Kompetentsus mobiilvõrkude ja -seadmete alal ning laialdane äripartnerite ja klientide taristu on Huaweile kindlustanud koha maailma juhtivate IKT-lahenduste pakkujate seas. Ühtlasi on Huawei ka maailma suuruselt kolmas nutitelefonide tootja.
„See on suur au, et Fast Company meie innovatsioonialaseid pingutusi hindab,“ ütles Huawei toodete ja teenuste valdkonna tegevjuht ja president Ryan Ding. „Meie eesmärk on üles ehitada paremini ühendatud maailm. Sealjuures on uuenduslikkus üks meie peamisi põhimõtteid. See tunnustus näitab, et meie ülemaailmseid pingutusi on märgatud. Seda nii innovatsiooni vallas kui ka meie soovi arendada paremini toimivaid ühiskondi pakkudes ühendusi ka seal, kus neid veel ei ole.“
„Huawei pidev investeerimine teadus- ja arendustöösse on ettevõtte jaoks uhkuse asi – ja nii peabki olema,“ ütles ettevõtte Current Analysis asepresident Peter Jarich. „Lisaks kasvule, mille kiirust kadestavad peaaegu kõik konkurendid, iseloomustab Huawei tegevust pidev kliendikesksetele lahendustele suunatud innovatsioon ja juhtpositsioon tehnoloogiasektoris, mille tähtsus üha kiiremini arenevate võrgulahenduste maailmas pidevalt suureneb.“
Huawei uuenduslikkust iseloomustab ka uue MateBooki edu mobiilimessil Mobile World Congress. MateBooki tunnustati kokku 14 tehnoloogiaväljaande poolt 15 auhinnaga esteetilise disaini, muljetavaldava jõudluse, silmapaistva ekraani ja lisavarustuse eest. Teiste hulgas tunnustas tehnoloogiaportaal Tech Radar MateBooki parima tahvli auhinnaga ning Huawei seade võitis ühtlasi ka 59-protsendilise häälteenamusega TechRadari rahva lemmiku hääletusel selgunud auhinna People’s Choice. Tehnoloogiaportaal Mobile Geeks ja veel kuus kanalit tituleerisid MateBooki MWC parimaks tooteks.
Huawei on ettevõte, milles usutakse uuendusse läbi pideva teadus- ja arendustegevusse. Ühena vähestest suurtest tehnoloogiaettevõtetest kulutab Huawei teadus- ja arendustegevusele üle 10% oma tulust. 2014. aastal oli Huawei teadus- ja arendustegevuse eelarve 6,6 miljardit dollarit. Viimase kümne aastaga (2005–2014) on Huawei kulutanud teadus- ja arendustegevusele üle 30,7 miljardi dollari. Maailma intellektuaalomandi organisatsiooni (WIPO) andmeil on Huawei maailmas juhtpositsioonil ka rahvusvaheliste patenditaotluste esitamises. Huawei on oma 16 teadus- ja arenduskeskuse ning 36 ühise innovatsioonikeskuse kaudu teinud koostööd paljude maailma kõige uuenduslikumate ettevõtetega, teiste hulgas näiteks USA-s, Saksamaal, Rootsis, Ühendkuningriigis, Prantsusmaal, Itaalias, Venemaal, Indias ja Hiinas.
Allikas: Huawei