Gastronoomiakonkursi Silverspoon hindamine toimub senise kaheksa asemel üheksas erinevas kategoorias – fine dining, casual dining, pererestoran, rahvusvaheline köök, etniline köök, Eesti köök, parim kohvik, parim gastropubi ja parim tänavatoit. Uuendusena oleme jaganud senise rahvusköögi kategooria kaheks, et selgemini eristada autentseid etnilisi kööke Aasia kultuurist ning rahvusvahelist kööki, mis esindab traditsionaalsemaid maailma maitseid.
Lisaks toob Silverspoon 2018 hooaeg muutused ka kõrvalkategooriate loetellu, senise kolme kategooria –parim peakokk, parim teenindus ja parim taimetoidu pakkuja – kõrvale lisandub neljas kõrvalkategooria ‘Silverspoon Meedia Auhind’, läbi mille me tunnustame toiduajakirjanikku või mediaettevõtet, kes panustab märkmisväärselt toidu- ja restoranikultuuri kajastamisesse ning populariseerimisse.
“Meil on siiralt hea meel, et Silverspoon 2017 hooaeg oli edukas, tuues palju arengut ja positiivset nii konkursile endale kui ka kogu Eesti gastronoomia valdkonnale tervikuna. Meie eesmärk on olla jätkusuutlik organisatsioon, kes tunnustab ja toetab Eesti toitlustusasutusi ning panustab selle valdkonna jätkuvasse arengusse, kirglikult. Samuti on meile märkimisväärse tähtsusega noorte talentide toetamine läbi Silverspoon noore koka konkursi”, sõnas Silverspoon tegevjuht Kristel Pentus.
Konkursil osalemiseks on toitlustusasutused oodatud ennast registreerima 14. märtsist kuni 30. aprillini Silverspooni kodulehel www.silverspoon.ee. Konkursil osalemine on toitlustusasutusele tasuta, kuid tingimuseks on kohtunikele voucherite alusel võimaldada eined koos ettenähtud jookidega vastavalt Silverspoon konkursi ja kategooria tingimustele.
Toitlustusasutuste külastamine ja nende hindamine toimub poole aasta vältel kevadest sügiseni, et hinnata ka hooajalisust. Kogu hindamisprotsess on anonüümne ning kõik hindajad peavad täitma põhjaliku, 30 kuni 70 küsimusega digitaalse ankeedi, mille andmed kogub kokku sõltumatu audiitorfirma PriceWaterhouseCoopers.
Hooaja lõpus koostatakse saadud tulemuste ning ankeetide põhjal kõigile osalenud toitlustusasutustele põhjalikud tagasiside materjalid.
“Julgustame Silverspoon 2018 konkursist osavõtma kõiki toitlustusasutusi Eestis. Usun, et iga osalev toitlustusasutus annab oma panuse Eesti gastronoomia sektori jätkuvale arengule. Lisaks muule väärtuslikule, mis kaasneb Silverspoon konkursil osalemisega, on väga olulisel kohal just tagasiside ankeetide pakkumine hooaja lõpus toitlustusettevõtetele, mille eraldi tellimine või kolmandal osapoolel koosatada laskmine võib osutuda kohati keerukaks ning loomulikult ka kulukaks protsessiks”, lisas Kristel Pentus.
Silverspooni konkursi võitjad kuulutakse välja 2018. aasta novembris.
Silverspooni konkurssi korraldavasse meeskonda kuuluvad Kristel Pentus, Joakim Helenius, Mahesh Ramnani ja Andres Peets.
Silverspooni konkursi algust toetavad audiitorfirma PriceWaterhouseCoopers, Advokaadibüroo Sorainen, Mobec AS, Borjomi, Promo Cash & Carry, Carpe Vinum veinistuudio, Svesky Kaubanduse AS, Tervise Catering.
2017. aastal osales Silverspoon konkursil pea 100 toitlustuskohta üle Eesti. Möödunud hooajal noppis kõige enam tunnustusi restoran Haku, võites nii parim rahvusköök, parim teenindus ja parim kokk kategoorias. Fine Dining kategoorias võttis võidu restoran Ö, Casual dining kategooria võitja oli Ribe, parima pererestorani võit läks teist aastat järjest GOSPA’le, rahvusköögi kategooria võitjaks tuli restoran Cru, Eesti köögi kategooria võitja oli värske uustulnuk Juur, parima kohviku tiitli pälvis Gianni Café ning parimaks taimetoidu pakkujaks oli restoran Vegan V. 2017 hooajal esitatud uutes kategooriates pälvis parim gastropub kategooria võidu Kolm Sibulat ning parima tänavatoidu kategoorias Burger Kitchen Street Gourmet.
MTÜ Gastronoomia Auhindade Eesti Selts loodi 2004. aastal eesmärgiga edendada ja premeerida gastronoomseid saavutusi Eesti toitlustusmaastikul.
Allikas: Silverspoon