Todoist – mugav ülesannete loend telefonis
Psühholoogid väidavad, et mällu kuhjunud ülesannete paberile kirjutamine vähendab ärevust tegemata tööde üle ja kirjapandud kohustusi on palju lihtsam ka meelde jätta. Huawei Eesti koolitusjuht Jekaterina Mishina sõnul asendab kaasaegne nutitelefon märkmepabereid ja aitab sama efektiivselt ülesandeid meeles pidada: „Me kõik teame, kui hea tunne on oma to-do listist tehtud tööde maha kriipsutamine, aga leidub ka mugavaid rakendusi nagu näiteks Todoist, mis täidab märkmiku ülesandeid ja sisaldab lisaks ka motiveerivat funktsiooni. Võib üsna julgelt öelda, et tüütud post-it paberilipikud ja pikad märkmiku sissekanded on ajalugu.“
Todoisti rakendus motiveerib kasutajat produktiivne olema sellega, et kasutaja teenib iga sooritatud ülesandega „karmapunkte“, mille abil äpp teeb statistilise kokkuvõtte tehtud töödest ja näitab „produktiivsuse trendi“. Todoist rakendus on lihtne kasutada ja võimaldab igaühel oma tööd süsteemselt planeerida.
Forest – Stay focused, produktiivsust analüüsiv rakendus keskkonnasäästliku lisaväärtusega
Kodus töötades või õppides on sageli väga raske kohusetundlik olla ja ülesandeid kiputakse edasi lükkama. Uuringud on näidanud, et kohustuste edasilükkamisest ehk prokrastineerimisest saab üle, kui täita väike, kuid väga konkreetne ülesanne või teha kasvõi mõni minut intensiivset tööd. Rakendus nimega Forest põhineb Pomodoro tehnikal, mille järgi on soovitatav töötada ainult 25 minutit korraga ja teha seejärel väike viieminutiline paus. Sellises rütmis tuleks töötada kuus korda järjest ja teha seejärel pikem 15-minutiline paus. See süsteem võimaldab piisavalt nii puhata kui ka tööd teha. Kohustuste edasilükkamine ja kõrvaliste tegevuste tegemine ei tundu enam nii ahvatlev, kui korraga tuleb töötada väikeste seeriatena.
Forest rakenduse üks missioone on aidata istutada puid massilistes lageraie piirkondades. Kasutaja kasvatab tööd tehes virtuaalset puud – kui õnnestub töötada katkestamata nii kaua, nagu eesmärgiks sai seatud, siis saab virtuaalne puu täiskasvanuks. Katkestades töö enneaegselt kuivab puu ära. Mängulise lahenduse juures on aga kõige parem see, et virtuaalselt kogutud krediiti saab teisendada rahaks, mida saab annetada organisatsioonidele, mis istutavad päriselt puid. Äpi arendajad annetavad näiteks Trees for the Future organisatsioonile, mis on juba istutanud pea miljon puud üle kogu maailma.
AnkiDroid Flashcards – virtuaalne mälutreening
Õpilased peavad meelde jätma lugematul hulgal olulist ja detailset infot. Mälu treenimiseks on hea lahendus näiteks rakendus nimega AnkiDroid Flashcards. Haridussüsteemis on juba pikka aega kasutatud kahepoolsete kaartide süsteemi, kus ühele kaardi poolele kirjutatakse küsimus või mõiste ning teisele poole vastus. AnkiDroid Flashcards rakenduse abil saab tuntud õppimismeetodit ka virtuaalselt otse nutitelefonis proovida. Äpis on automaatsed kontrollseansid, mis võimaldavad teadmisi proovile panna ja ülesannete keerukust hinnata. Sooritatud testide tulemusel pakub tehisintellekt järgmisel seansil kasutajale tõhusamat kordamist ja võimaldab seeläbi materjali kiiremini õppida.
"Brain Out – Can you pass it?" – boonus ajutreening
Ajutreeningu rakendus "Brain Out - Can you pass it?" testib loogilist mõtlemist ja treenib ülesannete lahendamise oskusi ka õppimisest pausi tehes. See on mängulaadne rakendus, mis pakub üha keerukamaid loogikamõistatusi. Alguses on need kergemad, hiljem raskemad ja huvitavamad. Sellest äpist saavad kasu need õpilased, kes otsivad väljakutseid lisaks koolitöödele.
Kalender: unustatud klassika
Kodust töötamise ja õppimise perioodil on kalender näiliselt kasutu tööriist, sest kohtumisi on üsna vähe, kuid distantsõppe ja kodukontori üks kasulikumaid rakendusi on virtuaalne kalender, kus pidada järge oma ülesannet, online koolituste või kohtumiste üle ning neid teistega jagada. Virtuaalse kalendri kasutamise boonuseks on teavitused, mis annavad märku eelseisvate sündmuste kohta, olgu selleks siis järgmise õppetunni või videokoosoleku algus.
Mobiiltelefon produktiivsuse tagamiseks
Noortes kohusetundlikkuse suurendamisele mõtlevad lisaks rakenduste arendajatele ka telefonide tootjad. Noorte ambitsioonidele vastav telefon Huawei P Smart 2021 pakub õppuritele kõike, mida nad edukaks õppimiseks ja eluks vajavad.
Jekaterina Mishina sõnul on uus telefon tubli abivahend distantsilt õppimiseks ja töötamiseks: "Telefoni kaane all on 5000 milliamprine (mAh) aku, mis tagab seadme pika töövõime. Kui aku on tühi, saab seda kiiresti laadida SuperCharge tehnoloogia abil, mis võimaldab telefoni kasutada 2 tundi pärast 10-minutist laadimist. Kiire Kirini protsessor ja uuendatud EMUI operatsioonisüsteem teevad telefonist võimsa tööriista ja ere ekraan katab 90 protsenti seadme esikülge, võimaldades suurepärast pilti voogedastusplatvormidel ning sellesse saab alla laadida kõik eelpool mainitud äpid,” lisab Mishina.
Allikas: Agenda PR