Huawei Watch D2 on stiilne, aga aus. Kolm ühes lahendus - arst, treener ja kaunisvidin.
Proovisin nädal aega elu selle kellaga. Oli huvitav ja natuke hirmutav ka. Aga algame algusest.
Kuna kell mõõdab vererõhku, siis on kellarihma sees väike õhkpadi. See on tõesti väga väike. Ja ilmselt väga vastupidav. Ja kell lubatakse olevat vihmakindel ja kuni 50m sügavusel veekindel. Jääb minu südametunnistusele, et ma ei julgenud selle kellaga ujuma minna. Just selle õhkpadja pärast. Puhas tunnetuse küsimus ja olen täiesti kindel, et see kell peab vett.
Mida siis doktor käe peal teeb?
Kõigepealt muidugi kell hoiatab, et tema ei pane diagnoose jne. Õige, tema mõõdab ja päris täpselt. Mõõtsin mitu korda ka nn tavalise apteegist ostetud vererõhumõõtjaga ja vahed olid väga väikesed.
Kella saab panna pidevalt vererõhku mõõtma - see tähendab, et iga teatud aja tagant ütleb kell sulle, et pane aga käsi südame kõrgusele ja püsi paigal. Ja mõõtmine hakkab. Ööösel mõõdab ta siis une pealt. Aga saad ka vabalt sulle sobival hetkel mõõta.
Eks see vererõhu mõõtmine ongi kõige olulisem selle kella oskus. Tõsi, kellal on veel palju muid tervisemõõdikuid- vere hapnikusisalduse (SpO2) mõõtmine, une jälgimine, südame löögisageduse mõõtmine, naha temperatuuri mõõtmine jne.
Aga tagasi vererõhu mõõtmise juurde.
Vererõhu jälgimine üks lihtsamaid ja tõhusamaid viise oma tervise hoidmiseks ja südamehaiguste riski vähendamiseks. Hästi lihtne on vaadata mööda terviseprobleemist, mis on küll nn nina all, aga otseselt ei pigista ega karju 7/24. Tihti isegi ei tunne kõrge vererõhu sümptomeid enne, kui probleem on tõsine. See võib olla vaikselt arenev seisund, mis võib pika aja jooksul põhjustada südame- ja veresoonkonnahaigusi. Ja kui juhtub veel nii olema, et sel korral aastas kui arsti juures oled ja vererõhku mõõdetakse, on mingi juhuse tõttu kõik normi piires, siis ei muretse ka. Eriti.
Kui nüüd isiklikuks minna, siis olen ma just selline isend. Ma tegelikult tean, et mul ei ole vererõhuga kõik kõige paremas korras. Nädal aega elu D2 kellaga näitas suurte ja selgete numbritega, et on kaks teed - kas arsti juurde või proovida elustiiliga muuta neid numbreid. Tark oleks muidugi mõlemat koos teha. Seega - hoiatus ja õpetus sai mulle antud. Ma loodan, et ma õpin ka sellest.
Mida kena veel?
Kell ise on kena ja stiilne. Õhuke ja selge pildiga. Hoolimata nn topeltrihmast, kerge - 40 gr. Aku peab ka 7 päeva vastu.
Mida kasulikku veel?
Nagu kõikide selliste kellade puhul, on pisikese kella sees mitu tarka treenerit, palju mõõdetavaid tegevusi ja üks pisike joonistatud aktivist, kes tuletab meelde, et tagumised palged on kauaks toolile jäänud. Näitab isegi harjutused ette, mida teha. Lõbus vahepala. Ausõna, me korra isegi koos kolleegiga tegime soovitatud harjutuste jada kaasa.
Lõpetuseks. Hea kell. Vajalike tööriistadega. Hulluks pole tarvis minna, kogu aeg ei ole tarvis vererõhku mõõta. Varsti saad aru, kas ja kus ja kuidas sellega lood on. Samas, kui aga sul on terviseseisund, mis nõuab pidevat mõõtmist, on see kell super. Mõõtmine on lihtne ja kiire.
Kaunis kell, mis toetab su liikumist ja tervist, sportlikke saavutusi ja tervisenäitajate seisukorda ning muutumisi. Pisike kasulik digikaaslane.
Piret "Hoogne" Tamm