MÕTTED JA JUTUD EHK AUSALT ELUST SEKKA HOOGSALT UUDISEID
  • AVALEHELE
  • Köök
  • Ilu
  • Film. Raamatud. Elu
  • Tehnika
  • Blogi
  • KIRJASTUS TAMM PUBLISHING

TEHNIKA IMELINE MAAILM

Tartu teadlased arendavad kosmosemääret

1/29/2015

0 Comments

 
Eesti materjalitehnoloogiate arenduskeskus (MATECC) sõlmis äsja Euroopa kosmoseagentuuriga lepingu. Arenduskeskuse ja Tartu ülikooli teadlased hakkavad Tartu laborites arendama ekstreemsetesse oludesse sobivat nanotehnoloogilist määrdeainet.
Süstikutel ja kosmoses kasutatavatel seadmetel on mitmeid liiteid ja hõõrduvaid detaile, mille pindu on vaja sujuva liikumise tagamiseks määrida. Äärmuslike temperatuuri-, rõhu- ja kiirgustingimuste tõttu tavalised õlid sinna ei sobi. Sellepärast kasutatakse kosmoses pigem tahkeid aineid, nagu molübdeen-disulfiid ja grafiit. Neid materjale arendatakse pidevalt, et saavutada kosmosevaldkonna rakenduste jaoks piisavalt pikk toimeaeg ja usaldusväärsus.

Nüüd, kui Eesti on peagi saamas Euroopa kosmoseagentuuri täisliikmeks, on ka siinsetel ettevõtetel võimalus sellesuunalisse arendustöösse oma osa anda. Eesti materjalitehnoloogiate arenduskeskuse tegevustesse kaasatud teadlased on juba mitmeid aastaid tegelenud hõõrdemehhanismide ja materjalide omaduste uurimisega nanoskaalas ning arendanud koostöös tootmisettevõtetega uudseid määrdeõlide lisandeid. Omandatud teadmisi ja kogemusi kasutatakse ka algavas koostöös Euroopa kosmoseagentuuriga.

Tartu ülikooli materjaliteaduse teadur ja materjalitehnoloogiate arenduskeskuse projektijuht Martin Järvekülg ütles, et arenduskeskuse ja kosmoseagentuuri ühisprojekti käigus töötatakse välja nanoosakeste ja ioonsete vedelike kombinatsioonil põhinev määrdeaine. Ioonsed vedelikud on tavakeskkonnas vedelad, ent olematu lenduvusega soolad.
„Uudne määrdeaine peab toimima efektiivselt nii normaalrõhul kui ka vaakumis, nii kõrgetel kui ka madalatel temperatuuridel,” lausus Järvekülg. Kui liitmaterjalis õnnestub ühendada vedelate ja tahkete määrdeainete tugevused, on projekti tulemusi võimalik rakendada ka mujal, kus äärmuslik keskkond või rakenduse spetsiifika tingib kõrgendatud nõudmised.

Projekti esimene osa kestab aasta, selle tegevustesse on kaasatud teiste hulgas ka Tartu ülikooli füüsika ja keemia instituutide teadlased ning kraadiõppurid. Projekti üheks põhitäitjaks on materjalitehnoloogiate arenduskeskuse spetsialist ja TÜ doktorant Triinu Taaber.
Tartu ülikooli arendusprorektori Erik Puura sõnul näitab sõlmitud rahvusvaheline leping, et Tartu teadlaste kompetents ja aparatuurne baas on nanotehnoloogia valdkonnas maailmatasemel.
Allikas: TÜ

0 Comments

Huawei käive ületas kümne miljardi künnise

1/29/2015

0 Comments

 
Picture
Huawei laiatarbeseadmete grupi 2014. aasta käive suurenes mullusega võrreldes 30%, ulatudes 12,2 miljardi USA dollarini – esimest korda ületati kümne miljardi künnis. Tarne kasvas 7,8% – 2014. aastal tarnis Huawei kokku 138 miljonit seadet, sealhulgas 75 miljonit nutitelefoni. 2013. aastaga võrreldes tähendab see 45% kasvu.
„Keskendusime oma strateegia kohaselt kesk- ja tippklassi toodetele. Oleme 2014. aastal saavutanud märkimisväärseid tulemusi tootearenduse, kaubamärgiteadlikkuse, müügikanalite arenduse, turuosa kasvu jpm vallas. See tugevdas meie kolmandat kohta üleilmsel nutitelefoniturul veelgi. Meie kaubamärgi üleilmne mõju on pidevalt kasvanud. Huawei on esimene Mandri-Hiina ettevõte, mis pääses konsultatsioonifirma Interbrand 2014. aasta 100 maailma parima kaubamärgi edetabelisse,“ ütles Huawei laiatarbeseadmete grupi tegevjuht Richard Yu.

Kesk- ja tippklassi toodetele keskendumine on toonud edu
2014. aasta märkimisväärsemaid saavutusi on kesk- ja tippklassi nutitelefonide tarnete osakaalu kasv 18 protsendini. Ühte meie telefonide lipulaeva Huawei P7 tarniti vaid esimese kuue kuuga neli miljonit. Ka Huawei Mate7 on kõikidel turgudel ärijuhtide seas avasüli vastu võetud ja seda on esimese kolme kuuga tarnitud üle kahe miljoni.

Avatud kanalite kiire laienemine
Märkida tasub ka avatud kanalitest (sh e-kaubandusest) saadud käibe tähelepanuväärset kasvu – see jõudis 41 protsendini kogukäibest. 2014. aasta lõpu seisuga on Huawei laiatarbeseadmete grupp rajanud 630 Huawei kaubamärgiga poodi. See kõik on aidanud parandada tarbijate ostukogemusi nii internetis kui ka jaemüügikohtades.

Üleilmne kaubamärgiteadlikkuse kasv
Hiljutine IPSOSe 32 riiki hõlmanud tarbijauuring märkis aruandes, et teadlikkus Huawei kaubamärgist kasvas aastatel 2013–2014 52%-lt 65%-le, mis tähendab, et Huawei kaubamärki teab neist riikidest peaaegu kaks kolmandikku. IPSOSe andmetel kasvas Huawei soovitusindeks 43 protsendini, mis seadis Huawei kolme parima kaubamärgi hulka. Huawei kuulub ka Brand Momentumi kaubamärkide edetabeli esikolmikusse.

Huawei ja Honori ühine kaubamärgistrateegia loob sünergiaid
Huawei laiatarbeseadmete grupp on alates 2012. aastast keskendunud kesk- ja tippklassi seadmetele. Huawei P-seeria mudelid P1 kuni P7, Mate7-seeria mudelid Huawei Mate kuni Mate7, mudelid Honor 6 ja Honor 6 Plus, kõik Huawei laiatarbeseadmete grupi edukamad tooted püüavad eristuda erakordse kasutajakogemuse kaudu, mis jõuab tarbijateni tänu Huawei suurele asjatundlikkusele. Suurepäraste kaameratega P-seeria annab nutitelefonide disainile uue tähenduse; Mate seeria paistab silma suure ekraani ja aku kestuse poolest; Honori tooted pakuvad tarbijatele erakordset ühendatust, kvaliteeti ja aku kestust.
„Huawei ja Honori ühine kaubamärgistrateegia on osutunud äärmiselt edukaks ning loonud sünergiat, mis on kasvatanud kaubamärgi tuntust ja Huawei laiatarbeseadmete grupi turuosa tervikuna. Huawei kaubamärk on oma juhtpositsiooni kesk- ja tippklassi nutitelefonide turul kindlustanud, Honor aga on ennast tõestanud julge ja populaarse kaubamärgina kohalike digiseadmete kasutajate seas,“ ütles Huawei laiatarbeseadmete grupi turunduse asepresident Shao Yang.

Jätkame samal kursil ka 2015. aastal
2015 on Huawei laiatarbeseadmete grupi jaoks strateegilistele positsioonidele asumise aasta. Avardame oma võimalusi interneti, asjade interneti ehk nutistu ja autosüsteemide arendamisega, et saavutada läbimurre paljudes ärivaldkondades, sh toodete, kaubamärgi, turunduse, kanalite, jaemüügi ja e-kaubanduse vallas. Huawei laiatarbeseadmete grupp keskendub uusimate toodete kaubamärgiturundusele, et luua Huawei kaubamärgi kuvand, mis sümboliseerib tippklassitoodete kaudu uuenduslikkust ja kvaliteeti. Honori kaubamärk keskendub internetiärile, et korrata oma e-äri tähelendu ka kaugematel välisturgudel.
„Huawei laiatarbeseadmete grupp loodab 2014. aasta trende jätkata ja kindlustada Huawei juhtivat positsiooni kesk- ja tippklassi nutitelefonide turul veelgi, tarnides 2015. aastal 100 miljonit seadet. Huawei tehniline suutlikkus võimaldab laiatarbeseadmete grupil pakkuda ka edaspidi kogu maailma tarbijatele erilisi kaubamärgielamusi ja täita inimeste unistusi,“ ütles Richard Yu.
Allikas: Huawei


0 Comments

Quantum Dot vs. OLED teler – kummast saab järgmine hitt?

1/27/2015

0 Comments

 
OLED ja Quantum Dot telerite vastasseis on 2015. aasta üks olulistest teemadest. Debati keskmeks on küsimus, milline tehnoloogia asendab järgmisena maailmaturul LCD telerid. Kuigi OLED telerid on selgelt üle oma pildikvaliteedi poolest, on Quantum Dot telereid odavam toota ning ka nende pildikvaliteet on märkimisväärselt parem kui LED teleritel. Seega on tegemist OLED telerite olulise konkurendiga. Hetkel on LG ainus, ettevõte, mis pakub tarbijatele kõiki erinevaid suure ekraaniga telerite tehnoloogiaid – sealhulgas LCD, OLED, 4K Ultra HD, nõgus 4K OLED ning uusim Quantum Dot tehnoloogia.

Lühidalt on Quantum Dot tavalise LCD teleri tehnoloogia modifikatsioon. LG Quantum Dot tehnoloogia kasutab 2-10 nanomeetri suurusi nanokristalle, mis kõik olenevalt oma suurusest eraldavad erinevaid värve. Quantum Dot kihi lisamisel LCD taustavalgusele paraneb võrreldes tavalise LED teleriga oluliselt teleri värviproduktsioon ja üldine eredus.

OLED aga on täiesti uus tehnoloogia – tõeline alternatiiv LCD-le. Kasutades orgaanilisi valgust eraldavaid dioode, paneb OLED helendama iga pildielemendi eraldi, ilma LCD ekraanidel kasutatavat taustvalgust vajamata. Sellega on OLED teleril veeldi eredam ja värvilisem pilt, kui ühelgi teisel turul oleval teleril. Painduvatest materjalidest valmistatud OLED ekraan on ka veidi nõgus, et tekitada kaasahaarav vaatamiskogemus iga nurga alt. LG’l on aga õnnestunud tõsta veelgi OLED pildikvaliteeti, tutvustades WRGB tehnoloogiat, millel on lisaks kolmele peamist värvi pikslitele (punane, roheline ja sinine) lisatud ka valge piksel. Tänu sellele, et OLED telerid ei vaja taustvalgustust, on võimalik toota eriti õhukesi telereid.

OLED telerite hinnad on alates nende tutvustamisest langenud keskmiselt rohkem kui 70%, seega on ka nende müük kasvanud. Eksperdid ennustavad, et järgmisel aastal saab OLED teleritest üks telerituru tegijatest.

Kuid kuna OLED on täiesti uus tehnoloogia, mis vajab ka uut tootmisprotsessi, on seda kallim toota. Quantum Dot tehnoloogia eeliseks on aga see, et tehnoloogia täiustab olemasolevaid LCD ekraane, ilma et tööstuses oleks vaja suuri muudatusi teha. Quantum Dot telereid saab valmistada olemasolevates tehastes, tehes tootmisprotsessis vaid väikeseid muudatusi. Seega on Quantum Dot telereid odavam ja lihtsam toota, muutes ka telerite hinnad odavamaks.
Kuid kallis hind, mis on alati olnud OLED telerite puudus, alaneb samuti pidevalt. OLED telerite liider LG langetab hindu igal aastal. Näiteks 55-tolline Full HD OLED teler maksis möödunud aastal turule tuleku ajal 15 000 dollarit, samas juba septembris 2014 müüdi sarnast mudelit vaid 4000 dollariga. Järgmisel aastal ennustatakse hinnalangust juba kuni 2000-3000 dollarini, mis on peaaegu sama hind, kui suurematel LED teleritel.

Siiski tundub, et tulenevalt erinevatest toodetest ja nende võimalustest, kalduvad tarbijad siiski pigem OLED telerite poole. OLED ekraanidel on LCD ees mitmeid eeliseid. Pikas perspektiivis tulevad tehased peagi tootmisprotsessiga kaasa ja uuendavad süsteeme OLED telerite tootmiseks, seega alaneb ka nende hind. OLED teleritel on kirkam ja värviintensiivsem pilt, nad on paindlikud ja neid võib toota isegi läbipaistvaid. Seega pakub see tehnoloogia tõelist ekraanitehnoloogia evolutsiooni ning OLED teleritel ei ole oma turul ideaalsete mustade toonide, kontrastisuhte ning Art Slim õhukese disaini osas vastast.
Saab näha, kas Quantum Dot tehnoloogia jätkab LCD telerite võidukäiku ning jätab OLED telerid oma tootmisprobleemidega seljataha või seljatab uus võimas OLED tehnoloogia kõik teised ning toob teleritehnoloogiasse uue ajastu. 
Allikas: LG 

0 Comments

LG tutvustab Euroopa tarbijatele uusi 2015. aasta pesumasinaid ja külmikuid

1/23/2015

0 Comments

 
Tehnoloogiaettevõte LG Electronics (LG) tutvustab 22.-23. jaanuaril Portugalis toimuval InnoFestil Euroopa tarbijatele oma uusi kodumasinaid. Uute pesumasinate ja külmikute peamisteks eelisteks on eriti tõhus energiaefektiivsus, täiustatud võimekus ja uued nutikad kasutajakogemuse lahendused.
 
6 Motion Direct Drive tehnoloogia, NFC ja energiasäästlikkus
LG energiasõbralikud 6 Motion Direct Drive tehnoloogiaga pesumasinad mitte ainult ei vasta A+++ energiaefektiivsuse tasemele, vaid ületavad selle 55 protsendiga. TurboWash tehnoloogiaga pesumasinate peamised pesutsüklid kestavad vaid 59 minutit ning kasutavad kuni 15% vähem energiat ning kuni 40% vähem vett. Lisaks pihustab Jet Spray otsik loputustsükli ajal riietele tugeva survega vett, et eemaldada riietelt tõhusamalt kõik pesuvahendi jäägid, kasutades samal ajal vähem vett ja energiat.
LG 2015. aasta pesumasinad kasutavad NFC tehnoloogiat, mis lubab pesumasinatel ühenduda ja andmeid vahetada nutitelefonidega. Nutitelefoni kaudu saab pesumasinasse laadida uusi pesutsükleid näiteks villase pesu, beebiriiete või jahedama veega pesemiseks. NFC-d saab kasutada ka Smart Diagnosis funktsiooni juures, mis tuvastab kiirelt väiksemad tõrked pesumasina töös ning vähendab kulukaid ja ebamugavaid kõnesid teenindusse või remonditeenuse kojukutseid.
LG Eco-Hybrid pesumasin-kuivati sisaldab Eco energiasäästlikku ja Speed kiiret režiimi, seega saavad kasutajad ise valida, kas säästa elektrit või aega. Mõlemad režiimid kasutavad kuuma õhu pumpa ning vastavad A++ energiaefektiivsuse tasemele, kuid Speed režiim peseb pesu 30 protsenti kiiremini. Hea lahendusena õrnadele riideesemetele võimaldavad LG Eco-Hybrid kuivatid kuivatada riideid ka madalal temperatuuril, vähendades sellega riide kahjustusi ning kokku tõmbumist.

Energiasäästlikud külmikud 
Lisaks tutvustati InnoFestil ka LG külmikuid. Ettevõtte alumise sügavkülmaga Total No Frost A+++ -20% energiareitinguga külmikud on energiasäästlikkuses turu liidrid. Seda tänu LG Inverter Linear kompressorile, mis vähendab külmiku mootoris sisemist hõõrdumist, on töökindlam ja vastupidavam ning tekitab vähem müra. Energia kokkuhoidlikkust tõstab veelgi Door-in-Door topeltukse lahendus, mille abil on mugav külmkapist võtta rohkem kasutatavaid toiduaineid ja jooke vähendades külma õhu kogust, mis külmikust välja pääseb kuni 41 protsenti, hoides sellega toidu külmikus kauem värske.
Lisaks parandatud energiasäästlikkusele on LG nelja uksega külmikutes täna õhematele eraldusseintele rohkem ruumi. Tavapäraselt nelja uksega külmikute keskel olev vahesein on eemaldatud, et luua veelgi rohkem kasulikku hoiuruumi. Tavalise külmiku sisse on lisatud ka Fresh 0 Zone nullilähedase temperatuuriga sahtel, milles on hea hoida kala või liha, et need püsiksid ilma vahepeal külmutamata kauem värskemad.
Total No Frost tehnoloogia, mida sisaldavad kõik LG pesumasinad, jahutab ühtlaselt kogu külmiku sisemust. LG unikaalne Pure N Fresh õhufiltreerimissüsteem sisaldab aga võimsat puhurit, mis eemaldab külmikust lõhnad ning samal ajal toob värske õhu kanalite kaudu külmikusse värsket õhku, et toit oleks samuti kauem värske.
Allikas: LG
0 Comments

Electrolux tutvustas brändi uut visuaalset identiteeti

1/22/2015

0 Comments

 
Electrolux tutvustas jaanuari keskpaigas brändi uut visuaalset identiteeti, värskendades ikoonilist logo ja seades uued standardid värvidele ja kujundusele, et muuta Electrolux tarbijate jaoks veel selgemalt eristuvaks ja äratuntavaks.
“Electrolux on tugeva brändiga maailmatasemel ettevõte, mis keskendub tarbijast innustatud innovatsioonile. Selle puhul on võtmeteguriks huvitava ja eristuva brändikogemuse loomine, mis peegeldub kõikjal, kus tarbija puutub Electroluxiga kokku. Uus visuaalne identiteet aitab meil saavutada seatud eesmärke viimaste aastate jooksul oluliselt muutunud digitaalsel- ja kaubandusmaastikul,” sõnas Electrolux Grupi turundusjuht MaryKay Kopf.
Uus logo tutvustab ettevõtte nime uues kirjastiilis, mis on omane vaid Electroluxile ning paneb suurema rõhuasetuse Electroluxi ajatule sümbolile, mida kasutati esmakordselt 1962.aastal. “Seesugune eristuv sümbol peegeldab modernsust ja innovaatilisust, kuid samas ka usaldusväärsust ja kvaliteeti, mida meie kliendid ootavad ja hindavad,” lisas Kopf. 
Uus visuaalne identiteet saab olema nähtaval kõikjal, kus tarbijad puutuvad Electroluxiga kokku – kauplustes, veebis, pakenditel ja mobiilsete seadmete kaudu. Uue visuaalse identiteedi tutvustamine toimub faasides alates 14.01.2015.
Allikas: Electrolux 
0 Comments

LG tutvustab Innofest 2015 innovatsioonifestivalil oma uusi tooteid

1/22/2015

0 Comments

 
Tehnoloogiaettevõte LG Electronics (LG) alustab oma iga-aastast InnoFest innovatsioonifestivali tuuri Campo Pequeno’s, ajaloolises kultuurikeskuses Lissabonis, Portugalis. Üritus kannab sel aastal pealkirja „Innovatsioon parema elu nimel.“ Alates 2013. aastast peetava LG InnoFest’i eesmärgiks on tutvustada oma regionaalsetele partneritele ettevõtte erinevaid tooteid nii tarbeelektroonika kui ka kodumasinate kategoorias. Lisaks Lissabonile toimuvad sel nädalal tutvustusüritused ka Kesk-Idas ja Aafrikas ning järgmiste nädalate ja kuude jooksul ka Malaisias, Hiinas ja Põhja-Ameerikas.

Staarirollis 4K OLED telerid
Sel aastal on InnoFesti peategelasteks LG lipulaevast 4K OLED telerid, sealhulgas 55-, 65- ja 77-tollised nõgusad ja lameekraaniga mudelid, mis tagavad eriti hea vaatamiskogemuse koos ideaalsete mustade värvide ja lõputu kontrastisuhtega. Innofesti külastajad saavad tutvuda ka laienenud Ultra HD teleritevalikuga, sealhulgas ka uue ColorPrime seeriaga, mis näitab veelgi suuremat värvisügavust ja elulähedasemat pilti. Lisaks demonstreerib LG oma uut Music Flow WiFi seerat koos kahe WiFi Sound Bar´i, kaasaskantava WiFi kõlari ja nõgusa 34-tollise UltraWide Quad HD resolutsiooniga (3440 x 1440) monitoriga. Erikülalisena on kohal ka Euroopa pildinduse- ja heliühingu (EISA) esimees Jorge Gonclaves, kes tutvub esimesena LG uusimate ekraanide ja helitehnoloogiatega.

Kodumasinad
LG tutvustab InnoFestil ka oma uusi mugavaid kodumasinaid, sealhulgas keskkonnasõbralikke TurboWash ja 6 Motion Direct Drive pesumasinaid. Pesumasinate pesutsükkel on kiirem ning masinad on vee- ja energiasäästlikumad kui tavalised pesumasinad. Lisaks pesumasinatele näeb InnoFestil ka energiasäästlike Inverter Linear kompressoriga LG külmikuid, mis on töökindlamad ning tekitavad vähem müra. Tutvustatakse ka LG uusimaid topeltuksega Door-in-Door külmikuid, mis tagavad toiduainetele lihtsama ligipääsu, ilma külma õhu kaota.
Uutest toodetest on InnoFestil veel esindatud riidehooldussüsteem LG Styler, mis puhastab raskesti hooldatavaid rõivaesemeid ning sisaldab ka pükste viikimise funktsiooni. Tutvustatakse ka ettevõtte täiustatud CordZero tolmuimejaid, mille Smart Inverter mootori ning PowerPack tehnoloogia abil muutuvad koristustööd eriti kiireks ja lihtsaks.
Allikas: LG

0 Comments

Peaminister Taavi Rõivas avas uue Eestit Euroopaga ühendava andmesidetrassi

1/21/2015

0 Comments

 
Picture
Täna avasid peaminister Taavi Rõivas ja Tele2 grupi juhid ülisuuri kiiruseid ja mahtu võimaldava 3000-kilomeetri pikkuse Tallinn-Frankfurt andmesidetrassi.
Uus fiiberoptiline andmesidekanal on esimene krüpteeritud otseühendus Eestist Kesk-Euroopasse ja võimaldab edastada mahtusid kuni 9,6 terabitti sekundis. Kõrgepingeliinidele ja gaasitrassidele ehitatud võrgu sõlmpunktid paiknevad Tallinnas, Riias, Vilniuses, Varssavis, Berliinis ja Frankfurdis.

Uus trass suurendab meie integreeritust Euroopaga ja ühtse turuga
Peaminister Taavi Rõivase sõnul on digitaalsed ühendused riigi jaoks sama olulised kui näiteks transpordi- ja energiaühendused. “Lisaks julgeolekule suurendab uus trass meie integreeritust Euroopaga ja ühtse turuga. Mida rohkem on riigil välisühendusi, seda paremad on siinsete ettevõtete võimalused oma teenuseid Euroopas ja maailmas pakkuda,” ütles Rõivas.
Tele2 Grupi asepresidendi Niklas Sonkini sõnul juhib rahvusvahelise organisatsiooni suurima mahuga andmesidetrassi arendamist ja edasist koordineerimist Eesti tütarettevõte. “Andmeside on Tele2 Grupi jaoks strateegiliselt oluline valdkond, sest nii tavakasutaja tarbimine kui magistraalside mahud kasvavad iga aastaga kordades. Uus Tallinn-Frankfurt andmesidetrass ühendab Tele2 grupi olemasolevad kanalid Euroopa interneti sõlmpunkti Frankfurdiga,” ütles Sonkin.

Uus andmesidetrass pakub Eesti riigile ja firmadele uusi ärivõimalusi
Tele2 Eesti tegevdirektori Argo Virkebau sõnul pakub andmesidetrass Eesti riigile ja firmadele uusi ärivõimalusi. “Uus sidetrass on senistest töökindlam ja turvalisem ning parandab andmevahetust Eesti ja Kesk-Euroopas asuvate andmehoidlate ja meediakeskuste vahel. Andmesidetrassi potentsiaalsed kliendid on ka maailma suurimad internetiettevõtted,” ütles Virkebau ja lisas, et praegu ehitatakse magistraali jätkuühendusi Helsingisse, Düsseldorfi, Amsterdami, Brüsselisse ja Pariisi, mis annab valmides trassi pikkuseks 4500 kilomeetrit.
9,6-terabitise mahuga andmesidetrass võimaldaks edastada kogu Tele2 Eesti internetti mobiilis kasutavate klientide kuumahu ühe minuti jooksul. Samuti võimaldaks trass vahendada 118 miljonit korraga toimuvat mobiilikõnet. Trassi kiirus lubab ühe sekundi jooksul saata andmesidepaketi Tallinnast Frankfurti ja tagasi 30 korda.
Allikas: Tele2


0 Comments

ITU hindab Eesti küberturvalisust maailmas 5 parema sekka

1/21/2015

0 Comments

 
Picture
Rahvusvahelise Telekommunikatsiooni Liidu (ITU) vastse küberturvalisuse indeksi järgi on Eesti maailma riikide seas 5. kohal. Samal positsioonil on veel Brasiilia, India, Jaapan, Lõuna-Korea, Saksamaa ja UK. Esikohal on USA, kellele järgneb Kanada.
Esikolmikusse kuuluvad ka Austraalia, Malaisia ja Omaan, kes jagavad kolmandat kohta. Meie põhjanaabrid soomlased on 8. kohal ja lõunanaabrid lätlased 7. kohal.

Eesti jaoks on tegemist positiivse tunnustusega
E-Riigi Akadeemia küberturvalisuse valdkonna juht Raul Rikk möönis, et Eesti jaoks on tegemist positiivse tunnustusega. “Viies koht on väga hea tulemus, sest globaalsetes infoühiskonna indeksites on Eesti tavaliselt 15. – 20. Kohal,” ütles ta.  Samas pakub tabel tema hinnangul ka palju üllatusi, sest pingerea eesotsas on riigid, kes tavapäraselt infoühiskonna arengu eesotsas ei ole.
Raul Rikk ütleb, et tegemist on ITU esimese katsega hinnata ülemaailmselt riikide küberturvalisuse olukorda. “ITU praegune metoodika paneb rõhku kvantitatiivsetele näitajatele, mitte kvaliteedile. Piltlikult öeldes mõõdetakse seda, kas teatud dokumendid, organisatsioonid või protsessikirjeldused eksisteerivad või mitte. Meetmete sisu, kvaliteeti ja mõju antud indeks ei hinda. Sellepärast ongi juhtunud nii, et riik, millel on formaalselt paberid korras, on saanud kõrgema positsiooni, kui riik, kus reaalne küberturvalisus paremini töötab,” selgitab Rikk.

Käesoleval hetkel on ITU eesmärk arendada globaalset küberturbekultuuri
Tema sõnul on ITU eesmärk käesoleval hetkel arendada globaalset küberturbekultuuri, mitte anda reaalset ülevaadet riikide küberturvalisuse olukorrast. “Antud indeksiga tahetakse tõsta otsustajate küberturbe teadlikkust ning pöörata tähelepanu vajadusele arendada küberturvalisust süsteemselt,” märkis ta.
E-riigi Akadeemia käis eelmise aasta lõpus välja idee koostada Eesti eestvedamisel rahvusvaheline infoühiskondade turvalisuse indeks, mis pakuks alternatiivi ITU indeksile.
Raul Rikk ütleb, et selline initsiatiiv oleks igati asjakohane, sest nii nagu infoühiskonna arengu mõõtmiseks on mitmeid indekseid, oleks neid vaja ka küberturvalisuse mõõtmiseks. “Tõde selgub ikkagi mitmete arvamuste kaudu,” lausus Rikk.
Riikliku küberturvalisuse indeksi projektiga on E-Riigi Akadeemia juba algust teinud. Esimeste tulemusteni tahetakse jõuda enne suve. 
Täiendav info ITU indeksi tulemuste kohta: http://www.itu.int/en/ITU-D/Cybersecurity/Pages/GCI.aspx
Allikas: E-riigi Akadeemia


0 Comments

Telekom: maailma suuruselt teine interneti välisühenduse pakkuja on TeliaSonera

1/21/2015

0 Comments

 
Picture
 Eesti internetikasutajatel on interneti välisühenduste osas globaalne kaetus  läbi maailma suuruselt teise teenusepakkuja, TeliSonera International Carrieri (TSIC).
„Eesti on väga hästi ühendatud kolmel suunal: läbi Stockholmi, Helsingi ja Riia. Kui ühe ühendusega peaks midagi juhtuma, siis klient seda ei tunneta,“ ütles TeliaSonera International Carrieri Eesti juht Toivo Liblik eilsel Telekomi Tehnoloogialabori sündmusel. „Plaanis on arendada välja ka Eestist lõunasse jäävad ühendused, eeskätt Vilniuse ja Varssavi suunal.“
Eelmisel aastal ehitati Tallinnasse TeliaSonera International Carrieri tuumikvõrgu sõlmed, millede kaudu jõuab Eestisse maailmatasemel internetiühendus. Tänu headele välisühendustele jõuavad Eestisse suured internetimahud, mida saavad kasutada nii 4G kui lairibateenuste kasutajad.
TeliaSonera International Carrier (TSIC) on TeliaSonera grupi ettevõte, kellel on võrgusõlmed 31 riigis ja 20 esindust üle maailma. Kliendimahult on TSIC on maailmas teisel positsioonil välisühenduste pakkuja USA teenusepakkuja Level 3 järel. Kolmandik maailma internetiliiklusest läbib TSIC võrku.
Lisaks Eestile on TSICil tuumikvõrk välja ehitatud ka Lätis ja tänavu on plaanis katta ka Leedu. 
Allikas: Eesti Telekom


0 Comments

Tartu ülikooli tudengid tõestasid, et droone on võimalik kaaperdada

1/21/2015

0 Comments

 
Tartu ülikooli arvutiteaduse instituudi Erasmuse-tudengid tõestasid, et turul vabalt kättesaadavate droonide juhtimise saab täielikult üle võtta. Nad kirjutasid valmis maailmas unikaalsed algoritmid ja programmikoodid, mis suudavad panna ühe drooni teist jälitama. Droonide turvaaugud toovad kaasa küberrünnaku ohu.
Droone, sh näiteks nelja propelleriga koptereid, kasutatakse järjest enam nii hobi-, äri- kui ka sõjalistel eesmärkidel. Droone saab kasutada sõjaolukorras vastase liikumise jälgimiseks, valvata riigipiire ning otsida kadunud inimesi. Statistika näitab, et Euroopas tõuseb droonide kasutamise maht igal aastal 30%, mis paneb üha enam mõtlema droonide ohutuse peale.

Eestis kasutatakse droone nii droonifotograafia kui ka -videode tegemiseks
Ka Eesti kontekstis võib näha, et droonidest on saanud igapäevased kasutusvahendid. Aktiivselt kasutatakse droone nii droonifotograafia kui ka -videode tegemiseks. „Üheks näiteks on laulupidu, mil inimeste peakohal lendas mitmeid droone. Ka poliitikud on poliitiliste trikkide läbiviimiseks lennutanud droone vastase teleülekannet segama,“ tõi TÜ arvutiteaduse instituudi juhataja, bioinformaatika professor Jaak Vilo näiteid, lisades, et sageli lennutatakse droone ebaseaduslikult, ilma loata, mis paneb üha enam mõtlema sellega seotud ohtudele.
Kontrollimaks droonide lennutamist, kehtestavad paljud riigid droonidele lennukeelualasid, kuid tegelikult pole seda sugugi lihtne kontrollida. Ohukoht on ka see, et enamikul droonidel, mida meie peade kohal lennutatakse, puudub igasugune turvamehhanism. „Miski ei taga seda, et droone saaks juhtida ainult nende õige juhtpuldi abil ja nii saaks igaüks juhtimise üle võtta ning midagi pahatahtlikku korda saata. See võib tähendada ootamatut ohtu kogu sellele kiirelt arenevale äri ja turbega seotud valdkonnale,“ arutles Vilo.
 
Tudengid näitasid oma projektis kõige hullemat stsenaariumi
Tartu ülikoolis läbi viidud projektis tõestasid tudengid, et turul vabalt kättesaadavate droonide juhtimise saab täielikult üle võtta. Projekti viisid vaid paari kuu jooksul läbi Erasmuse vahetusüliõpilased Manuel Kramer ja Martin Schmeisser Bremeni ülikoolist Saksamaalt. Neid juhendasid külalisteadlane Rafik Chaabouni Lausanne’i riiklikust polütehnikumist ja Tartu ülikooli teadur Amnir Hadachi.
Tudengid kirjutasid valmis maailmas unikaalsed algoritmid ja programmikoodid, mis suudavad panna ühe drooni teist jälitama, vahele jäämata varastada tema lindistatavat videot ja teise drooni ära kaaperdada. Varem on sama asja lihtsamal kujul proovitud Saksamaal, aga TÜ tudengid on esmakordselt suutnud drooni kaaperdamise arendada välja nii, et pärast kaaperdamist ei juhi drooni enam keegi, ta liigub puhtalt teda ära kaaperdatud droonilt saadud visuaalse info põhjal.
„Tudengid näitasid oma projektis kõige hullemat stsenaariumi, kus üks droon kaaperdab teise,“ rääkis tudengite juhendaja Rafik Chaabouni, lisades, et kõigeks selleks vajalikud IT vahendid saab installeerida väga odavale Raspberry Pi mikroarvutile, mille saab paigaldada sarnasele droonile.
 
Patrick Henry Winston:  „See oli üheaegselt ambitsioonikas ja hirmutav esitlus.“
Eile TÜ arvutiteaduse instituuti külastanud ja demonstratsiooni jälginud Massachusettsi tehnoloogiainstituudi tehisintellekti ja informaatika professor Patrick Henry Winston sõnas, et nähtu on murettekitav. „See oli üheaegselt ambitsioonikas ja hirmutav esitlus,“ tõdes ta, lisades, et see, mida need noored päris droonide ja päris ohu vastu teha suudavad paneb mõtlema, et igasugune arvutite turvalisus on kõige tähtsam asi, mille pärast muret tunda.
„Tudengid tõestasid, et enamus droonidest on praegu ebaturvalise kommunikatsiooniga ja seega haavatavad. Vaja on vaid veidi programmeerimisoskust ja antenni ning eelpool nimetatud stsenaariumid saavad võimalikuks,“ ütles Vilo, lisades, et selliste näidete varal püüavad teadlased tõsta teadlikkust riskidest, mis järjest autonoomsemate lennumasinate kehva andmeturbega kaasnevad.
Allikas: TÜ

0 Comments
<<Previous

    ​

    Archives

    October 2019
    September 2019
    August 2019
    July 2019
    June 2019
    May 2019
    April 2019
    March 2019
    February 2019
    January 2019
    December 2018
    November 2018
    October 2018
    September 2018
    August 2018
    July 2018
    June 2018
    May 2018
    April 2018
    March 2018
    February 2018
    January 2018
    December 2017
    November 2017
    October 2017
    September 2017
    August 2017
    July 2017
    June 2017
    May 2017
    April 2017
    March 2017
    February 2017
    January 2017
    December 2016
    November 2016
    October 2016
    September 2016
    August 2016
    July 2016
    June 2016
    May 2016
    April 2016
    March 2016
    February 2016
    January 2016
    December 2015
    November 2015
    October 2015
    September 2015
    August 2015
    July 2015
    June 2015
    May 2015
    April 2015
    March 2015
    February 2015
    January 2015
    December 2014
    November 2014
    October 2014
    September 2014
    August 2014
    July 2014
    June 2014
    May 2014
    April 2014
    March 2014
    February 2014

    Categories

    All
    100
    10Gbps
    10 Miljonit
    110 Miljonit
    12x36 IS III
    18:9
    1. Klassi
    2014
    2015 I Kvartal
    2016
    2017
    2017 I Poolaasta
    2018 Trendid
    21:9
    34UC89G
    3D
    3D Printimine
    4G
    4K
    4K OLED
    4k UHD
    5G
    5K
    77*
    77 OLED
    8K
    A77 II
    Aamsung Digi Pass
    Aastakonverents
    Aasta Naine 2016
    Abi
    Abloy
    Acanavas
    Action Cam Mini
    AddWash
    Adidas
    Adidas Train
    ADM
    ADM Cloudtech
    ADM Hosting
    ADoc
    Aed
    AEG
    Agneta Dahlgren
    AI
    Aiatehnika
    AI OLED
    Airbus
    Ajalugu
    Ajujaht
    Aku
    Alexandre Carvalho
    Alicia T
    Amasung Galaxy A7
    Amazon
    Amazon Echo Alexa
    Amazone Prime Video
    Amazon Web Service
    Andmesalvestussüsteemid
    Andmesidetrass
    Android Central
    Android L
    Android Pie
    Anete Toming
    Annika Haas
    Annual Report
    äpid
    Apollo Kino
    App
    äpp
    äpp
    Apple
    Apple AirPlay 2
    Apple Shop
    Aps
    AR
    Arteon
    Arter
    Arvuti
    Arvutimaailm
    Ascend P7
    AS Datel
    AS Sertifitseerimiskeskus
    AS SK ID Solutions
    ASUS
    ASUS Respublic Of Gamers
    ASUS ROG
    Asus Zenfone 5
    ATBM
    Atea
    ATPL
    Auto
    Auto24 Rally Estonia
    Automaatkasaad
    AutomotiveINNOVATIONS
    Autospirit
    Autp
    Avamine
    Avarii
    Avatar
    Azure Data Box
    B2b OLED
    BAA Training
    Baltic Mobile Congress
    BARCELONA
    Bathroom
    Battle Of The Kings
    Beebi
    Bensiin
    Best Global Brands
    Best Of IFA 2016
    Best Smartphones Of IFA 2016
    Best Tablets Of IFA 2016
    Binge
    Binoklid
    Blackberry KeyOne
    Blackberry Priv
    Bossa Nova Robotics
    Bränd
    BRAVIA
    Buduaar
    Buster
    Camera
    Canon
    Canon M50
    Car
    CarFi
    CeBIT 2017
    Centum Süsteem
    CES
    CES 2015
    CES 2015 Innovatsiooniauhinnad
    CES 2016
    CES 2017
    CES 2018
    CES 2019
    Cinemagraaf
    Circle
    CITIC Telecom
    CITIC Telecom International CPC
    Climate-KIC
    Climate Launchpad
    CLOi
    Codecademy
    Colby Brown
    ComfortLift
    Common Criteria
    Communiqué
    Computex 2018
    Connect Station CS100
    Corpore
    Creative Classroom
    Crossover
    Dark Custom
    Dasha Karpilovic
    Daydream
    Deezer
    #deliciouschange
    Designe
    Design Lab
    Design Lab 2014
    Desire 510
    Desire 620
    Desire 620g
    Dex
    Digi
    DigiDoc
    Digi-ID
    Digi Pass
    Digitaalne Manifest
    Digitaalne Pagasilipik
    Digitaalse Tuleviku-Euroopa Manifest
    DigiTV
    Disain
    Disainiauhind
    Disainiauind
    Disaininädal
    Disian
    Dolby ATMOS
    Door-in-Door
    Doro
    Doro 8030
    Doro Mobile
    Droon
    Droonid
    Ducato Electric
    DxOMark
    EAS
    EcoBubble
    Editor`s Choice Of IFA 2016
    EDM Machinery
    EDoc
    Eelmüük
    Eesti
    Eesti Gaas
    Eesti Jalgpalli Liit
    Eesti Koolid
    Eesti Telekom
    Eestlased
    EF
    EF-M 28mm F/3.5 Macro IS STM
    E-Golf
    E-identiteet
    EISA
    EISA Award
    Ekraanikindlustus
    Electrolux
    Electrolux Design Lab 2014
    Electrolux Eesti
    Electrolux Ergorapido
    #electroluxideaslab
    Electrolux Ideas Lab
    Electrolux PerfectCare
    Electrolux Pure F9
    Elektrivormel
    Elektroonikamess
    Elion
    Elisa
    Elisa Elamus
    Emergency Assist 2.0
    Emoji
    EMT
    EMT Live
    EMUI
    EMUI 9
    EMUI 9.1
    Endlikepp
    Energiasäästlik
    Energiatarbimine
    EOS C100 Mark II
    EOS R
    EPO
    Erasmus
    E-residentsus
    Ergorapido Swarovski
    E-riigi Akadeemia
    ERR
    Esitlus
    ESTCube 1
    ESTCube-1
    Estina
    Estonia
    Euroforum 2015
    Euronics
    Euroopa
    Euroopa Foorum 2016
    Euroopa Noorte Pakt
    Euroopa Tarbijate Nutitelefon 2016-17
    European Image And Sound Association
    Fabrice Brégier
    Facebook
    Facing Emotions
    Family HUb
    Fashion
    Fast Company
    FEST14
    Fiat
    FIFA
    Fiiberoptika
    Finnair
    FIRST LEGO League
    Fiskars
    Fitbit
    Fitbit Ionic
    Fitbit Versa
    Flip
    Folderit
    Foodgraphy
    Forbes
    Formula Student Team
    Fornasetti
    Foto
    Fotod
    FotoFinder
    Fotograafia
    Fotokaamera
    Fototrippijad
    FreshScent
    Fujitsu Estonia
    Future
    G6
    Galaxy
    Galaxy 10
    Galaxy A
    Galaxy A3
    Galaxy A5
    Galaxy A80
    Galaxy Alpha
    Galaxy Buds
    Galaxy Care
    Galaxy Fit
    Galaxy Fit E
    Galaxy Fold
    Galaxy Note 4
    Galaxy Note7
    Galaxy Note9
    Galaxy Note Edge
    Galaxy S10
    Galaxy S10+
    Galaxy S10e
    Galaxy S6
    Galaxy S6 Edge
    Galaxy S6 Edge+
    Galaxy S7
    Galaxy S7 Edge
    Galaxy Tab Active
    Galaxy Tab S2
    Galaxy Watch Active
    Garage48
    Gear 2
    Gear S
    Geberit
    Genfi Autonäitus
    Getty Images
    GfK
    GfK Retail And Technology
    G Flex2
    GlammCall
    Globaalsed Brändid
    Good Design Awards 2018
    Goodyear
    Goodyear Eagle-360
    Google
    Google Home
    Gram
    Guinnessi Rekord
    G Watch R
    Hamburg Ja Partnerid
    Hange
    Hansapost
    Hard Face
    Haridus
    Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus
    Harley-Davidson
    HARMAN
    Harman Kardon
    HbbTV
    HDR
    Heli
    Helmes
    Help
    Hendrik Osula
    HERE
    Hideaway
    Hilink
    Hilton Tallinn Park
    History
    HITSA
    HJ24ex7.5B
    HLG
    HMD Global
    HMD Global Eesti
    Holland
    Home
    HomeKit
    Homeyard
    Honor 7 Lite
    Honor 8
    Hoogne.weebly.com
    HTC
    HTC One M9
    Huawe
    Huawei
    Huawei Ascend 910
    Huawei Ascend Mate 7
    Huawei Consumer Business Gro
    Huawei Consumer Business Group
    HUAWEI Developer Conference 2019
    HuaweiDevice
    Huawei Device
    Huawei Eesti
    Huawei GIV
    Huawei Global Industry Vision
    Huawei Honor 7 Lite
    Huawei Honor 8
    Huawei Mate 20
    Huawei Mate 20 Lite
    Huawei Mate 20 Pro
    Huawei Mate 9
    Huawei Mate 9 Pro
    Huawei MateBook
    Huawei Mate S
    Huawei Mate X
    Huawei Next-Image
    Huawei Nova
    Huawei Nova Plus
    Huawei P
    #HuaweiP10
    Huawei P10
    Huawei P10 Lite
    Huawei P10Plus
    Huawei P20
    Huawei P20 Pro
    Huawei P30
    Huawei P30 Lite
    Huawei P30 Pro
    Huawei P8
    Huawei P8 Max
    Huawei P9
    Huawei P9 Lite
    Huawei P9 Plus
    Huawei Porsche Design Mate 9
    Huawei P Smart 2019
    Huawei Suvebaromeeter
    Huawei Technologies
    Huawei Watch
    Huawei Watch 2
    HübriidTV
    Husqvarna
    Husqvarna Automowe
    Husqvarna Automower® 435X AWD
    Hüvitis
    IBM
    ID.Buzz
    I.D. CROZZ II
    Idea
    Idea PR
    Ideas Lab
    I.D. Family
    I.D. R Pikes Peak
    Idufirma
    Idufirmad
    I.D. VIZZION
    IF
    IF 2017
    IFA
    IFA 2014
    IFA 2015
    IFA2016
    IFA 2016
    IFA 2017
    IFA 2018
    IIA
    Ikoonilised Fotod
    IKT õpilasleiutis
    Ilm
    Ilu
    IMac Retina 5K
    IM Arvutid
    Inbox.lv
    Infit & Company Inc.
    InnoFest
    Innovation OÜ
    Innovatsioon
    Innovatsioonikeskus
    Innovatsioonilabor
    InstaViwe ThinQ
    Integrated Systems Europe
    Intelligentne Telefon
    Internet
    Inverter Linear Kompressor
    IOSA
    IoT
    IPad Air 2
    IPad Mini 3
    IPhone 6
    ISE
    ISE 2018
    IT
    ITL
    IT ÖÖ
    IT Pealinn
    ITU
    IXUS
    Jake Farra
    Jalgpall
    Järgi Proovitud
    Jeff Jiang
    Juhend
    Juhtmevaba Laadimine
    JUNG
    Justas Nekrošius
    Juubel
    Juuli 2015
    K10
    K8
    Kaamera
    Kaamerad
    Kadjar
    Kaitse
    Käive
    Kasum
    Katrin Aron
    Kaubandus
    Keel
    Kersti Niglas
    KidED
    Kindlustus
    Kinofilmikaamera
    Kirin
    Kitchen
    Kodumasinad
    Kodumasinas
    Koduseadmed
    Kodutehnika
    Kõlar
    Konkurss
    Köök
    Kool
    Koolilaps
    Kosmos
    Kosmosemääre
    KPMS
    Krsitjaana
    Küberturvalisus
    Küberturvalisus
    Küberturvalisuse Indeks
    Kuivati
    Külm
    Külmik
    Külmik
    Külmikud
    Külmikud
    Kwanon
    Laadimine
    Labor
    Lairiba
    Laiutajad
    Lapsed
    Läti
    Lattitude59
    Leedu
    LegalBooster
    LEGO
    LEGO Education
    LEGRIA
    Leica
    Leica Camera AG
    Lennuhüvitisefirma SKYCOP
    Lennujuht
    Levira
    LG
    LG 6 Motion Direct Drive
    LG CLOi SuitBot
    LG CordZero
    LG Electronics
    LG G3
    LG G4
    LG G4s
    LG G5
    LG G7 ThinQ
    LG G8 ThinQ
    LG Heavy DutyTM
    LG Home Appliance
    LG Home Entertainment
    LG K10
    LG K10 4G
    LG K4
    LG OLED65E7
    LG OLED E9
    LG OLED R
    LG OLED ThinQ
    LG Robot Lennujaamas
    LG Signature
    LG Signature OLED W
    LG SK10Y
    LG Smart ThinQ
    LG Sound Bar SJ8
    LG Styler
    LG Stylus 2
    LG SUPER UHD
    LG TWINWash
    LG V30
    LG V40 ThinQ
    LG V50 ThinQ 5G
    LG Vehicle Components
    LG Watch Urbane
    LG Watch Urbane LTE
    LG WebOS 3.5 Smart TV
    LG X-Boom
    LG α9 Gen 2
    LHV
    Lifestyle
    Liisa Lukin
    Limited Edition
    Linglong
    Linnamaastur
    Lionel Messi
    LK K4 4G
    LNG
    Logo
    London
    Look At Me
    LS ZERO
    LTE
    Lufthansa
    Lüliti
    Lülitid
    Lumia
    Lumia 640
    Lumia 735
    Lumia 830
    LUMIX S1
    LUMIX S1R
    M2M
    Mac Pro
    Macro Lite
    Mail.ee
    Majandus- Ja Kommunikatsiooniministeerium
    Make It Possible
    Mälu
    Man
    Mängud
    Mängurimonitor
    Mark Melts
    Marshall London
    Martin Dremljuga
    Mate 20
    Mate 20 Pro
    Mate 9
    MateBook
    MateBook X Pro
    Mate X
    Mate X 5 G
    Max Berek Innovation Lab
    MediaPad M3
    MediaPad X2
    Mektory
    Merikotkas
    Mess
    MHC-V7D
    Microsoft
    Microsoft Lumia 435
    Mikrolaineahi
    Milano
    MindSphere
    MindSpore
    Mobiil
    Mobiil ID
    Mobiil-ID
    Mobiiliga Maksta
    Mobiilimakse
    Mobiilimess
    Mobiilirakendus
    Mobiilne Internet
    Mobiilne Rakendus
    Mobiilteleofn
    Mobile
    Mobile Geeks
    Mobile World Congress
    Mobile World Congress 2016
    Mobile World Congress 2017
    Mobile World Congress 2017 Barcelona
    Moller Auto
    Møller Auto
    Møller Auto Baltic
    Møller Auto Ülemiste Esindus
    Monaco
    Monitor
    Monitorid
    Moodne
    Moodulitest Nutitelefon
    Must Reede
    Müük
    MWC
    MWC 2016
    MWC2017
    Naastrehv
    NanoCell
    Nanotehnoloogia
    Näotuvastus
    Neato Botvac 85
    Neste
    Neste äpp
    Netflix
    Net Group
    NETI
    Nexus 9
    Nimemuutus
    Nõgus
    Nokia
    Nokia 1
    Nokia 2
    Nokia 3
    Nokia 3.1
    Nokia 3310
    Nokia 5
    Nokia 5.1
    Nokia 5.1 Plus
    Nokia 6
    Nokia 6.1
    Nokia 7
    Nokia 7.1
    Nokia 7 Plus
    Nokia 8.1
    Nokia 8110
    Nokia 8 Sirocco
    Nokia Networks
    Note9
    Note 9
    Nõuanded
    Novaator
    Nubia M2
    Nuhvel
    Nuti-kael
    Nutikas Kodu
    Nutikell
    Nutikodu
    Nutikülmik
    Nutiseadmed
    Nutistu
    Nutitahvel
    Nutitelefon
    Nutitelefonid
    Nutitelefoni Kaamera
    Nutiteler
    Objektiiv
    Office
    OLED
    OLED R
    Oma Käega
    Omlet
    OneDrive
    OnePlus 7 PRO
    #OO
    Open Frame OLED-ekraan
    õpilased
    Otseühendus
    Otsingumootor
    P10
    P10Plus
    P10 Plus
    P9
    P9 PLUS
    Päästeamet
    Pagasilipik
    Paketid
    Panasonic
    Pantone
    Pantone Color Institute
    Parim Personaalarvutusseade
    Pesumasin
    Pesumasinad
    Pesu Pesemine
    Phone
    Photo
    Photocamera
    Photography
    Pildistamine
    Piret Tamm
    Planeerija
    PlayStation
    PlayStation4
    PlayStation®4
    PlayStation Eesti
    Plekid
    Politsei- Ja Piirivalveamet
    Polo
    Polo GTI
    Portaal
    Portree
    Postimees
    POWERbot
    PowerShot
    PowerShot G
    PowerShot G3 X
    POWERSHOT SX620 HS
    PowerShot SX720 HS
    PowerUp!
    Premium Dining Zone
    Prestigio
    Primend
    Printer
    Project Morpheus
    Proovitud
    Prototron
    PR Strategies
    P Smart 2019
    Puhkus
    Pure D9
    PureDisplay
    Pure F9
    PZU
    PZU Grupp
    Q900R QLED
    QLED
    Qualcomm
    Quantum 8K
    Quantum Dot
    Rahvusvaheline Telekommunikatsiooni Liit
    Rakendus
    Rand
    Red Dot
    Reis
    Reisikohver
    Reisimine
    Rekord
    ReLaDe
    Renault
    Reverse Resources
    Riia
    Riigikogu
    RIMOWA
    Robootika
    Robot
    Robotex
    Robotid
    Robotniiduk
    Robottolmuimeja
    Rõivahooldussüsteem
    S5
    S6
    Saateobjektiiv
    Samasung
    Samasung Galaxy A9
    Samsung
    Samsung Digi Pass
    Samsung Digipööre
    Samsung Digipööre
    Samsung Dual Cook
    Samsung Electronics
    Samsung Galaxy A7
    Samsung Galaxy A80
    Samsung Galaxy A9
    Samsung Galaxy J6
    Samsung Galaxy S10
    Samsung Galaxy S6
    Samsung Galaxy S6 Edge
    Samsung Galaxy S7
    Samsung Galaxy S7 Edge
    Samsung Galaxy S9
    Samsung Galaxy S9+
    Samsung Galaxy Watch
    Samsung Gear
    Samsung Gear 360
    Samsung Gear S2
    Samsung Gear S2 Classic
    Samsungi Akadeemia
    Samsungi Digipööre
    Samsung Knox
    Samsung Living Business
    Samsung LIVING Smart
    Samsung Note8
    Samsung Pesumasin
    Samsung Q900R QLED
    Samsung QuickDrive
    Samsung S
    Samsung S10
    Samsung S10e
    Samsung S8
    Samsung S8+
    Samsung Screen Care
    Samsung SUHD TV
    Samsung VR
    Scénic
    Screen Care
    Screen Care +
    SE790C
    SEB
    SeedInvest
    Seeds For The Future
    Seesam
    Seletskirjad
    Selfie
    Selfi-pulk
    Seniors
    Sertifitseerimiskeskus
    SES Astra
    S.F_Senses Of The Future
    SG Robotics
    Side
    Sideplatvorm
    Siemens
    Siemens Eesti
    Signature Kitchen Suite
    Silent Zen
    Sirli Seliov
    SK Aastakonverents
    SK Aastakonverents 2016
    SK Aastakonverents 2017
    SK ID Solutions
    Slush
    Smart ID
    Smart-ID
    Smart-ID 100 000
    SMART ID 300000
    SmartLynx
    SmartLynx Airlines Estonia
    Smartphone
    Smart Run
    Snow
    Sõjapõgenikud
    Sõnavõistlus
    Sony
    Sony World Photography Awards
    Sony Z5
    Sorsakoski
    SOUL
    Sound
    Special Edition
    S Pen
    Spordikell
    Spordirõivad
    SSD
    Starman
    Startup
    Start-up
    STEAM
    STEAM Park
    Stigo
    Storm Radar
    Street 750
    STV
    STV Go!
    Styler
    SUHD TV
    SuitBot
    Summer
    Superzoom
    Suurarvuti
    Suvebaromeeter
    Suvi
    Swarovski
    Swedbank
    Sympower
    Taavi Ting
    Tab S
    Tab S4
    Tagatuled
    Tahvel
    Tahvelarvuti
    Tahvlid
    Talger
    TalkBand B2
    Talkband B3
    TalkBand N1
    Tallinn
    Talv
    Tamm Publishing OÜ
    Tark Kodu
    Tark Maja
    Tartu
    Tartu Lõunakeskus
    Tartu Motoshow
    Tartu Ülikool
    Tasub Teada
    Tavakasutaja Nutitelefon
    T-Cross
    Teadlased
    Teadus
    Teadusuudised
    TechAdvisor/PC Advisor
    Teenused
    Tehas
    Tehnika
    Tele2
    Tele2 Eesti
    Tele2 Grupp
    Telefon
    Telefonid
    Telefoto
    Telekomioperaator
    Teler
    Telerid
    Teletorn
    Telia
    Telia Norra
    Telia Soome
    TeliSonera
    TeliSonera International Carrier
    TelleT
    Tennessee
    TESLA
    Test
    Testid
    Testilo
    Testride
    Tetra Pak
    Tetra Pak Index
    Text Neck
    The Airline Transport Pilot License
    The Frame
    The Order:1886
    The Weather Company
    ThinkQ
    Thomson Reuters
    Tieto
    Tieto Estonia
    Tiguan
    Tiguan Allspace
    Time
    Timmu Tõke
    TIPA
    Tokujin Yoshioka
    Tolm
    Tolmuimeja
    Tom's Guide
    Tone
    TOP 100
    Top 100 Global Tech Leaders
    Topeltkaamera
    TRAFI
    Transparent OLED
    Travel
    Trends
    TripTripHurray
    T-Roc
    TrueSteamTM
    TTÜ
    TÜ
    Tudengid
    Tunnel
    Tunnustus
    Turu Uuring
    Turu-uuring
    Turu Uuringufirma GfK
    Turu-uuringufirma GfK
    Turu-uuringufirma GfK Retail And Technology
    Turvalisus
    TutorABC
    TV
    TV Everywhere
    TV History
    Tyrelia
    UHD
    Ülemiste Keskus
    ülevaade
    UltraFineTM
    Ultra HD
    UltraSilencer Zen
    UltraWide
    Unpacking
    Uuring
    UX480
    UX580
    V20
    V30S THINQ
    V40 ThinQ
    Väinamere Liinid
    Valguslahendus
    Välisühendused
    Välk
    Vannitoad
    Varstolmuimeja
    Veebimajutus
    Veeõnnetus
    Videokaamera
    Viimsi Gümnaasium
    Viini Rahvusooper
    Viirusetõrje
    Viking Motors
    Villeroy & Boch
    Villeroy & Boch Gustavsberg
    VISA
    Visa Everywhere Initiative
    Visuaal
    Vogue
    Volkswagen
    Volkswagen Arteon
    Volkswagen Golf
    Volkswagen Polo
    Volkswagen Tallinn
    Volkswagen T-Cross
    Volkswagen Tiguan
    Volkswagen Tiguan Allspace
    Volkswagen Touareg
    Volkswagen T Roc
    Volkswagen T-Roc
    Volswagen
    VW Arteon
    Wallester
    WAM6500
    WAM7500
    Washing Machine
    Watch 2
    Watch Urbane LTE
    WatchYourself
    WAVE
    Weather
    WebOS
    W.EG.
    Well S7
    Winter
    WIPO
    Wireless
    Wireless Audio-360
    Wolfprint 3D
    Women And Vehicles In Europe
    Wordpress
    Www.sk.ee
    X Cam
    X Screen
    X-screen
    Youtube
    Z13
    ZenBook Pro
    ZenFone Max Pro

    RSS Feed

    Subscribe 

Submit