"Kala on tervislik ja maitsev toiduaine, mis on läbi aegade ka eestlaste jõululaual aukohal olnud. Et veenduda pidulauda ehtiva kala kvaliteedis, on oluline teada, kust kala pärineb ja millistes tingimustes seda töödeldud on. Tarbijad võivad meie kodumaist vikerforelli nautida rahuliku südamega - meie Saaremaa avameresumpades kasvanud kala töödeldakse kaasaegses tehases, kus oleme toiduohutuse ja kvaliteedi tagamisse investeerinud väga palju aega ja raha," ütles PRFoodsi turundus- ja tootearendusjuht Katri Voika.
PRFoods kasvatab enamuse oma kalast ise Eestis, Soomes ja Rootsis asuvates kasvandustes. Et kontrollida kala kvaliteeti alates toorainest kuni lõpptooteni, teostab ettevõtte tehases tegutsev labor igas kuus üle 300 erineva analüüsi. Regulaarselt võetakse proove toorainest, testitakse toodete omadusi ja mikroorganismide esinemist toodetes, võetakse hügieeniproove tootmispindadelt ja keskkonnast.
"Meie kogenud laborandid lähtuvad oma töös nii Eesti toiduohutusstandarditest kui ka eksporditurgudel kehtivatest nõuetest, mis on sageli kohalikest kriteeriumidest märkimisväärselt rangemad. Leiame, et see on ainuõige lähenemine, et saaksime pakkuda tarbijatele parima maitse ja kvaliteediga kalatooteid. Et tooted oleksid alati värsked, pöörame erilist tähelepanu säilivusajale," sõnas Voika.
Toodangu valmistamisel järgitakse sektori kõige rangemaid kvaliteedistandardeid - lähtutakse toiduohutussertifikaadi ISO 22000 eeskirjadest ning globaalselt tunnustatud toiduohutuse standardist BRC (British Retail Consortium).
"BRC-d peetakse toidumaailma üheks kõige nõudlikumaks standardiks ning oleme Eesti ainus lõhe- ja vikerforellitooteid valmistav kalatööstus, kellele see sertifikaat on omistatud. Meie tehas on pälvinud BRC sertifikaadi A-taseme, mis tähendab, et meie tegevus vastab täielikult headele tootmistavadele, rangetele hügieeninõuetele, toiduohutuse- ja kvaliteedieeskirjadele," kommenteeris Voika.
Saaremaa forell jõuab Heimon Kala brändi all müügile suurematesse Coopi kauplustesse üle Eesti, kus jälgitakse väga hoolikalt kalale sobivaid hoidmistingimusi. "Jaemüüjate kohustus on tagada, et kalatoodete lettidel ei tõuseks temperatuur kunagi üle kolme kraadi - see tase on vajalik, et kalatoodetes looduslikult esinevad bakterid püsiksid passiivsed," selgitas Voika.
Allikas: PR Strategies