MÕTTED JA JUTUD EHK AUSALT ELUST SEKKA HOOGSALT UUDISEID
  • AVALEHELE
  • Köök
  • Ilu
  • Film. Raamatud. Elu
  • Tehnika
  • Blogi
  • KIRJASTUS TAMM PUBLISHING
  • Riimiga ja riimita

KUNSTI- JA ELUJUTUD

Anu Saagim ja üldarst arutlevad, kuidas terviseandmed aitavad kauem ja paremini elada

5/29/2025

0 Comments

 
Ambroosia, tarkade kivi, Püha Graal on kirjanduses ja mütoloogias olnud just need, mille abil on kangelased üritanud saavutada igavest elu. Tänapäeval räägitakse aga aina rohkem pikaealisusest, mille eesmärk pole küll saavutada igavest elu, kuid võimalikult pikka elu, mis oleks ka täisväärtuslik. Tervisest pakatav Anu Saagim ja üldarst Sergey Saadi arutlevad, kuidas mõista moodsate vahendite abil pikaealisuse saladusi.

Saadi sõnul algab kõik elustiilist. “Selleks, et panna oma tervis enda heaks tööle, on tarvis võtta vastutus selle eest, kuidas me enda keha kohtleme,” räägib arst. Ta rõhutab, et muutused enesetundes ja elutervem elu peituvad pisidetailides – nendeks on uni, liigutamine ja korralik toitumine. “Parema unekvaliteediga kaasneb üldine enesetunde paranemine,” sõnab Saadi. “Kvaliteetsest unest tuleb rohkem energiat, et trenni teha. Tehakse ka näiteks muid paremaid valikuid, näiteks toitutakse paremini. Nii vabaneb keha põletikust,” nendib mees.

Ka Anu Saagim leiab, et pikaealisus on oluline teema, millest rääkida. “Pikaealisus on miski, mis erutab inimesi. Lisaks rahale ajame ju kõik ka tervist taga,” kuulutab Saagim.

Terviseandmete mõistmine on eraldi oskus
Anu Saagim on harjunud oma kiire elutempo juures ennetavalt toidulisandeid tarbima, eriti siis, kui tunneb, et on haigeks jäämas. Saadi sõnul pole selline lähenemine aga jätkusuutlik, avades, et pikaealisuse saladus ei peitu toidulisandites, vaid tervisenäitajate jälgimises ja nende õiges tõlgendamises. “Pikaealisuse võti on mõõdukus ja mõistlikkus: terviseandmed on mõistliku tervisekäitumise lahutamatu osa,” rõhutab Saadi.

Enda terviseandmete jälgimiseks on tänapäeval mitmeid variante: mõni loeb samme oma nutitelefoniga, teised eelistavad aga nutisõrmust. Üks levinumaid on aga nutikell. Sellised abivahendid mõõdavad kõiksugu tervisenäitajaid alates pulsist vere hapnikusisalduseni. Andmed meeldivad meile kõigile, kuid pelgalt andmetega enda tervist ei parenda. Huawei värske nutikell Watch 5 aitab terviseandmeid põhjalikult analüüsida ja tagasisidestada.

“See, kuidas osatakse nutikellast saadud infot tõlgendada ja oma igapäevaellu sisse tuua, on kunst,” ütleb Saadi. “Pole tarvis iga pisema piiksu peale kohe paanikasse sattuda, sest meid huvitavad dünaamika ja muutused ajas. Kella pakutavad tervisenäitajad on suurepärased algandmed, millega vajadusel mõne professionaali poole pöörduda,” jätkab mees, ühtlasi tuues välja seda, et meditsiinis võiks rohkem selliseid seadmeid teadlikult kasutada. “Skandinaavias mõõdetakse pulsisageduse vahelduvust (HRV) ka töötervishoiuarsti juures, mis aitab paremini tegeleda ennetava tervishoiuga.”

Pikaealisus ja šampanja
Une tähtsust on hakatud ühiskonnas aina rohkem teadvustama, kuid une kvaliteet ei sõltu vaid unetundidest. Näiteks õhtul alkoholi tarbides võib tunduda, et uni tuleb kiiremini ning magatakse sügavamalt, kuid uuringud näitavad, et alkohol võib vähendada REM-und kuni 50% öö esimeses pooles, mis tähendab seda, et une peamine funktsioon ehk taastumine saab vaid osaliselt täidetud.

“Ma võin ju arvata, et šampanja on minu stressimaandaja, kuid tegelikult see ei ole seda,” teadvustab Saagim endale vägijookide tegelikku mõju. Huawei Watch 5 kandja saab igal hommikul põhjaliku analüüsi, mis annab kasutajale põhjalikku tagasisidet tema une sügavuse ja ka südametöö kohta. “Arvan, et kell aitab kaasa sellele, et ei peaks radikaalselt oma elustiili muutma. Seejärel saab vaadata sammhaaval andmete ja soovituste põhjal, kas enesetunne paraneb või mitte,” jätkab ta.

Aktiivse eluviisi puhul on oluline, et nutiseade oleks töökindel ja kohanduks kasutaja rütmiga. Huawei Watch 5 on varustatud X-Tap mitmikanduritehnoloogiaga, mis aitab mõõta ka keha stressitaset.
Allikas: Huawei
****
Vaata ja kuula täispikka video-podcasti, kus Anu Saagim ja dr Sergey Saadi räägivad, miks tervise jälgimine on tänapäeval kättesaadavam kui kunagi varem, ja kuidas nutikell võib aidata elada paremini ja kauem: https://www.youtube.com/watch?v=NR-ODAhwxOg

0 Comments

Uuring: arstid soovitavad nutiseadmeid liikumise ja tervise jälgimiseks

5/6/2025

0 Comments

 
Picture
Istuv eluviis kujutab aina suuremat ohtu eurooplaste tervisele. Viimase uuringu järgi on nutitehnoloogia just see vahend, mis motiveerib inimesi liikuma. Hiljutisest Ipsose uuringust selgub, et 72% Euroopa tervishoiutöötajatest soovitab tervisenäitajate jälgimiseks nutiseadmeid ning 83% leiab, et need innustavad inimesi oma tervise eest paremini hoolt kandma.
Tervishoiuspetsialistide hinnangul on viis olulisemat tervisenäitajat, mida iga inimene võiks jälgida: vererõhk, veresuhkur, pulss, vere hapnikusisaldus ja EKG. Kui varasemalt tähendas nende jälgimine regulaarseid arstivisiite, siis nüüd on tänu nutikelladele neist mõningate andmete jälgimine lihtsam kui kunagi varem.

„Nutiseadmed aitavad tervisenäitajaid paremini mõista,“ ütleb tehnoloogiaekspert ja Huawei koolitusjuht Jekaterina Mishina. „Kui inimene näeb päevast statistikat, saab ta ka kohe aru, kas liigutakse piisavalt või tuleks midagi muuta. See aitab teha paremaid otsuseid ja luua uusi harjumusi,“ leiab ta. 
Uuringust selgus ka asjaolu, et 78% tervishoiutöötajatest usub, et kantavad seadmed soodustavad elustiili tervislikumaks muutmist, ning 70% rõhutab, et need aitavad kaasa regulaarse liikumisharjumuse tekkimisele.

Nutiseadmete positiivset mõju kinnitavad ka kasutajad. Huawei 2023. aasta andmete järgi ütles 67% nutikella kandjatest, et seadme analüüsid ja soovitused aitasid neil paremini oma tervist mõista. 90% kasutajatest alustas mõne uue tervisliku harjumusega ning 88% tundis, et nende füüsiline tervis on nutikella abil paranenud.
„Tihti piisab väikesest tõukest – näiteks sammuvõistlusest töökollektiivis või isiklikust väljakutsest äpis – et liikuma hakata. Just regulaarsus on südame- ja veresoonkonnahaiguste ennetamisel kõige olulisem,“ lisab Mishina.

Tänu tehnoloogia arengule on nutiseadmed muutunud järjest täpsemaks ja võimekamaks. Uued kantavad seadmed suudavad jälgida rohkem kui 60 tervise- ja aktiivsusnäitajat, sealhulgas vereringeelund-, hingamiselund-, lihaskonna ja närvisüsteemi seisundit. Täpsust lisab täiustatud andurisüsteem, mis kombineerib randmelt ja sõrmeotsalt saadud info, võimaldades kasutajal saada terviseseisundist senisest põhjalikuma ülevaate.
„TruSense süsteem on loodud selleks, et inimene saaks usaldusväärse ja pideva tagasiside oma keha toimimise kohta – ilma et oleks vaja meditsiinilist sekkumist. Meie eesmärk on toetada ennetavat tervisekäitumist,“ selgitab Mishina lisades, et lähiajal jõuavad Eestis müügile uue põlvkonna nutikellad Huawei Watch 5 ja Fit 4, mis kasutavad just neid täiustatud tervisejälgimissüsteeme.
Uuringu järgmine etapp – Euroopa elanikkonnaküsitlus – avaldatakse juunis ning toob esile, kuidas tehnoloogia aitab inimestel oma tervist igapäevaselt paremini juhtida ja liikumist taas igapäevaelu loomulikuks osaks muuta.
Allikas: Huawei


0 Comments

KEVAD - Kevadväsimus murrab ka päikeselise ilmaga – miks see tekib ja kuidas end paremini tunda?

4/15/2025

0 Comments

 
Picture
IIllustratsioon: ChatGPT
Kuigi kevad tähendab rohkem valgust, linnulaulu ja tärkavat loodust, ei tunne paljud seda aastaaega sugugi ergutavana. Vastupidi – just nüüd kipub energia kaduma, tuju kõigub ning hommikul voodist tõusmine nõuab eriti suurt pingutust.
Kevadväsimuse põhjused on seotud nii füüsilise kui ka vaimse kohanemisega. Pikk, pime talv jätab kehasse oma jälje – kõige selgemalt D-vitamiini puuduse näol. Päikesevalguse nappus mõjutab meie hormoonide tasakaalu: serotoniinitase, mis on seotud hea tuju ja motivatsiooniga, püsib madalal, samas kui melatoniin ehk unisust tekitav hormoon võib domineerida ka päevavalges. See tähendab, et isegi päikselisel kevadpäeval ei pruugi keha end ärkvel tunda. Lisaks mängivad rolli kevadine kella keeramine, muutuv unerütm ja vitamiinivaene toidulaud, mis loovad pinnase väsimuse, keskendumisraskuste ja isegi ärrituvuse kujunemiseks.
Samas ei maksa kevadväsimust lihtsalt ära kannatada, sest see võib hakata tõsiselt inimese igapäevaelu mõjutama. Füüsiline aktiivsus aitab kehal kevadele paremini vastu minna, kuid kui motivatsioon on kadunud, võib liikumine tunduda viimase asjana, milleks jaksu jätkub. Liikumisharjumuse tekitamiseks on abi tänapäevastest tehnoloogilistest lahendustest.

Tehnoloogiaekspert ja Huawei koolitusjuht Jekaterina Mishina ütleb, et nutikelladega on võimalik oma keha toimimist paremini jälgida ja teadlikult toetada. „Nutikell võib olla just see väike tõuge, mida inimene vajab, et end liigutama hakata,“ selgitab ta. „Kui näed oma randmelt, et oled liikunud alla soovitusliku normi, või kui kell tuletab meelde, et on aeg tõusta ja end liigutada, on kergem sammud ka päriselt täis astuda. Selline tagasiside aitab hoida motivatsiooni, parandades ühtlasi enesetunnet ja tervist.“

Toitumisel on samuti oma osa. Talvised toitumisharjumused – raskem toit, vähem värsket kraami – ei sobi enam kevadeks, kui keha ootab kergust ja vitamiine. Kevadväsimus annab sageli märku sellest, et on aeg enda toidulaud üle vaadata, uneharjumused korda seada ja leida taas rütm, mis aitab kevadele vastu astuda.

Kevadine väsimus on loomulik, sest iga muutus vajab harjumist. Kui anda kehale ja vaimule veidi aega ning toetada neid liikumise, toitumise ja hea unega, taastub energia enamasti tasapisi. Kui aga väsimus püsib nädalaid ega leevene ka pärast elustiilimuutusi, tasub pöörduda perearsti poole – see võib viidata mõnele tõsisemale tervisemurele.
Allikas: Huawei Eesti

0 Comments

Uuringud kinnitavad: muusika mõjutab sinu keha ja meelt rohkem, kui arvad

4/8/2025

0 Comments

 
Picture
Muusika saadab meid kõikjal – kohvikutes, spordisaalides, kaubanduskeskustes ja ööklubides. Paljude jaoks pole see lihtsalt taust, vaid igapäevaelu lahutamatu osa. Ent kas teadsid, et muusika ei mõjuta üksnes meeleolu, vaid ka sinu keha ja vaimset seisundit? Õigesti valitud helid aitavad maandada stressi, toetavad keskendumist ja soodustavad lõõgastumist. 
Muusika kuulamine on enamat kui meelelahutus – see on ka tõhus viis keha ja vaimu tasakaalu saavutamiseks. Erinevad helid ja rütmid mõjutavad emotsioone, rahustavad närve ning aitavad toime tulla stressi ja ärevusega. Mõnel juhul võib muusikat pidada lausa teraapiavormiks.

Klassika rahustab, džäss leevendab valu
Tundes stressi või ärevust, eritab keha kortisooli ehk stressihormooni. Kortisoolitaset on tähtis jälgida ja kontrolli all hoida, et vältida tõsiseid haiguseid, mis kaasnevad stressiga, näiteks südame- ja veresoonkonnahaigused. Uuringud on näidanud, et klassikalise muusika kuulamine aitab langetada kortisoolitaset ning tõsta indiviidi üldist heaolu. Covid-19 pandeemia ajal läbi viidud uuringu järgi leiti, et 71% inimestest, kes kuulasid isolatsioonis klassikalist muusikat, täheldasid märgatavat meeleolu paranemist.
Inimesed, kes eelistavad klassikalisele muusikale pigem džässi, võivad samuti oma tervist positiivselt mõjutada. Ühes katses täheldati, et džässi kuulamine aitas vähendada patsientide valu 21%. Samuti on leitud, et džäss soodustab veresoonte laienemist, mis parandab vereringet ja võib vähendada dementsuse, aneurüsmide või veresoonte kahjustuste riski.

Räpp ja rokk hoiavad aju teravana
Räppmuusika on tuntud oma kaasahaaravate rütmide ja tabavate riimide poolest. Lisaks keerukatele lüürilistele lahendustele kaasab räppmuusika kuulajat erilisel viisil, hoides tema aju pidevas töös. Ühe uuringu järgi on täheldatud, et räppmuusika võib stimuleerida ajus piirkondi, mis vastutavad emotsioonide, keeleoskuse ja isegi motivatsiooni eest. Seetõttu võib räppmuusika parandada mõningail juhtudel tähelepanuvõimet ja mälu. 
Peale selle kasutatakse tänapäeval hiphopmuusikat ka teraapias, et aidata inimestel tegeleda oma vaimse tervise muredega. Läbi loovuse ja rütmi leiavad paljud kuulajad tuge ja inspiratsiooni, mis aitab neil isiklike murede ja probleemidega paremini toime tulla.
On tõestatud, et energiline ja intensiivne rokkmuusika pakub emotsionaalset ja füüsilist kasu. Uuringud näitavad, et see võib vähendada stressitaset, tugevdada positiivseid emotsioone ja stabiliseerida meeleolu. Lisaks on rokkmuusika kuulamine seotud suurema serotoniinitootmisega, mis on elutähtis ajukeemiline ühend, mängides olulist rolli depressiooni, ärevuse ja emotsionaalse pingega võitlemisel. 

Tehnika roll muusikast kasu lõikamisel
Olgugi et muusika kuulamine on võimalik tänapäeval kõiksugustest seadmetest – nutikelladest külmkappideni välja, on üheks levinumaks kuulamisviisiks siiski kõrvaklapid. 
Tehnoloogiaeksperdi ja Huawei koolitusjuhi Jekaterina Mishina nõuab endale sobilike kõrvaklappide valimine tõsist eeltööd. “Enne uute kõrvaklappide soetamist tuleks läbi mõelda, mis otstarbeks klappe kasutama hakatakse. Tolmu- ja veekindlus määrab ära kõrvaklappide sportimiseks sobilikkuse ja klappide suurus tihtipeale akukestvuse,“ sõnab ta. "Samuti tasub tähelepanu pöörata helikvaliteedile ja mürasummutusele – eriti kui klappe plaanitakse kasutada linnaruumis või tööl,“ võtab Mishina jutu kokku.
Allikas: Huawei Eesti

0 Comments

Kevad annab hoogu: kuidas end taas liikuma saada ja sportimisest rõõmu tunda

3/25/2025

0 Comments

 
Kevade saabudes ja suve lähenedes kasvab paljudel soov end rohkem liigutada - olgu eesmärgiks parem enesetunne või suvine rannavorm. Soojemad ilmad ja pikemad päevad loovad ideaalse võimaluse selleks, et värskes õhus liikuda ja treeningrutiiniga algust teha.
Pärast rahulikumat talveaaega võib aktiivse eluviisi juurde naasmine tunduda keeruline. Liikumisnõustajad soovitavad alustada väikestest sammudest – näiteks 20-minutiline jalutuskäik paar korda nädalas aitab kehal ja vaimul uue harjumusega kohaneda. Oluline pole distants ega tempo, vaid see, et tekiks liikumisharjumus.
„Paljude jaoks on abiks see, kui nad saavad oma liikumist mõne nutiseadme abil jälgida,“ ütleb tehnoloogiaekspert ja Huawei koolitusjuht Jekaterina Mishina. „Näiteks kui hakkad kevadel regulaarselt jalutama ja avastad, et oled endalegi märkamatult iga päev 15 000 sammu teinud, võib see kujuneda motiveerivaks harjumuseks. Iseendaga tekib justkui väike väljakutse – kui olen nädal aega järjest nii palju liikunud, siis võiks ka täna,“ toob ta näite. 

Esimene samm võib saada takistuseks
Sageli on just esimene samm kõige raskem. Siin võib abiks olla muusika või taskuhääling, mis viib tähelepanu eemale pingutusest ja aitab leida oma liikumisrütmi. “Sel kohal on oluline leida enda jaoks sobivaimad kõrvaklapid. Näiteks uued avatud kõrva tehnoloogiaga kõrvaklapid Huawei FreeArc, mis püsivad kindlalt kõrvas ega tekita pikaajalisel kandmisel ebamugavust. Nende ainulaadne disain sobib suurepäraselt just väljas sportimiseks – need ei hakka kõrvale haiget tegema ka pikema jalutuskäigu jooksul ning samal ajal säilib võimekus kuulda ümbrust, mis muudab näiteks sõidutee kõrval kõndimise või jooksmise märksa turvalisemaks ja mugavamaks,“ selgitab Mishina.
„Muretsema ei pea selle pärast, et klapid jääks mütsi all või prille kandes ebamugavalt – selle eest on hoolitsenud insenerid, kes viisid läbi kümneid tuhandeid katseid, et jõuda universaalse lahenduseni, mis sobib erineva kujuga kõrvadele,” ütleb Mishina.

Tähtis on tekitada harjumus
Ekspertide sõnul aitab paljudel järjepidevust hoida treeningpartner – keegi, kellega koos liikuda ja kelle ees vastutust tunda. „Kui sõber või pereliige ei saa kaasa tulla, võib alternatiiviks olla ka virtuaalne tugi – näiteks jagatud treeningplaanid või väljakutsed sotsiaalmeedias,“ soovitab Mishina.

Üks sagedasemaid põhjuseid, miks liikumine jääb tahaplaanile, on ajapuudus. Parim viis sellest üle saada on kohtle liikumist kui iga teist olulist tegevust – kirjuta see oma kalendrisse ja pühendu sellele kasvõi 20 minutiks päevas. „Kui liikumine on plaanis nagu töökohtumine, siis ei kipu see nii kergesti ununema või edasi lükkuma,“ soovitab Mishina.
Tegelikult saab liikumise sageli ühendada teiste igapäevaste tegevustega – näiteks tööasjade ajamisega. „Heade kõrvaklappidega saab jalutuskäigu ajal pidada nii telefonikõnesid kui ka osaleda koosolekutel,“ ütleb Mishina. Nii ei tule liikumiseks eraldi aega leida ega loobuda millestki muust – liikumisharjumus saab kujuneda loomulikuks osaks päevast.
Allikas: Huawei Eesti

0 Comments

Pühademeeleolu ja hea enesetunne – kuidas jõuluajal tasakaalu hoida?

12/17/2024

0 Comments

 
Picture
Rikkalikud toidulauad ja pidulikud koosviibimised panevad jõulude ajal sageli tervislikud eluviisid tagaplaanile. Siin on mõned lihtsad nõuanded, kuidas leida tasakaal nautimise ja hea enesetunde vahel, et saaksid pühadest rõõmu tunda ilma uut aastat liigsete kilode või raskustundeta alustamata.

1. Planeeri toidukorrad teadlikult
Mitmekesised road ja pidulik meeleolu võivad kergesti viia ülesöömiseni, kuid mõned lihtsad nipid aitavad leida tasakaalu nautimise ja hea enesetunde vahel.
Alustuseks keskendu köögiviljadele. Täida taldrik kõigepealt värskete salatite ja juurviljadega – need on toitvad, täidavad kõhtu, kuid ei lisa liigselt kaloreid. See on lihtne viis alustada toidukorda kergemalt ja tervislikumalt.
Samas pole vaja endale midagi keelata. Proovi igast ahvatlevast roast väike portsjon – nii saad ilma liialdamata nautida kõike, mida jõululaual pakutakse. Teadlik maitsemine võimaldab kogeda maitsete mitmekesisust, samas oma piire ületamata. Kui tead, et magustoiduvalik on rikkalik ja ootad seda pikisilmi, tasub sellele ruumi jätta. Piira eelroa või pearoa koguseid, et saaksid desserti nautida ilma ebameeldiva täiskõhutundeta.

2. Liikumine – võta aega, et olla aktiivne
Pühadeaeg ei pea piirduma ainult diivanil lesimise ja piduroogade nautimisega – see on suurepärane võimalus ka aktiivselt aega veeta. Näiteks pärast jõululauda võib teha perega rahuliku jalutuskäigu, mis aitab toitu seedida ning loob võimaluse ühiseks kvaliteetajaks. Kui kingipakkidest leiab spordivarustust või nutikella, tasub need kohe kasutusse võtta – nii saab liikumisest põnev ja motiveeriv osa pühadeprogrammist.
Samuti võib planeerida aktiivseid tegevusi, nagu kelgutamine, uisutamine või matkamine. Sellised ühised ettevõtmised lisavad pühademeeleolule energiat ja teevad sellest aja, mida kõik naudivad.

3. Nutiseade aitab jälgida aktiivsust ja und
Pühade ajal on nutikell suurepärane abiline tervise ja aktiivsuse jälgimisel. „Uued nutikellad nagu näiteks Huawei Watch GT 5 võimaldavad jälgida kulutatud kaloreid ja hinnata, kui palju liikuda, et tasakaalustada toidust saadud energia,“ selgitab tehnoloogiaekspert ja Huawei koolitusjuht Jekaterina Mishina. “Samuti tuletab kell meelde, millal on aeg end liigutada, kui pidulaud liiga kauaks istuma kutsub,” lisab ta.
„Lisaks on nutikell abiks ka une jälgimisel – hea uni toetab ainevahetust ja üldist heaolu ning  see on pühadeajal sama tähtis kui liikumine,“ rõhutab Mishina.

4. Joo piisavalt vett
Sageli ajab keha segamini nälja- ja janutunde. Enne kui ulatad käe järgmise jõuluküpsise järele, joo klaas vett. Piisav vedeliku tarbimine aitab hoida energiataset ja vältida liigset söömist.
Ebapiisav vee tarbimine võib põhjustada ka väsimust ja keskendumisraskusi, mis omakorda võib viia impulsiivsete toiduvalikuteni. Pühade ajal, mil sageli tarbitakse alkoholi ja soolaseid toite, mis omakorda soodustavad dehüdratsiooni, on eriti oluline tarbida piisavalt vett, et organism tasakaalus hoida ja ennast hästi tunda.

5. Ära unusta, et tasakaal on võtmesõna
Pühad ei pea olema aeg, mil kõiki reegleid järgida. Naudi toitu ja koosolemist, kuid tee seda teadlikult. Kui annad endale puhkust ja teed samas tervislikke valikuid, tunned end pühade lõpuks paremini – nii füüsiliselt kui ka vaimselt.
Allikas: Huawei Eesti
Picture
Jäägem pidulauas süües mõistlikuks. Ajagu see kasvõi kassi naerma. Tervise eest hoolimine on oluline. Foto: Piret "Hoogne" Tamm
0 Comments

Podcastid on tulnud, et jääda

11/17/2023

0 Comments

 
Picture
Kuigi esimesed podcastid salvestati juba ligi 20 aastat tagasi, siis laiem huvi nende vastu tekkis 2014. aastal. Tänaseks on statistika kohaselt maailmas üle 5 miljoni erineva podcasti ja 465 miljonit kuulajat. Mis on taskuhäälingute edu saladus ja mis on nende jätkuvalt kasvava populaarsuse taga?
"Ilmselt ei leidu tänapäeval inimest, kes poleks kuulnud podcastidest. Erinevate saadete arv kasvab igapäevaselt ja vähemalt lähitulevikus ei tundu see vaibuvat. Praegu on kuulamiseks saadaval mitmeid erinevaid taskuhäälinguid – alates poliitilistest ja ajaloolistest teemadest kuni spordi, tervisliku toitumise, kultuuri ja kriminaaluudisteni. Aina rohkem kuulavad inimesed erinevaid saateid liikvel olles ja muid tegevusi tehes. See on andnud ka tehnoloogiatootjatele selge indikatsiooni, et kuulamiskogemust tuleb veelgi parandada ja praktilisemaks muuta,” ütleb tehnoloogiaekspert ja Huawei koolitusjuht Jekaterina Mishina.

Podcastide edu saladus
Podcastide edu põhjus peitub nende kuulamismugavuses ja otseses suhtluses saatejuhi ning kuulaja vahel. Eelkõige on podcastide formaat väga universaalne – neid saab kuulata igal pool: autos, tööpauside ajal, sporti tehes või isegi koera jalutades. “Tänapäeva mobiilse ja kiire elutempo juures on selline kuulamisvõimalus äärmiselt mugav ja praktiline. Lisaks loovad podcastid tugeva sideme selle looja ja kuulaja vahel – tekib isiklik tunne ja jääb mulje, et saatejuht räägib ainult kuulajale. Podcastide valik on ka väga lai ja need katavad igasuguseid erinevaid teemasid," selgitab Mishina taskuhäälingute eeliseid.
Kui varem kuulati podcaste ainult heliformaadis, siis praeguseks on paljud podcasti loojad mõistnud, et helisisu saab kombineerida videoklippidega ning seeläbi saab neid avaldada näiteks ka Youtubes, et jõuda veelgi suurema kuulajaskonnani. Seda rakendab ka Joe Rogan, üks populaarseim podcastide looja, kommentaator ja koomik, kelle saade "Joe Rogan Experience" saab ühe episoodi kohta keskmiselt 11 miljonit kuulamist.
Ekspertide sõnul kasvab inimeste huvi selliste podcastide vastu tulevikus veelgi. "Praegune statistika näitab selgelt, et inimeste huvi podcastide vastu tõuseb väga kiiresti ja saadete liikumine videoplatvormidele kohati isegi duubeldab kuulajaskonda,” selgitab Mishina.

Tehnoloogia peab sammu
Statistika kohaselt kuulavad enamik inimesi podcaste nutitelefonidest. “Seetõttu on kõrvaklappide tootjad võtnud eesmärgiks tagada parim kuulamiskogemus just liikvel olles – ehk pannakse rõhku juhtmevabade kõrvaklappide täiustamisele,” selgitab Mishina.

„Tehnoloogia areneb praegu väga kiiresti ja teadlik tarbija soovib oma sisu tarbimiseks paremaid ja uuenduslikumaid seadmeid. Podcastide puhul on oluline, et igasugune taustamüra oleks summutatud ja kuulaja saaks keskenduda saate nautimisele. Näiteks uutel Huawei FreeBuds Pro 3 juhtmevabadel kõrvaklappidel on uuendatud ANC 3.0 mürasummutusfunktsioon, mis tagab, et podcasti sisu on kuulda ka kõige lärmakamas keskkonnas. Seetõttu sobivad sellised kõrvaklapid suurepäraselt taskuhäälingusaadete kuulamiseks näiteks lendude või rongireiside ajal,“ räägib Mishina.
Allikas: Huawei Eesti meediajuht

0 Comments

XMAGE: 10 000 dollari suuruse auhinnafondiga nutitelefonide foto- ja videokonkurss ootab eestlasi osalema

4/11/2023

0 Comments

 
Fotod varasematest konkursitöödest.
Huawei on korraldanud fotokonkursse alates aastast 2017
ning võtnud vastu ligi 4 miljonit tööd rohkem kui 170 riigist.

​
Huawei kuulutab välja nutitelefonide foto- ja videokonkursi XMAGE, mille eesmärk on kutsuda andekaid fotograafe, videograafe ja sisuloojaid võistlema 10 000 USA dollarit väärt peaauhinna nimel.
Sel aastal oodatakse konkursile inspiratsiooniga seotud sisu läbi osalejate silmade, kes saavad oma loomingu mõne Huawei seadmega pildile või videole püüda. XMAGE konkursi ja brändi fookus on optiliste süsteemide võidukäigul, seadmete mehaanilisel struktuuril, pilditehnoloogial ja pilditöötluse võimekusel fotograafias - need neli sammast iseloomustavad ka tehnoloogiafirma uusi ja tulevasi nutitelefone ning nende kaameratehnoloogiaid.

Meelepärane võistluskategooria igale osalejale
Käesoleval aastal on võimalik kandideerida konkursi 7 eri kategoorias:
  • öine jalutuskäik,
  • portree,
  • kunst ja mood,
  • väljas,
  • Hello Life,
  • visuaalne stsenaarium (storyboard),
  • tegevus ja lugu.
​Nende seast uusim on öise jalutuskäigu kategooria, mis julgustab kasutajaid jäädvustama öise elu varjatud imesid, kasutades selleks Huawei kaamerafunktsioone, mis on oma omaduste poolest tehnoloogiamaastikul täna ühed kõige võimsamad.

Konkursi parimal on võimalus võita kuni 10 000 dollarit, sealjuures tunnustatakse 3 peaauhinna võitjat, 24 kategooriavõitjat, 27 silmapaistvat osalejat ja 5 auväärt teostust.

Iga-aastast nutitelefonide fotovõistlust hindavad viis professionaalset žüriiliiget. Nende hulka kuuluvad endine Hiina Fotograafide Assotsiatsiooni asepresident Chen Xiaobo, Hiina moefotograaf Pei Tongtong, Portugali maastikufotograaf Jose Ramos, Austraalia portreefotograaf Jessica Hromas ja Huawei tarbijastrateegia turundusosakonna asepresident tarbijate äritegevuse grupis, Li Changzhu.

Konkursi XMAGE kandideerimise ja tööde esitamise info:  
https://gallery.consumer.huawei.com   


Konkursitööde esitamise tähtaeg on 15. august 2023 kell 23.59 (GMT +8). Kõik konkursile saadetavad tööd tuleb teostada mistahes Huawei nutitelefoniga.
Allikas: Huawei Eesti
​
0 Comments

VAATAMA: Täna esilinastub Disney+ voogedastuses „Stars Wars: The Mandalorian“ 3. hooaeg

3/1/2023

0 Comments

 
Picture
Täna esilinastub Disney+ voogedastuses „Stars Wars: The Mandalorian“ 3. hooaeg
"Star Wars: The Mandalorian" kolmas hooaeg jõuab täna Dinsey+ voogedastusse koos naistekuule pühendatud kollektsiooniga „Her Stories“ ja palju muuga.
„Star Wars: The Mandalorian“ 3. hooaeg
Eelneva hooaja sündmuste tagajärjel on Din Djarin (Pedro Pascal) taasühinenud oma noore kaaslase Groguga ning duo asub uuesti ohtlikule seiklusele läbi galaktika, ajal mil Uus Vabariik püüab galaktikat oma tumedast ajaloost eemale juhtida. Oma rännakul jätkates ristuvad mandalorialase ja Grogu teed nii vanade liitlaste kui ka uute vaenlastega. Alates 1. märtsist jõuavad uued osad vaatajateni iganädalaselt.
VAATA TREILERIT!

Naistekuu vaatamishitid
Tänavu märtsis tähistab Disney+ naistekuud uue kollektsiooniga "Her Stories", mis tutvustab inspireerivaid lugusid naistest üle kogu maailma. Valikust leiab nii dokumentaalsarju nagu "IMPACT with Gal Gadot", mis toob kuue osa vältel esile kuus erilist naist nende jõupingutustel muuta oma kogukondi paremaks, kui ka meelelahutuslikke komöödiaid nagu "Rosaline", mis kujutab endast „Romeo ja Julia“ kaasaegset koomiline ümberjutustust Julia nõo Rosaline'i vaatenurgast.

Finding Michael
3. märtsil esilinastub dokumentaalfilm „Finding Michael“. Aastal 1999 sai Michael Matthewsist noorim briti kodanik, kes on roninud Mount Everestile, kuid kolm tundi pärast tippu jõudmist kadus mees jäljetult. Tema vend, ettevõtja Spencer Matthews oli vaid 10-aastane, kui Michael kadus, kuid tal on olnud siiani raske oma venna surmaga leppida. Rohkem kui 20 aastat hiljem saab Spencer foto mäel olevast surnukehast, mis võiks olla Michael. Ta suundub Nepali, värbab Nims Purja, maailma 14. tipu rekordiomaniku ja hakkab otsima Everesti surmatsooni, et leida Michael.
VAATA TREILERIT!

Boston Strangler
17. märtsil esilinastub auhinnatud kirjaniku ja režissöör Matt Ruskini tõsieluline krimipõnevik „Boston Strangler“, mis jutustab loo teedrajavatest reporteritest, kes tõid päevavalgele 1960. aastate kurikuulsa Bostoni Kägistaja mõrvade loo. Filmi peategelaseks on Loretta McLaughlin, väljaande Record-American reporter, kes oli esimene ajakirjanik, kes Bostoni Kägistaja mõrvad üksteisega seostas. Salapärane mõrvar nõuab üha enam ohvreid, kuid ka ajastule omase seksismi kiuste jätkavad Loretta ja tema kolleeg Jean Cole tõe otsingut, seades seeläbi ohtu oma elud.
VAATA TREILERIT!
Täpsem ülevaade Disney+ märtsikuu sisust on leitavad uudiskirjast.

disney__uudiskiri_-_märts.pdf
File Size: 2154 kb
File Type: pdf
Download File

Allikas: Corpore
0 Comments

Märtsi lõpus avatakse Lennusadamas uus näitus „VENEZIA – MEREDE KUNINGANNA“

2/10/2023

0 Comments

 
Picture

Raha, võim, kultuur, tehnoloogia – maailma tuntuima ja vägevaima merelinna lugu ootab avastamist Lennusadamas alates 25. märtsist. 
Näitus annab haarava ülevaate Veneetsia vabariigi tõusust, kõrgajast ja langusest ning linna tänastest heitlusest merepinna tõusu ja massiturismiga.
Surematud kunstiteosed, ajaloolised leiud, interaktiivsed lahendused ning kütkestav kujundus tutvustavad ühe Vahemere võimsaima riigi hämmastavat ajalugu ja selle peategelasi.
„Veneetsia on linn, millest on pea igaühel oma ettekujutus isegi seal kordagi käimata. Seda tänu koha ainulaadsusele ja tohutul hulgal läbi aegade ilmunud kajastustele. Avatav näitus viib meid legendaarse linna kuulsuse lätete juurde, mis tänaseks on muutunud kultuuripärandi, arhitektuuri, kunsti ja turismi ainulaadseks sümbioosiks. Näituse siia jõudmisel on ka oma väikene osa selles, et Veneetsia ja Tallinn olid 1960. aastate lõpust paarikümne aasta jooksul sõprussuhetes ning mille otseseks tunnistajaks  on siin ehitatud autentne gondel,“ selgitab SA Eesti Meremuusemi juhatuse liige Urmas Dresen.
Näitus „Venezia – merede kuninganna“ algab võrratu linna – eesti keeles tuntud ka kui Veneetsia – ainulaadse geograafia ja ajalooliste institutsioonide tutvustamisest. Sõna saavad linna tuntuimad valitsejad ja kodanikud. Tutvutakse Veneetsia kui kaubanduslinnaga: just sealsed mereteed, kaubavood ja tehnoloogilised lahendused võimaldasid ajaloolisel vabariigil valitseda Vahemerd ja Siiditee idapoolseid ühendusi.
Eraldi tähelepanu all on Veneetsia merejõu süda – Arsenale. See maailma esimene moodne laevatehas suutis hiilgeaegadel toota sõjalaeva päevas.
Pärast vabariigi allakäiku on Veneetsia pidanud end uuesti leidma ja maailmakaardile kinnitama. 
Väljapaneku viimane osa räägib Veneetsiast kui turismimekast ning heitlusest merepinna tõusuga, mis võib kauni linna veel meie eluajal uputada.

Näitust täiendab väljapanek Eesti ja Veneetsia sidemetest, mis said alguse 20. sajandi alguses, kultuuritegelaste külaskäikudega „ujuvasse“ linna ning on nüüdseks viinud meie tippkunstnikud edukalt esinema maailmakuulsal Veneetsia biennaalil.
 
Veneetsia näituse lasteala „Väike Veneetsia“ on ainult lastele mõeldud mängulinn koos mängugondli, mängukanalite ja mängumajadega. Kuidas oleks töötada maailma mõnusaimas töökohas - jäätisepoes jäätisemüüjana? Või hoopis uurida, kus on Itaalia perekonna peidetud varandus? Ja mis tunne oleks, kui peaks silmad kinni kiirelt läbi jooksma Veneetsia kõige hirmsamast kohast - lagunenud majast, kus elavad mängurotid? 
 
Näitus „VENEZIA – merede kuninganna“ on avatud Lennusadamas 25.03–07.01.2024.
Asu unustamatule rännakule, kus põimuvad ajalugu, kunst, legendid ja värvikad isiksused!

​#meredekuninganna
Eesti Meremuuseumi näitus toimub koostöös Exponaga          
Näituse kuraator: Prof Giandomenico Romanelli
Allikas: Meremuuseum, Stiilikanal

0 Comments
<<Previous

    Archives

    December 2024
    November 2023
    April 2023
    March 2023
    February 2023
    April 2022
    October 2021
    July 2021
    April 2021
    February 2021
    December 2020
    November 2020
    October 2020
    September 2020
    August 2020
    July 2020
    May 2020
    April 2020
    March 2020
    January 2020
    November 2019
    October 2019
    September 2019
    August 2019
    July 2019
    June 2019
    May 2019
    April 2019
    March 2019
    February 2019
    January 2019
    December 2018
    November 2018
    October 2018
    September 2018
    August 2018
    July 2018
    June 2018
    May 2018
    April 2018
    March 2018
    February 2018
    January 2018
    December 2017
    November 2017
    October 2017
    September 2017
    August 2017
    July 2017
    June 2017
    May 2017
    April 2017
    March 2017
    February 2017
    January 2017
    December 2016
    November 2016
    October 2016
    September 2016
    August 2016
    July 2016
    June 2016
    May 2016
    April 2016
    March 2016
    February 2016
    January 2016
    December 2015
    November 2015
    October 2015
    September 2015
    August 2015
    July 2015
    June 2015
    May 2015
    April 2015
    March 2015
    February 2015
    January 2015
    December 2014
    November 2014
    October 2014
    September 2014
    August 2014
    June 2014
    May 2014
    April 2014
    March 2014
    February 2014

    Categories

    All
    360 Kraadi
    3D
    650. Etendus
    Aastanäitus
    Aastapäev
    Adidas
    ADM Interactive
    Ahhaa
    Aiandus
    Aitan Lapsi
    Ajalugu
    Albert Einstein
    Alfa-Omega Communications
    Alma
    Alumni
    Ametivahetuspäev
    Animal Planet
    Animeeritud
    Anna Lutter
    Annetus Vanemuisele
    Antoine De Saint-Exupéry
    äpp
    Apteek
    Ardo Kaljuvee
    Arengukoostöö Ümarlaud
    Aretud
    #‎arhiiv2115
    Arhitektuur
    Arigato
    A Royal Romance
    Art
    Art On Wheels
    Art Priori
    AS Eesti Telekom
    A Song Of Ice And Fire Book
    AS YIT Ehitus
    Augmented Reality
    Auhind
    Auna Teatrimaja
    Avamine
    Aya Imamura
    Babyblog
    Bakker
    Bakterid
    Bakteriuuring
    Baltic Agro
    Baltimaade Hariduskonverents
    Baltisaksa Kunsti Roll Eestis
    Beebidele
    Beebiteater
    Blindspot
    Boby Sager
    Boogie Company
    Boutique Hotel
    Breakthrough
    Brexit
    Britta Talving
    Buglife
    Bugs
    Burj Khalifa
    Butiikhotell
    Byredo
    Canon
    Challenger
    Chefs Cup 2015
    Children
    Cif Eesti
    Cif Puhastab Eesti
    Circles
    Colonna
    Colonna Kinnisvara
    Comedy
    Corpore
    Crème De La Crème
    Deezer
    Defence D'afficher
    Design
    Designe
    Design Lab
    Disain
    Disainerrakud
    Disaini- Ja Arhitektuurigalerii
    Disco Tallinn
    Discover More
    Discovery Channel
    Disney+
    Diva Avari
    Dokfoto
    Dokumentaalfilm
    Dorian Gray
    Dorian Gray Portree
    Dove
    Drive-in
    Duširekka
    Duty-free
    Dynamo
    Eagle
    EASTPAK
    Education
    Ee
    Eesti
    Eesti 100
    Eesti 100 Tamme
    Eesti Arhitektide Liit
    Eesti Asenduskodu Töötajate Liit
    Eesti Heli
    Eesti Imetajad
    Eesti Kunstiakadeemia Nahakunsti Osakond
    Eesti Lastekirjanduse Keskus
    Eesti Meremuuseum
    Eesti Pandipakend OÜ
    Eesti Parim
    Eesti Pressifoto 2014
    Eesti Rahvusraamatukogu
    Eesti Sisearhitektide Liidu Aastapreemia
    Eesti Swingtantsu Liit
    Eesti Tarbekunsti- Ja Disainimuuseum
    Eesti Teatri- Ja Muusikamuuseum
    Eesti Tuleartistide Liit
    Eest Pandipakend
    EFFE
    EFFE Festival Label
    EFFE Label
    Egypt With The World’s Greatest Explorer
    Ei Meelest Läe Mul Iial
    Einstein
    Einstein: His Life And Universe
    EKA
    #EKANAHK100
    Elavad Surnud
    Elav Läänemeri
    Electrolux
    Electrolux Design Lab
    Electrolux Design Lab 2015
    Elion
    Emajõe Lodjaselts
    Emakeelepäev
    EMT
    Enda Silmaga
    Eneli Rahula
    Energia Avastuskeskus
    ERA Chair
    Esietendus
    Esinduskauplus
    Esinduspark
    ESTCube
    Estonia
    Estravel
    Etendus
    Et Sa Mind Kuulad – Mul On Hääl
    ETV
    Euroopa Festivalidele – Festivalid Euroopale
    Euroopa Komisjon
    Euroopa Liidu Loodusteaduste Olümpiaad
    EuroPark
    European Science Photo Competition 2015
    EUSO
    EUSO 2016
    EV 100
    Ewert And The Two Dragons
    Facebook
    Fännireis
    Fantaasia
    Fantasy
    Fashion
    Fazer
    Ferdinandi Saal
    Festival
    Festivalid
    FIFA World Cup
    Film
    Fine Living
    Finnair
    FIRST LEGO League
    Fiskars
    Fitness
    Fitness Festival
    Flight
    Flights
    Fly
    Food
    Food Network
    Foto
    Fotod
    Fotograafia
    Fotokonkurss
    Fotonäitus
    FOX
    FOX International Channels
    FOX International Channels Estonia
    FOX Kanal
    Fox Life
    FOX Network Group
    FOX Networks
    FOX Networks Group
    FOX Networks Group Eston
    FOX Networks Group Estonia
    Freeman
    Free Solo
    FROST
    Füüsikaolümpiaad
    Galaxy A3
    Galaxy A5
    Game Of Thrones
    Geenid
    Geenius: Picasso
    Gelsomiina
    Geopeitus
    GIF
    Glamping
    Glasuur
    Global Battle Of The Bands
    Grandfathered
    Grey Ana
    Grey Anatoomia
    Guiness
    Hääleproov
    Halloween
    Hambad
    Hambaharjad
    Hambaravi
    Hansapost
    Hansgrohe
    Haridus
    Harley-Davidson
    Harley-Davidson Motor Company
    Harry
    Health
    Heategevus
    Helen Adamson
    Helios
    Helmholtzi Puur
    Hilton
    Hilton Tallinn Park
    H&M
    H&M Home
    Hmmm
    Hoffmann
    Hooaeg
    Hoogne.weebly.com
    Hotell
    How
    How To Get Away With Murder
    Huawei
    Huawei FreeBuds Pro 3
    Huawei P30
    Huawei Pro20
    Huawei Watch GT 5
    Huawei Watch GT Runner
    Hüljes
    Ida-Virumaa
    Ida-Viru üllatab!
    Iittala
    Iittala X Issey Miyake
    IKEA
    Ilu
    Imm Thaler Ehk Müüdud Naer
    Implantaat
    In Focus
    Installatsioon
    Instrumentarium
    Issey Miyake
    Ivalo
    Jää Ja Tule Laul
    Jaan Kaplinski
    Jaapan
    Jaapanipärane Turg
    Jalgpall
    Jalgpalli MM
    Jalgpalli MM 2018
    Jane
    Japan
    Jekaterina Mishina
    John Stanmeyer
    Jooksmine
    Jõulud
    Juhan Kuusi Dokfoto Keskus
    JUKU
    Juku Mänguasjakeskus
    Jumala Lugu Morgan Freemaniga
    JUNG
    Juubel
    Juubeliaasta
    Juuli 2015
    Juurdeehitus
    Kaetud Lauad
    Kaja Sepp
    Kaj Franck
    Kaks Südant
    Kalevi Panoraama
    Kampaania
    Känguru
    Karjapoiss On Kuningas
    Karl Fazer
    Kassiiseloom
    Katastroof
    Kättpidi Liitreaalsuse
    Kaubamaja
    Kaubandus
    Kaup24
    Kaup24.ee
    Kauplus
    Keemia
    Keemiaolümpiaad
    Keila-Joa
    Keith Stuart
    Kemi
    Kentsakas Juhtum Koeraga öisel Ajal
    Keskaja Päevad
    Keskkonnaharidus
    Keskraamatukogu
    Kes On Sinu Lemmik Kunstnik
    Kevad 2015
    Killing Jesus
    Kindlustus
    Kinnisvara24
    Kinnisvara24.ee
    Kino
    Kirjandus
    Kirjanike Liit
    Kittilä
    KiVA
    Kodukino
    Kogumine
    Kogumisaktsioon
    Kokad
    Koletiste Kuu
    Kolleegipreemiad
    Konkurss
    Kontor
    Kontsert
    Koolid
    Koolikius
    Koolivaheaeg
    Koomiks
    Koor
    Koorimuusika
    Koostööleping
    Kopter
    Kosmos
    Kosmos IMAX
    K-rauta
    Krista Kalbin
    Krõll
    Kuidas Mõrvast Puhtalt Pääseda
    Kuldmedal
    Kuldmuna
    Kultuur
    Kultuur Aitab Hingata
    Kultuurikatel
    Kummitab
    Kunst
    Kunst Ratastel
    Kutsung
    Kuues Hooaeg
    Kuusamo
    Kuusk
    Laager
    Läbimurre
    Lapsed
    Larseni Konjakimaja
    Lasteabitelefon
    Lasteabitelefon 11611
    Lasteabitelefon 116111
    Lasteaiad
    Lasteetendus
    Lastefestival
    Lastekaitse Liit
    Lastetuba
    Laul
    Lauren German
    Lawless Island
    LED
    Leegion
    Legion
    Lego
    Lemmiklooma Sõpruse Kuu
    Lemmikud
    Lend
    Lendama
    Lendamine
    Lendamine Lastega
    Lennud
    Lennujaam
    Lennujaama Südameapteek
    Lennujuht
    Lennundus
    Lennusadam
    LG
    LG 360 CAM
    Liblikaefekt
    Liikumine
    Liisa Leetma
    Liivakast
    Lindström
    Lindström
    Linnud
    Lipuvärvides Jäätis
    Literature
    Loetud Lood
    Loomad
    L´Oréal
    L'Oréal
    L'Oréal Baltic
    L'Oréal Baltic
    Lottemaa
    Lottemaa Teemapark OÜ
    Lovebot Blue
    Lucifer
    Lugemine
    Lukud
    Lumelabidas
    LUMEPALLISWING
    Lumi
    Luule
    Maailma Lapsepõlve Fond
    Maailmapärand
    Maa Keskkonna Päev
    Maavärin
    Mad Men
    Madrats
    Maijooks
    MAJORLILKWEEN
    Mälestused
    Malken PR & Marketing
    Mälumäng
    Mänguasjad
    Mars
    MARSS
    Mart Müürisepp
    Matemaatika
    Mati Karmin
    McDonald's
    McDonald’s
    McDonald’s Happy Meal Readers
    MCHappy Day
    Meditsiin
    Meie Lugu Morgan Freemaniga
    #meredekuninganna
    Merekultuuriaasta
    Merekultuuriaasta 2016
    Merelaul
    Meremuuseum
    Meskäpp
    Mikael Buck
    Minu Päev Merel
    #MinuUnistustePäev
    Minu Unistuste Päev
    Mirko Rajas
    M. Night Shyamalan
    Mochi
    Mochigome
    Moekino
    Mon Ami
    Morgan Freeman
    Motivation
    Motivatsioon
    MTÜ Eesti Abi- Ja Teraapiakoerte Ühing
    MTÜ Eriline Maailm
    Mugavused
    Mumbai
    Mustika Keskus
    Mustkunst
    Mustkunstniku Elevant
    Muuda Maailma
    Muuseum
    Muuseumid
    Muusika
    MyFitness
    My Fitness
    MyFitness Ülemiste City
    Mygrations
    Naer
    Naftavaba
    Nähtuste Füüsika
    Naine
    Naised Teaduses
    Näitus
    Näitus
    Näitused
    Näitus "MAYDAY. MAYDAY. MAYDAY. Näitus Merepäästest
    NASA
    National Geogr
    National Geograph
    National Geographic
    Neil DeGrasse Tyson
    Nepaal
    Neste
    Nielsen
    Nike
    Nike Training Day
    Noa
    NOAR
    Noored
    Noored Mutandid
    Noorsportlase Stipendium
    Nordic Bloggers Experienc
    Nordic Hambakliinik
    Norstat
    Nõuanded
    Nõuanne
    Novell
    Nukitsa Konkurss
    NUKU
    NUKU65
    NUKU Koor
    NUKU Muuseum
    NUKU Teater
    NUKU Teater Ferdinandi Saal
    NUKU Teater Ja Muusem
    NUKU Uus Hooaeg
    NuQ Treff
    NUQ Treff 2017
    Nurgakivi
    Nutikell
    Nutiseaded
    Nutitelefon
    NutiTV
    Nutude Salajutud
    Ohutus
    Oksjon
    OLED
    Olümpiaad
    One Strange Rock
    Ootamatult Vanaisaks
    Oriflame
    Origins: The Journey Of Humankind
    Osta
    Osta.ee
    Osturalli
    Outcast
    OX International Channels Estonia
    Päästekopter
    Päikesevarjutus
    Pakend
    Pall
    Pariis
    Pärnu
    Pärnu
    Partyup.ee
    Pelgulinna Sünnitusmaja
    People Fitness
    Perepalatid
    Perepuhkus
    Peretuba
    Perfect Home
    Perifeeria – Kihnust Lõuna-Aafrikani
    Petrone Print
    Photos
    Physicum
    Pieni Pala Rakkautta
    Pikk Tee Koju
    Pilot
    Pimedate Ööde Filmifestival
    Piret Tamm
    Plaat
    PLMF
    Pluto
    Podcast
    Pöff
    Pöffi Moekino
    PÖFF Moekino 2016
    Põgenemine
    Pööbel
    Poom
    Pöörased
    Postimees
    Preemiad
    Premia
    Printimine
    Prisma
    Prison Break
    PR Strateges
    PR Strategies
    Prügi Rännak
    Publikukutsung
    Püha Patricu Päev
    Puhas Kuld
    Puhkus
    Puitarhitektuur
    Pullman
    Pullman Old Town Riga
    Pulmad
    Putukad
    Puuhaldjate Lugu
    QLED
    Raamat
    Raamatud
    Raamatukogud
    Raamatumess
    Raamatuvahetus
    Rahva Raamat
    Rahvusarhiiv
    Rahvusarhiivi Uus Hoone
    Rahvusraamatukogu
    Rahvusülikool
    Rakett69
    Ränded
    Rauna Rikberg
    Rauno Rikberg
    Ravispaa
    Reebok
    Reebok Fitness Festival
    Reis
    Reisilaev Vanemuine
    Reisimine
    Reisiraamat
    Reklaam
    Restoran
    Riga
    Riina Pauklin
    Rimowa
    RMK
    Robert Kirkman
    Robootika
    Robootikavõistlus
    Rocca Al Mare
    Romaanivõistlus
    Romantika
    Rõõmsate Laste Festival
    Rovaniemi
    Rüütliturniir
    Ruutu
    Saku Õlletehas
    Saladuslikud Valed
    Salvest
    Samsung
    Samsung Digi Pass
    Samsung Digipööre
    Samsung Electronics Baltics
    Samsung Galaxy Watch Active
    Samsungi Külmik
    Samsung S9
    Saskia Alusalu
    SEB Maijooks
    Secrets And Lies
    Seeds For The Future
    Seesam
    Sekretär
    Selfie
    Selga
    Seljakott
    SFRA
    #SHAREHUMANITY
    Sille Ruus
    Sinine
    Skulptuur
    Skycop
    Slowball
    Slowball/Art On Wheels
    SmartLynx Airlines
    Snow
    Sõbrapäev
    SOL
    Solaris
    Sony
    Sony World Photography Awards
    Sony World Photography Awards 2015
    Sony World Photography Awards Estonia
    Sony α7r
    Sony α7R II
    Soovin
    Sosinad
    SOS Lasteküla
    Sotsiaalmeedia
    Spaa
    Spordiklubi
    Sport
    Sportland
    Spotify
    Spring
    Starlight Cabaret
    Startalk
    Stephen Hawking
    Stig Rästa
    Story Of God With Morgan Freeman
    Südameapteek
    Südamega Tegija
    Südemege Tegija
    Sünnipäev
    Sünteetiline Bioloogia
    Suure Lohe Maa
    Suusareis
    Suvemuusika
    Suvi
    Swingtants
    Swingtantsufestival
    Taastuvmaterjal
    Taavet Kalda
    Taavi Tõnisson
    Taevavalvurid
    Tähejutud
    Taimed
    Täiskasvanud
    Tallegg
    Tallinn
    Tallinna Kammermuusika Festival
    Tallinna Keskraamatukogu
    Tallinna Talvefestival
    Tallinna Ülikool
    Tallinn Music Week
    Tallinn Treff Festival
    Talllinn
    Tamsalu
    Tamsalu 100 Tamme Park
    TANCO
    Tants
    Tarbijate Kindlustunne
    Tarbimine
    Tartu
    Tartu Tähetorn
    Tartu Toomkirik
    Tartu Ülikool
    Tartu ülikool
    Tartu ülikool
    Teadus
    Teadusfotod
    Teadusfotograafia
    Teaduskool
    Teadusmalev
    Teater
    Teatrifestival
    Teekond
    Teema
    Teenused
    Tele2
    Tele 2
    Teler
    Telkimine
    Telstar 18
    Teraapiakoer
    Tervis
    Thank You
    #thankyouchildhood
    The Gifted
    The Girl On The Train
    The Long Road Home
    The Passage
    The Pier
    The Walking Dead
    The Winds Of Winter
    Toetakunsti.ee
    Toiduliit
    Toitumine
    Tokumaru
    Tom Ellis
    Tool&Tool
    Tourism
    Tradehouse Ilukaubamaja
    Travel
    Travely
    Treff
    Trenn
    Troonide Mäng
    Tšarter
    Tsiviliseerimata Sa
    TÜ
    Tuleartistide Võistlused
    Tulevik
    Turg
    Turism
    Turovski
    TÜ Teaduskool
    TV
    Üks Kummaline Planeet
    ülemaailmne Humanitaarabi Päev
    Ülemiste Keskus
    Ülemiste Keskus
    ülikool
    Ulme
    UNESCO
    Uni
    Unistuste Lastetuba
    Uuring
    Uus
    Uus Etendus
    Uus Põhjamaade Moeillustratsioon I
    Vaba Aeg
    Vacation
    Väike Prints
    Vaikuse Tuba
    Valgus
    Valio
    Valio Geifilus
    Valio PROfeel
    Vanavanemate Päev
    Vanemuine
    Varioperatsioon
    Varjukülg
    Varjupaigad
    Varjuteater
    Värvimispäev
    Vastassuunavöönd
    Veebikaubamaja
    Veebipood
    Vega Fond
    VI
    Video
    Videoselfie
    Viikingiaja Aarede Eestis
    Viikingid
    Viikingid: Elu Legendide Taga
    Viinistu
    Viipekeel
    Viipekeeletõlgid
    Vilistlased
    Vilistlasvõrgustik
    Viljandi Pärimusmuusika Festiival
    VIP
    Virtuaalse Füüsika Festival
    Viru Hotell
    Viru Keskus
    Visuaalteater
    Võidujooks Maailma Lõppu
    Võime Muuta Maailma
    Võistlus
    Võrkpalli EM
    Watch GT Runner
    Wayward Pines
    Wear-Arts
    Welfie
    Wendre
    When Harry Met Meghan
    Whispers
    Will Smith
    Wolfprint 3D
    Women In Science
    World Childhood Foundation
    World Press Photo
    Wris
    Www.forwomeninscience.com
    Www.nuku.ee/naer
    Www.worldhumanitarianday.org
    XMAGE
    YIT

    RSS Feed

    Subscribe 

Submit