AOC teatab uhkusega, et on ülemaailmne turuliider mängurimonitoride hulgas 2020. aasta esimeses kvartalis. Bränd saavutas kõrgeima globaalse turuosa 19,5%, edestades konkurente teist kvartalit järjest (IDC Gaming Tracker Q1 2020).
Lisaks on Euroopa monitoriturg turuanalüütikaettevõtte Context värskeimate näitajatele kohaselt jõudnud viiendasse järjestikusesse kasvuaastasse alates 1. kvartalist 2016. Tänavu esimeses kvartalis kasvas monitoriturg 5% võrreldes 1. kvartaliga 2019. Ekraanispetsialistid AOC ja MMD (Philips monitoride margi litsentsipartner), mis kuuluvad maailma suurimale LCD-tootmisettevõttele TPV, kasvasid turu üldisest kasvust enam kui kaks korda rohkem, suurendades müügimahtu 12,3% võrra. Üha laieneval ja ülimalt konkurentsitihedal turul tagab kahe brändi kombineeritud turuosa neile kolmanda koha turul alates 1. kvartalist 2018 ning kahe brändi kogu turuosa on nüüd 14,9%.
Tänu üliedukatele G1- ja G2-sarja auhinnatud mängurimonitoridele ja preemiumsarja AGON 3 mudelitele on ekraanispetsialist AOC jõudnud esikohale kõrge värskendussagedusega (100 Hz ja kiiremate) monitoride turul 28,3% turuosaga, suurendades müügimahtu võrreldes eelmise aasta esimese kvartaliga lausa 40%.
Suured monitorid (ekraani suurus 27“ ja enam) on samuti olnud 1. kvartalis 2020 monitorituru märkimisväärseks kasvuvedur. Tänavu 1. kvartalis kasvas segment võrreldes mulluse 1. kvartaliga 22,1%. AOC ja MMD koos on kasvanud sellest kaks korda rohkem, suurendades müügimahtu samal perioodil 47,4% ja saavutades kõnealuse segmendi suurimad müüginumbrid tänavu 1. kvartalis. Philipsi (MMD) kuvarite müük kasvas 21,5% ja AOC samal perioodil omakorda koguni 89,1%, olles suurte monitoride segmendis suurima kasvuga bränd. Mõlemad brändid koos saavutasid esimese koha suurte monitoride (27“+) segmendis, suurendades turuosa aasta jooksul 2,8%, kattes 16,2% kiiresti kasvavast turust.
Monitoride koguturg kasvab edasi tänu mitmele asjaolule. Kõrge eraldusvõimega ekraanide (QHD ja UHD) maht mullusest esimesest kvartalist tänavu sama ajani globaalselt 40%, andes märku järk-järgulisest Full HD-ekraanide välja vahetamisest. Samuti levivad üha enam UltraWide- (ja SuperWide-) ekraanid (kuvasuhted 21:9, 32:9 ja 32:10), näiteks AOC CU34G2X, Philips 43“ 439P9H või 49“ 499P9H. Sellised kuvarid võimaldavad paremat immersiooni ja tootlust. Mainitud tüüpi monitoride ülemaailmne müügikasv on eelmise aastaga võrreldes 100%. Samuti leiavad üha enam kasutust nõgusad ekraanid: see turg kasvas eelmise aastaga võrreldes 63%. Samuti kasvas suurte monitoride nõudlus, eriti ärikeskkondades, kus produktiivsus on võtmetähtsusega. 27-tollisest ekraanisuurusest on saanud uus standard. Suuremad ekraanid pakuvad harilikult ka uusi tehnoloogiaid, mis annab suurema paindlikkuse ja uuenduslikud lahendused, parandades nii tootlikkust kui kasutusmugavust, näiteks USB-C dokiga monitorid Gigabit Etherneti portide, MultiView- (pilt-pildid võimekuse) ja KVM- lülititega.
Mängurisektoris on jätkuv nõudlus kõrgete värskendussageduste järele. 100 Hz ja kõrgema värskendussagedusega monitoride turumaht kasvas eelmise aastaga võrreldes 60%, samas kui 144 Hz ja kõrgema värskendussagedusega kuvarite müügimaht kasvas 76%.
AOC kasv vaatlusalusel perioodil (müügimahu kasv 13,9% eelmise aastaga võrreldes) on kindlasti seotud laia monitorivalikuga mänguhuvilistele, tõsistele mänguritele ning samuti professionaalsetele e-spordi mängijatele. Mängumonitoridel on kõrget töövõimet tagavad spetsifikatsioonid, sealhulgas kõrged värskendussagedus, lühike reaktsiooniaeg ja immersiivset mängukogemust võimaldavad nõgusad paneelid. AOC kasvu aluseks on ka konkurentsivõimelise hinna ja heade näitajatega äriklassi ekraanid väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete ning avalikule sektorile, siia kuuluvad B1- (baastase), E1- (kõik vajalik olemas) ja P1- (profitase) sari. Samuti on AOC puhul märkimisväärseks kasvualaks nii mänguri- kui äriklassi tootevaliku suured ekraanisuurused (näiteks P1 seeria) (89,1% kasv eelmise aastaga võrreldes).
Philips monitoride turuosa kasvu on soodustanud jätkusuutlikud keskkonnasõbralikud tooted, näiteks 271B7QGJEB, uuenduslikud lahendused, näiteks Ethernetiühendust võimaldavad USB-C-dokiga monitorid, energiakulu vähendav PowerSensor ning täiendavat turvalisust ja Windows Hello abil ühe hetkega sisselogimist pakkuv hüpik-veebikaamera.
Philipsi monitoridel on turu kõige laiem USB-C-ühenduvusega tooteportfell (12,27% turuosaga selles segmendis), ulatudes lihtsatest USB-C-ühendustest kuni täielikult integreeritud USB-C-dokini, mis sisaldavad Etherneti ja toite edastamist USB-C kaudu. USB-C monitorisegmendis kasvasid Philipsi osakaal eelmise aastaga võrreldes 14% ja 40% eelmise kvartaliga võrreldes. Lisaks soodustasid MMD turuosa kasvu konsoolimänguritele mõeldud monitorid Momentum-sarjast, näiteks 32” 326M6VJRMB ja sarja lipulaev 43” 436M6VBPAB. Lisaks tuleb kasvust rääkides ära märkida SuperWide-mudelid, nagu 439P9H (32:10) ja 499P9H (32:9), millele on lisatud kasutajate soovitud funktsioonid (suured ekraanisuurused, hüpik-veebikaamera, suurem tõhusus tänu PowerSensorile, täisfunktsionaalne USB-C-dokk). 43“ + 49“ segmendis hoiavad Philipsi monitorid turul kolmandat kohta.
Samuti on üks Philipsi monitorimüügi kasvule kaasa aidanud B2B-sektorile keskenduva B9T-sarja 10-punkti puuteekraanid, mis on tolmu- ja veekindlad (IP65) ülireguleeritava jalaga välitingimustes kasutamiseks, sobides imehästi majutus-, toitlustus- ja haridussektoritele ning müügivaldkonda.
„Viimases kvartalis nägid AOC ja Philips monitorid jälle suuremat kasvu kui turg üldiselt. Me jälgime mõlema margi puhul hoolikalt, mida tarbija monitorilt soovib. Olgu selleks kõrged värskendussagedused, mängurimonitoride uusimad tehnoloogiad ja täpsed paneelid või UltraWide- ja SuperWide-ekraanid, äriklassi monitoride energiat säästvad ja tootlikkust suurendavad funktsioonid - meil on lahendus igale turule ja meie müüginumbrid tõestavad, et oleme õigel teel,“ ütleb AOC International Europe ja MMD Monitors & Displays Euroopa turundus- ja ärijuhtimisdirektor Stefan Sommer.
Baltimaades kahanes monitoriturg tänavu 1. kvartalis võrreldes 2019. aasta 1. kvartaliga veidi, nimelt 7,90% võrra. Sellest hoolimata on AOC ja MMD müüdud monitoride arvult esimesel kohal, suurendades mahtu 7,9% võrra, Kahe brändi kombineeritud turuosa on 27,8% – see on kõrgeim näitaja 5 aasta jooksul ja suurim maht kvartalis läbi aegade. See tähendab 10,2% turuosa kasvu võrreldes eelmise kvartaliga (2019. aasta 4. kvartal) ja 4,1% kasvu aasta jooksul. Samuti suurendas MMD turuosa 8,3%, saavutades turul kolmanda koha 15% turuosaga. Ka AOC saavutas läbi aegade suurima turuosa – 12,8%.
Suurte monitoride segmendis (27“ ja enam) suurendasid AOC ja MMD müügimahtu 10% võrra ja on esimesel kohal hoolimata väiksest, 1,4% suurusest turu kasvust. MMD on selles segmendis müügimahu ja turuosa suhtes teisel kohal turuosaga 19,3%. Koos on brändidel Baltimaades suurim suurte monitoride turuosa, kattes 33,7% turust – mis tähendab, et üks kolmest müüdud 27“+ monitorist on kas AOC või Philips. See oli muljetavaldav 17,7% turuosa kasv võrreldes eelmise ehk mulluse viimase kvartaliga.
“Baltimaade regioonis on meie margid tagasi turu tipp-positsioonil. Eriti MMD-ga suurendasime viimases kvartalis müüki üsna märkimisväärselt, mis näitab, et oleme Baltimaades ikka veel päris tugevad. Suurte monitoride segmendis katsime oma brändidega kolmandiku turust, mis on suurepärane!” ütleb Jiri Dubina, AOC & MMD Baltics müügidirektor.
Allikas: