plus
    P9
    P9 PLUS
    Päästeamet
    Pagasilipik
    Paketid
    Panasonic
    Pantone
    Pantone Color Institute
    Parim Personaalarvutusseade
    Pesumasin
    Pesumasinad
    Pesu Pesemine
    Philips
    Philips 243B9
    Phone
    Photo
    Photocamera
    Photography
    Pildistamine
    Piret Tamm
    Planeerija
    PlayStation
    PlayStation4
    PlayStation®4
    PlayStation Eesti
    Plekid
    Politsei- Ja Piirivalveamet
    Polo
    Polo GTI
    Portaal
    Portree
    Postimees
    POWERbot
    PowerShot
    PowerShot G
    PowerShot G3 X
    POWERSHOT SX620 HS
    PowerShot SX720 HS
    PowerUp!
    PowerUp! 2020
    PowerUp! Challenge
    Premium Dining Zone
    Prestigio
    Primend
    Printer
    Project Morpheus
    Proovitud
    Prototron
    PR Strategies
    P Smart 2019
    Puhkus
    Pure D9
    PureDisplay
    Pure F9
    PZU
    PZU Grupp
    Q900R QLED
    QLED
    Qualcomm
    Quantum 8K
    Quantum Dot
    Rahvusvaheline Telekommunikatsiooni Liit
    Rakendus
    Rand
    Red Dot
    Reis
    Reisikohver
    Reisimine
    Rekord
    ReLaDe
    Renault
    Reverse Resources
    Riia
    Riigikogu
    RIMOWA
    Robootika
    Robot
    Robotex
    Robotid
    Robotniiduk
    Robottolmuimeja
    Rõivahooldussüsteem
    S5
    S6
    Saateobjektiiv
    Samasung
    Samasung Galaxy A9
    Samsung
    Samsung Digi Pass
    Samsung Digipööre
    Samsung Digipööre
    Samsung Dual Cook
    Samsung Electronics
    Samsung Galaxy A7
    Samsung Galaxy A80
    Samsung Galaxy A9
    Samsung Galaxy J6
    Samsung Galaxy S10
    Samsung Galaxy S20 FE
    Samsung Galaxy S6
    Samsung Galaxy S6 Edge
    Samsung Galaxy S7
    Samsung Galaxy S7 Edge
    Samsung Galaxy S9
    Samsung Galaxy S9+
    Samsung Galaxy Watch
    Samsung Gear
    Samsung Gear 360
    Samsung Gear S2
    Samsung Gear S2 Classic
    Samsungi Akadeemia
    Samsungi Digipööre
    Samsung Knox
    Samsung Living Business
    Samsung LIVING Smart
    Samsung Note8
    Samsung Pesumasin
    Samsung Q900R QLED
    Samsung QuickDrive
    Samsung S
    Samsung S10
    Samsung S10e
    Samsung S8
    Samsung S8+
    Samsung Screen Care
    Samsung SUHD TV
    Samsung VR
    Scénic
    Screen Care
    Screen Care +
    SE790C
    SEB
    SeedInvest
    Seeds For The Future
    Seesam
    Seletskirjad
    Selfie
    Selfi-pulk
    Seniors
    Serif
    Sero
    Sertifitseerimiskeskus
    SES Astra
    S.F_Senses Of The Future
    SG Robotics
    Side
    Sideplatvorm
    Siemens
    Siemens Eesti
    Signature Kitchen Suite
    Silent Zen
    Sirli Seliov
    SK Aastakonverents
    SK Aastakonverents 2016
    SK Aastakonverents 2017
    SK ID Solutions
    Slush
    Smart ID
    Smart-ID
    Smart-ID 100 000
    SMART ID 300000
    SmartLynx
    SmartLynx Airlines Estonia
    Smartphone
    Smart Run
    Snow
    Sõjapõgenikud
    Sõnavõistlus
    Sony
    Sony World Photography Awards
    Sony Z5
    Sorsakoski
    SOUL
    Sound
    Space Selfie
    Special Edition
    S Pen
    Spordikell
    Spordirõivad
    Sport
    SSD
    Starman
    Startup
    Start-up
    STEAM
    STEAM Park
    Stell
    Stigo
    Storm Radar
    Street 750
    STV
    STV Go!
    Styler
    SUHD TV
    SuitBot
    Summer
    Superzoom
    Suurarvuti
    Suvebaromeeter
    Suvi
    Swarovski
    Swedbank
    Sympower
    Taavi Ting
    Tab S
    Tab S4
    Tagatuled
    Tahvel
    Tahvelarvuti
    Tahvlid
    Talger
    TalkBand B2
    Talkband B3
    TalkBand N1
    Tallinn
    TalTech
    Talv
    Tamm Publishing OÜ
    Tark Kodu
    Tark Maja
    Tartu
    Tartu Lõunakeskus
    Tartu Motoshow
    Tartu Ülikool
    Tasub Teada
    Tavakasutaja Nutitelefon
    T-Cross
    Teadlased
    Teadus
    Teadusuudised
    TechAdvisor/PC Advisor
    Teenused
    Tehas
    Tehnika
    Tele2
    Tele2 Eesti
    Tele2 Grupp
    Telefon
    Telefonid
    Telefoto
    Telekomioperaator
    Teler
    Telerid
    Teletorn
    Telia
    Telia Norra
    Telia Soome
    TeliSonera
    TeliSonera International Carrier
    TelleT
    Tennessee
    TESLA
    Test
    Testid
    Testilo
    Testride
    Tetra Pak
    Tetra Pak Index
    Text Neck
    The Airline Transport Pilot License
    The Frame
    The Order:1886
    The Weather Company
    ThinkQ
    Thomson Reuters
    Tieto
    Tieto Estonia
    Tiguan
    Tiguan Allspace
    Time
    Timmu Tõke
    TIPA
    Tokujin Yoshioka
    Tolm
    Tolmuimeja
    Tom's Guide
    Tone
    TOP 100
    Top 100 Global Tech Leaders
    Topeltkaamera
    TRAFI
    Transparent OLED
    Travel
    Trends
    TripTripHurray
    T-Roc
    TrueSteamTM
    TTÜ
    TÜ
    Tudengid
    Tunnel
    Tunnustus
    Turu Uuring
    Turu-uuring
    Turu Uuringufirma GfK
    Turu-uuringufirma GfK
    Turu-uuringufirma GfK Retail And Technology
    Turvalisus
    TutorABC
    TV
    TV Everywhere
    TV History
    Tyrelia
    UHD
    Ulakas Kaunitar
    Ülemiste Keskus
    ülevaade
    UltraFineTM
    Ultra HD
    UltraSilencer Zen
    UltraWide
    Unicount
    Unpacking
    Uuring
    UV
    UV-desinfitseerija
    UX480
    UX580
    V20
    V30S THINQ
    V40 ThinQ
    Väinamere Liinid
    Valguslahendus
    Välisühendused
    Välk
    Vannitoad
    Varstolmuimeja
    Veebimajutus
    Veeõnnetus
    Videokaamera
    Viimsi Gümnaasium
    Viini Rahvusooper
    Viirusetõrje
    Viking Motors
    Villeroy & Boch
    Villeroy & Boch Gustavsberg
    VISA
    Visa Everywhere Initiative
    Visuaal
    Vogue
    Volkswagen
    Volkswagen Arteon
    Volkswagen Golf
    Volkswagen Polo
    Volkswagen Tallinn
    Volkswagen T-Cross
    Volkswagen Tiguan
    Volkswagen Tiguan Allspace
    Volkswagen Touareg
    Volkswagen T Roc
    Volkswagen T-Roc
    Volswagen
    VW Arteon
    Wallester
    WAM6500
    WAM7500
    Washing Machine
    Watch 2
    Watch GT2 Pro
    Watch Urbane LTE
    WatchYourself
    WAVE
    Weather
    WebOS
    W.EG.
    Well S7
    Winter
    WIPO
    Wireless
    Wireless Audio-360
    Wolfprint 3D
    Women And Vehicles In Europe
    Wordpress
    Www.sk.ee
    X Cam
    X Screen
    X-screen
    Youtube
    Z13
    ZenBook Pro
    ZenFone Max Pro

    RSS Feed

    Subscribe 

Submit