Esmakordselt oli osalejaid nii paljudest Eesti klubidest: International Kindergarten kolme ainsa välisosalejaga, Tallinna Lasteaed Kraavikrõll Nõmme linnaosa ainsa esindajana, S-Stuudio Viljandist väga rohkearvulisena, Tallinn Swing Dance Society swingtantsu kandepinna laiendajana, Värska Gümnaasium tantsu väärtustava õpetajaga, Värska Kultuurikeskus ainsa seenioride tantsuklubina ja MODUS Eesti swingtantsule alusepanijana. Erilist rõõmu tegid need osalejad ja külastajad, kes olid pingutanud swingiajastu riietuse, jalatsite, soengute jm. stiilsega.
Pärast festivali suurejoonilist avatseremooniat, kus kõik osalejad koos avatantsu tantsisid, asusid swingima 3-12a. lapsed. Laste vanuseklassi peaauhinna TUBLIDUSE AUHINNA said Ando Temmo Torm ja Eliise Tiisler Tallinna MODUSest, kes saavutasid kõrgeimad tulemused lindy hopi improvisatsioonilises paaristantsus, soolo swingis ja grupitantsus.
Festivali teine osa oli noortele, täiskasvanutele ja seenioridele. Improvisatsioonilisi tantsimisi saatis big band, mis andis tantsijatele võimsa tunde emotsioonide koreograafiliseks väljendamiseks. Showtantsudele pakkus lisaväärtust enne tantse iga paari poolt suuliselt esitatud tantsu libreto. Tulemused selgusid publiku kaasaelamisest tekitatud helitugevuse mõõtmisega. Tundus väheusutav, et saalis oli valdavalt eesti publik, sest tantsudele elati sedavõrd tormiliselt kaasa. Seenioride klassi peaauhind KOGEMUSTE AUHIND läks kõige kaugemalt tulnud swingtantsijatele Artur Murumets ja Ivi Alve Värska Kultuurikeskusest. Noorte ja täiskasvanute LOOTUSTE AUHIND jõudis MODUSe swingijate Tanel Talumees ja Sirli Kriis-Kalm kätesse. Kogu festivali kõrgeima autasuga – MEISTERLIKKUSE AUHIND – pärjati MODUSe tantsijaid Allar Valge ja Anna-Liis Torm-Kriis.
Allikas: Eesti Swingtantsu Liit