Mess algab 3. aprillil kirjandusfoorumiga „Kas laps loeb?”, kus Põhja- ja Baltimaade lastekirjanikud, kirjandus- ja raamatukoguspetsialistid jagavad kogemusi, kuidas lastes raamatute ja lugemise vastu huvi äratada.
4. aprillil toimub Mart Andersoni juhtimisel tüpograafiaseminar „KIRJAK 2”, kus räägitakse kirjakujundusest kui tüpograafia alustalast. Päev lõpeb näitemänguga „Juhan Liiv 150 – „Helin ja valu, mäng ja elu““. 5. aprillil, viimasel messipäeval toimub vanade trükiste oksjon ja eksliibrise töötuba, kus saab kujundada isikliku eksliibrise ehk raamatu omanikumärgi.
Et innustada noori ise looma, jagavad Doris Kareva ja Jürgen Rooste loovkirjutamise töötoas nõuandeid, kuidas luulet kirjutada ja avaldada. Iga päev toimuvad raamatuesitlused ja kohtumised autoritega (Andres Adamson, Anti Saar, Jüri Toomepuu, Siret ja Janno Seeder jt). Teleseriaali „Õnne 13” austajad saavad osaleda meeleolukal Einar Karmiku (Ago-Endrik Kerge) raamatu „Lembesalmik Almale. Luululuule laulud” esitlusel. Kirjastus Varrak esitleb Siret ja Janno Seederi raamatut „Kuulsuse, maine ja hea nime feng shui“ning toimub vestlus autoritega, samuti tutvustatakse Rein Sanderi käsiraamatut „Koduaia ilupuud ja -põõsad“ , millest kindlasti tõuseb kasu aiapidajale.
Kuulata saab Marju Lauristini ettekannet „Kes loeb Eestis raamatuid?”, mis tugineb 2011. aasta uuringul „Mina. Maailm. Meedia”. Uuringut on tehtud juba mitu korda ja see annab võimaluse välja tuua aastate jooksul raamatute lugemise, soetamise ja harjumuste osas toimunud muutusi. Kultuurkapitali kirjanduse aastapreemia nominentide ja laureaatide valimise ja valikute teemal arutlevad kultuuriajakirjanik Heili Sibritsa eestvedamisel Indrek Koff (kirjanduse sihtkapitali põhižürii esindaja), Jan Kaus (tõlkekirjanduse žürii esimees) ning Jaanus Vaiksoo (lastekirjanduse žürii esimees). Rahvusraamatukogu pakub ekskursioone lugemisalasse ja oma koduraamatukogu eest hoolitsemise töötuba.
Kõigil kolmel päeval jagub tegevust ka lastele, muu hulgas saab mängida raamatukogu lustakat põrandamängu.
Mess on avatud Eesti Rahvusraamatukogus 3. ja 4. aprillil kella 10–20, 5. aprillil kella 10–17. Üritused on tasuta, kui ei ole märgitud teisiti.
KAVA:
Neljapäev, 3. aprill
Reede, 4. aprill
Laupäev, 5. aprill
Tallinna raamatumessi korraldavad Eesti Kirjastuste Liit ja Eesti Rahvusraamatukogu, partneriteks on Eesti Emakeeleõpetajate Selts, Eesti Kujundusgraafikute Liit, Eesti Lastekirjanduse Keskus, Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis jt. Üritust toetavad Eesti Kultuuriministeerium ja Eesti Kultuurkapital.
Allikas: Rahvusraamatukogu