A. Le Coqi õllemeistri Lauri Lippingu sõnul oli Kohviporteri retsepti välja töötamine eksperimenteerimist nõudev protsess, mis vajas õllemeistrilt kannatlikkust ja teadmisi toorainete maitse omapäradest. “Sarnaselt kohvi röstimisele on ka linnaste tumedaks röstimisel oluline saavutada sarnane aminohapete ja suhkrute ühinemine.”
“Eestlased on kahtlemata eripruulide usku, kuna varasemate aastate põhjal julgeme ennustada, et suurem osa jõuluõlledest on enne jõululaupäeva ära müüdud. Kokku läheb A. Le Coqi tehasest aasta lõpuks välja pea 280 000 liitrit Kohvi- ja Jõuluporterit,” ütles A. Le Coqi juht Tarmo Noop.
Mõlemad porterid sobivad külmemasse pühadeaega otsekui valatult. Jõuluporteri maitse tuleb eriti hästi esile tugevamaitseliste lihatoitude ja juustudega kombineeritult. Tummine Jõuluporter passib hästi ka klassikaliste jõulutoitude sisse, andes neile uue huvitava maitsenüansi.
Jõulisem, kuid magusam Kohviporter on ideaalne valik kõigile magusasõpradele. Õllesommeljee Urmas Linnamägi soovitab Kohviporterit proovida koduste puuviljakookidega, milles on tunda kaneeli. Kindel valik on Linnamägi sõnul ka Kohviporteri kombineerimine kakaosisaldusega magustoitudega, nagu näiteks rammus šokolaadikook.
Jõuluporterit on soovitatav serveerida 8–15 kraadi juures, Kohviporteri maitseomadused tulevad kõige paremini välja 10–13 kraadi juures. Mõlemat õlut võiks pakkuda spetsiaalsest pokaalisarnasest õlleklaasist, mis toob esile õlle aroomi ja maitseomadused.
Allikas: A. Le Coq