Veel mõne aja eest ei olnud mobiiltelefoni varaste kätte sattumine üksikisiku jaoks suureks katastroofiks. Suurim kahju, mida vargad tekitada suutsid, oli kõrgete tariifidega rahvusvaheliste kõnede valimine või sõnumite saatmine enne seda kui klient jõudis ühendust võtta oma operaatoriga, kes sim-kaardi deaktiveeris. Tänapäeval on suur osa isiklikest andmetest nutitelefoni mällu salvestatud ning seadme vette kukkumise või kaotamise tagajärjel võib inimene ilma jääda suurest hulgast olulisest infost. Et me oma andmed säilitada saaks, on vajalik süstemaatiline varukoopiate tegemine.
Kaldutakse uskuma, et telefonis asuvate andmete turvalisuse tagamiseks piisab pin-koodist või lihtsast klahvilukustusest. Inimesed kasutavad sageli liiga kergesti tuvastatavaid numbrikombinatsioone: pin-koodi puhul näiteks nelja ühesuguse numbri jäjestikust jada. Ekraanilukustuse puhul on väga laialdaselt levinud L- või U-tähe-kujulise mustri kasutuselevõtt. Sellistel juhtudel on kuritahtlikul kasutajal äärmiselt lihtne meie isiklikele andmetele, fotodele, e-maildele või Facebooki kontole ligi pääseda. Efektiivsemaks kaitseks on tarvis kasutusele võtta tõhusamad turvalahendused.
Huawei on oma viimastele P9 ja P9 Lite nutitelefonide mudelitele paigaldanud kõrgemat turvalisust tagavad sõrmejäljelugejad. Kui varasematel aastatel kehtis põhimõte, et mida turvalisemaks seadistati telefon, seda raskem oli seda automaatselt avada, siis sõrmejäljelugeja tehnoloogia puhul nimetatud probleemi ei esine. Tänu telefoni paigaldatud skännerile on avamine oluliselt lihtsam ja kiirem.
Telefoni avamiseks ja kasutamiseks piisab ainult sõrmega skännerile vajutamisest. Sõrmejäljelugeja pakub kõrget kasutajamugavust juba algsel seadistamisel ning viie erineva sõrme süsteemi lisamise protsess kestab vähem kui 30 sekundit. Sõrmejälgede skaneeringud tagavad kasutajale turvalisuse tänu ARM TrustZone tehnoloogia rakendusele. Skännerit võib kasutada ka fotode tegemiseks, kõnedele vastamiseks, äratuskella kinni panemiseks ning galeriis asuvate fotode sirvimiseks. Liigutades sõrme ülalt alla, saab avada nutitelefoni menüü.
Suviste puhkuste ajal täidavad nutitelefonid sageli ka peegelkaamerate rolli. Huawei P9 ja P9 Lite telefonidega tehtud fotod on sedavõrd kõrge kvaliteediga, et nende kasutajad võivad oma raskekaalulised peegelkaamerad puhkusele minnes koju jätta. Asjaolu, et telefoniga on võimalik kaamerat asendada tähendab ühtlasi ka suurema turvalisuse tagamist. Kui kaotame juhtumisi oma telefoni, on meil pilvetehnoloogia kaudu endiselt olemas ligipääs fotode koopiate ning videote juurde. Huawei nutitelefonid on varustatud Google Photo rakendusega, mis on tasuta kättesaadav ning saadab kogu kasutaja multimeedia info automaatselt pilve. Google Photo võimaldab kasutajale ka lihtsamat ja kiiremat fotode saatmist.
Huawei nutitelefonides olev Androidi süsteem pakub mitmeid teenuseid, mis tagavad meie andmetele suurema kaitse. Telefoni kadumise puhul on soovitav end sisse logida android.com/devicemanager´i kodulehele. Sellesse keskkonda sisenedes pakutakse kolme lihtsat valikut, mis aitavad jälgi leida kadunud telefonist või telefonisse salvestatud infost. Esiteks on võimalik tuvastada telefoni asukoht, lisaks saab telefoniga kaugjuhtimise teel helistada. Isegi kui süsteem ei suuda telefoni asukohta täpselt tuvastada, on meil võimalik muuta ekraanilukustuse salasõna ning kustutada distantsilt suvalist brauserit kasutades andmeid. Siiamaani olid sellised teenused kättesaadavad vaid mõjukatele äriklientidele. Nüüd saavad neid tasuta kasutada kõik Huawei nutitelefonide omanikud.
Et ennetada telefonis sisalduvate andmete kuritarvitamist ning kaotsiminekut, tasub oma telefoni turvalisusele juba ennetavalt tähelepanu pöörata. Sõrmejäljelugeja on turvalisuse tagamisel efektiivne ning pakub kasutajale mugavust ning kiirust. Fotode pilvega sünkroniseerimine võtab aega kõigest ühe minuti. Turvalisuse küsimus on muutunud üha olulisemaks mitte ainult äriklientidele, vaid ka tavakasutajatele.
Allikas: Communiqué